Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

cum pot face bani cu site-ul?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
nu exista asa ceva
sunt 2 metode, ori pui anunturi pe forumuri si astepti sa te caute proprietarii de site-uri,ori intrii pe trafic.ro si vizitezi site-urile din domeniile de care ai nevoie , vezi daca au vizitatorii minimi de care ai nevoie pe zi si le dai un email sa le propui oferta

#20
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View Postavramseby, on Apr 29 2007, 22:53, said:

reclame, dar pt asta trebuie sa ai trafic nu gluma!
trafic adica? cate vizite pe zi iti trebuie ca sa scoti ceva? daca am 1000vizite pe zi cam cat scot lunar?

#21
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007
eu as alege adsene ptr ca ajuta si la optimizare !

#22
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.03.2006

View Postmafiott92, on Aug 28 2007, 23:06, said:

trafic adica? cate vizite pe zi iti trebuie ca sa scoti ceva? daca am 1000vizite pe zi cam cat scot lunar?

  100-130$ / lunar

#23
pancusb

pancusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 17.02.2007

View PostOnShop, on Aug 28 2007, 23:13, said:

eu as alege adsene ptr ca ajuta si la optimizare !
cu ce ajuta adsense la optimizare? =)) n-are nici o legatura..

#24
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View Postpancusb, on Aug 28 2007, 23:53, said:

cu ce ajuta adsense la optimizare? =)) n-are nici o legatura..
MASS:  Vreau sa incep o mica afacere cu siteuri. Cumpar si fac rost de siteuri la care le cumpar domeniu si gazduire, apoi aduc lume pe ele si incerc sa le vand si sa fac bani cu ele. Am nevoie de niste baietzasi de treaba care ma pot ajuta free sau cu sume mici. sunt la inceput si nu am bani pt primul site. dupa aia care ma va ajuta la primul site va avea de castigat k dupa ce fac rost de bani urmatorul site o sa il cumpar de la el. deci cn e interesat pls pm me!

#25
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View Posthyp3rion, on Aug 28 2007, 23:17, said:

100-130$ / lunar
doar atat? speram sa aud 500-600euro/luna. aceasta suma cum se poate castiga cu un site cu multe vizite? 1000/zi

#26
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

View Postmafiott92, on Aug 29 2007, 00:13, said:

doar atat? speram sa aud 500-600euro/luna. aceasta suma cum se poate castiga cu un site cu multe vizite? 1000/zi
gata, am gasit destule persoane. mai am nevoie de idei de afaceri si de niste idei pt siteuri.

#27
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
mafiott92  prietene aici e forum it nu cartier

Dute in fata blocului la o bere cu "baietasii" si vb cu ei cum sa mai prostesti lumea  LA MUNCA NU LA INTINS MANA


Cum faci bani cu un site : Ai traffic vin si banii

Adsense (mai ales pt eng rocks)
Programe de afiliere ca cj.com
Pay Per Action network similar adsense da nu esti platit numa cand da click tre sa si cumpere ceva comisioane mari
Vanzare de linkuri
Vanzare directa de advertising (banere)

Traffic sa ai ca banii vin

#28
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Vrei bani din site ? :thumbup:

1---Nu vei scoate tu bani dintr'un site de muzik,cs,download.....
2---Trebuie o idee revolutionara...si faci pe putin 100$ pe luna
3---Daca site'ul tau este vizitat de exempu de mine ...dar sa nu ma **** pe mes ,odc etc etc cu masuri ..reclame
4-Toata chestia este sa iti si revina vizitatori pe site de buna voie !

#29
kgyula

kgyula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 28.07.2006

View Postpancusb, on Aug 28 2007, 22:53, said:

cu ce ajuta adsense la optimizare? =)) n-are nici o legatura..

adsense ajuta la optimizare. ( pe google )

pui adsense pe pagina, iar google vede acest lucru ca doara nu e prost si "iti pune site-ul un pic mai sus" ... ca pe site apar reclamele lui si daca vizitatorul da click pe reclama si google castiga nu numai tu... simpla logica

;)  si cum ar fi ca pe locul 1, la cautarea in google, la un anumit keyword sa apara un site cu yahoo ads si pe locul 2 sa fie un site cu google ads ? (desigur 1001 de alte aspecte mai conteaza dar si adsense intra in ecuatie )

desigur, acest lucru nu este recunoscut oficial dar multi zic asta si e oarecum si logic sa fie asa

#30
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
kgyula   adsense si pozitionarea in rezultate   E CEA MAI MARE ABERATIE ms am ras oleaca buna gluma .....

#31
lorin_miculescu

lorin_miculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 03.09.2006

View Posthyp3rion, on Aug 28 2007, 22:17, said:

100-130$ / lunar
100$ lunar ? Frate, eu am site-ul din semnatura care face mai mult de 1000viz/zi si iti spun sincer ca pana acum nu am strans decat 40 RON!
Daca stii tu un program mai bun care sa accepte si site-urile de referate ... raman dator!

#32
kgyula

kgyula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 28.07.2006

View Postw3bmaster, on Nov 4 2007, 23:44, said:

kgyula   adsense si pozitionarea in rezultate   E CEA MAI MARE ABERATIE ms am ras oleaca buna gluma .....

auzi, daca tu ai fi google  :coolspeak:  si ai avea servicul de adsense  :thumbup:  atunci tu nu ai favoriza tipii care au reclamele tale pe site-ul lor... ?  :coolspeak:

nimeni nu poate zice sigur ca exista vreo legatura sau nu, dar logica nu asta ar zice, nu???  :deadtongue:

PS. da-mi si mie un motiv pentru care google nu ar lua in calcul faptul ca site-ul X are sau nu adsense ?

( NU AM ZIS CA ACEST LUCRU CONTEAZA MULT SAU FOARTE MULT... am zis doar ca POATE te ajuta un pic  :nonobad: )

Edited by kgyula, 06 November 2007 - 15:20.


#33
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005

View Postkgyula, on Nov 6 2007, 15:18, said:

auzi, daca tu ai fi google  :coolspeak:  si ai avea servicul de adsense  :thumbup:  atunci tu nu ai favoriza tipii care au reclamele tale pe site-ul lor... ?  :coolspeak:

1. Cati ani ai ? Folosesti cam mult emoticonurile alea.
2. Pe baza a ce studiu sau analiza afirmi ca google pozitioneaza mai sus site-urile care gazduiesc reclamele adsense ?
3. Lucrezi in domeniul SEM sau SEO ?

#34
SilviuPopovici

SilviuPopovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 26.02.2012
Daca ai si 500 vizitatori pe zi castigi 100 euro dar asta depinde de cunostintele tale . Ce cunostinte ar trebui sa ai ca sa mearga treaba ?

------------------------------- [+]

-Cunostinte SEO
-Cunostinte Adsense (in cazul in care vrei sa faci ceva original)
-Sa scrii corect gramatical
-Sa iti placa ce scrii / Sa iti placa ce vinzi
-Sa ai un design atragator al site-ului pentru noi,vizitatorii.
-Sa fii activ
-Rabdare (sa nu crezi ca dupa 1-2 luni ajungi sa castigi cate 100 euro /luna.Daca ai incredere in tine si faci ceva de calitate,continua si dupa 1 an ,2 maxim 3 vei putea ajunge sa castigi mai mult decat niste "bani de buzunar" ...dar totul depinde numai de munca ta.
Poti sa ajungi sa castigi chiar si 10.000 euro pe luna..30.000 euro daca ai o idee faina ;)
-Incredere
------------------------------- [-]

Succes !

#35
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
@kgyula daca ar fi cum spui tu as umple site-urile de adsense, nici nu as mai pune text, doar un titlu competitiv si reclame peste reclame :).

@parkynson munca multa si calitate e reteta catre succes pe termen lung in online.

Edited by LensFlare, 04 April 2012 - 18:30.


#36
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostSilviuPopovici, on 4th April 2012, 17:20, said:

Daca ai si 500 vizitatori pe zi castigi 100 euro dar asta depinde de cunostintele tale . Ce cunostinte ar trebui sa ai ca sa mearga treaba ?

------------------------------- [+]

-Cunostinte SEO
-Cunostinte Adsense (in cazul in care vrei sa faci ceva original)
-Sa scrii corect gramatical
-Sa iti placa ce scrii / Sa iti placa ce vinzi
-Sa ai un design atragator al site-ului pentru noi,vizitatorii.
-Sa fii activ
-Rabdare (sa nu crezi ca dupa 1-2 luni ajungi sa castigi cate 100 euro /luna.Daca ai incredere in tine si faci ceva de calitate,continua si dupa 1 an ,2 maxim 3 vei putea ajunge sa castigi mai mult decat niste "bani de buzunar" ...dar totul depinde numai de munca ta.
Poti sa ajungi sa castigi chiar si 10.000 euro pe luna..30.000 euro daca ai o idee faina ;)
-Incredere
------------------------------- [-]

Succes !

Domne am ras dar ce am mai ras cum 10.000 de euro domne ?? Pentru bani astia ati trebuie trafic nu gluma si credema ca daca nu esti firma gen pro tv sau altceva de gen ai sa te trezesti cu cu , contul inchis iimediat ce ai depasit 1000 de euro

Edited by porcusoru, 07 April 2012 - 00:12.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate