Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

tir cu arcul

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
adventure

adventure

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.05.2007
Am fost plecat un an in Anglia, cu serviciul. Prieteni nu aveam, cu colegii rar ieseam in oras... asa ca am cautat sa practic un sport. Mi s-a spus sa incerc tirul cu arcul, un sport care la englezi e foarte apreciat, nu ca la noi. Mi-a placut la nebunie! Unde pot practica in Bucuresti asa ceva, va rog sa-mi spuneti daca stie cineva!!

#2
mercur

mercur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.04.2007
Salut! Am eu un prieten care face tir cu arcul. Undeva pe la Lujerului zicea ca este sala, o sa-l intreb si o sa-ti spun. Si eu o sa ma apuc curand, poate ne vedem acolo! El si-a cumparat si arc, dar are si clubul sa-ti dea. Succes

#3
adventure

adventure

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.05.2007
Multumesc. Astept.

#4
mercur

mercur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.04.2007
Salutare! Am aflat.  Clubul la care face prietenul meu Tir cu arcul se numeste Aktiv si are sala undeva vis-a-vis de Cora, Lujerului. Zice ca nu e foarte scump si ca, pe langa faptul ca-i place sa traga foarte mult, atmosfera este excelenta. Sper sa-ti placa la fel de mult ca in Anglia  :coolspeak:

#5
mercur

mercur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.04.2007
Dupa ce te duci sa-mi scrii, te rog, cum a fost. Sau trimite-mi un mesaj pe privat. Am auzit ca e super la baloane...

#6
blim

blim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.10.2005
Pe site-ul clubului am vazut ca au o sala si in Aviatiei, langa statia de metro Aurel Vlaicu. Sunt si eu interesata asa ca am sa revin cu detalii dupa ce aflu mai multe.

#7
AndreiRN

AndreiRN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 30.04.2007

 mercur, on May 2 2007, 15:10, said:

Salut! Am eu un prieten care face tir cu arcul.
Si ai stat cu marul pe cap?  :lol:

#8
adventure

adventure

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.05.2007
Mercur, am fost acolo, e super, multam de info. Deja am trei antrenamente la ... aktiv, ca sa zic asa.  :coolspeak: .

#9
mercur

mercur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.04.2007

 AndreiRN, on May 10 2007, 22:44, said:

Si ai stat cu marul pe cap?  :lol:
Adventure, ai grija, apropos de ce zice Andrei - nu lasa pe nimeni sa-ti puna marul pe cap, sunt multi incepatori acolo!!!  :scared:

#10
licuriciul

licuriciul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.05.2007

 blim, on May 10 2007, 22:24, said:

Pe site-ul clubului am vazut ca au o sala si in Aviatiei, langa statia de metro Aurel Vlaicu. Sunt si eu interesata asa ca am sa revin cu detalii dupa ce aflu mai multe.

Te-ai interesat cumva? Ma intereseaza si pe mine  in zona de nord, lucrez la Oracle si m-as duce dupa serviciu, ar fi la doua minute! :OK:

#11
mercur

mercur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.04.2007

 licuriciul, on May 23 2007, 22:58, said:

Te-ai interesat cumva? Ma intereseaza si pe mine  in zona de nord, lucrez la Oracle si m-as duce dupa serviciu, ar fi la doua minute! :OK:


Da, este sala si la stadionul Vointa, in spate la Oracle adica. Acum se trage in aer liber, ca e ziua lunga si e mult mai bine afara, evident. Miercuri si vineri e antrenament seara, de la sapte sau sapte jumatate si cine vrea vine si sambata dimineata - cand nu se merge la concurs. Week-endul asta e concurs la Brasov, de exemplu.

#12
cristian.ceobanu

cristian.ceobanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 05.06.2007
Salut, cred ca mi-ar place acest sport, as vrea sa vin si eu la sala sa vad cu se mananca , ce fel de arcuri sunt, ce sa imi aleg si eu , etc ;).
  Se strange lume pe acolo, ai cu cine sa vb, sa faci schimb de impresii, etc ?

#13
adventure

adventure

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.05.2007

 cristian.ceobanu, on Jun 9 2007, 21:58, said:

Salut, cred ca mi-ar place acest sport, as vrea sa vin si eu la sala sa vad cu se mananca , ce fel de arcuri sunt, ce sa imi aleg si eu , etc ;).
  Se strange lume pe acolo, ai cu cine sa vb, sa faci schimb de impresii, etc ?


eu zic sa vii, sa vezi cu ce se mananca, vorba ta. atmosfera faina. arcuri bune. trebuie sa vezi. intra si tu pe site cauta aktivclub, eu nu cred ca am voie sa-ti dau telefoane dar gasesti acolo la contacte.

#14
cristian.ceobanu

cristian.ceobanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 05.06.2007
Diseara sunt acolo, 25 ron cu sculele lor, pare oki, ora e un pic cam tarzie 20:30 marti si 21:00 joi

#15
licuriciul

licuriciul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.05.2007
hai zi, cum a fost? 25 costa sedinta? Dar abonamentul pe o luna cat e?

#16
adventure

adventure

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.05.2007
Pun cateva poze din ultima iesire cu clubul la mare

Attached Files



#17
adventure

adventure

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.05.2007
Da, am auzit ca si la Rasnov e frumos. Stiu ca cei de la noi de la clubul Aktiv Bucuresti au fost la Rasnov la concurs si le-a placut. Eu n-am ajuns, poate la anul.

#18
deneb

deneb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 01.07.2005

 adventure, on Aug 9 2007, 21:34, said:

Da, am auzit ca si la Rasnov e frumos. Stiu ca cei de la noi de la clubul Aktiv Bucuresti au fost la Rasnov la concurs si le-a placut. Eu n-am ajuns, poate la anul.

Si eu mor sa vad un concurs, de fapt sint curios cum se vede X-u de la 50m :)

Tragi recurv sau compound? Ai arc? Eu trag recurv si ma gindesc sa ma grabesc cu un arc, nu mai am chef sa trag azi cu unu miine cu altu, sa-l reglez tot timpu sau sa nu pot sa-l reglez, sagetile sint de toata mina, etc. Si oricum variantele nu sint chiar asa de multe.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate