Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

ce stiti de concursul celor de la top66.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Aflatil si haide peste el =)) sa il dam cu "mansarda" de monitor ! :lol:

#20
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005

View Postdlh, on Apr 28 2007, 17:00, said:

Cred ca este evident deja ca e o frauda grosolana. Sa speram doar ca nu a trimis nimeni vreu leu deja. Eu am trimis un email celor de la top66.ro sa vad ce parere au despre asta dar nu am primit niciun raspuns inca.


da , si eu le am scris

reteaua duras din ? exista acolo un nume si un iban unde ar trebui trimisi bani... cred ca ala e individu ..

#21
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Oare daca le scriu un mail celor de la Banca Transilvania in care sa-i rog sa-mi spuna mai multe despre numarul de cont: RO16BTRL04501201763630XX vor raspunde?

#22
drhyperlaur

drhyperlaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.04.2006

View PostSoR!n, on Apr 28 2007, 20:14, said:

Oare daca le scriu un mail celor de la Banca Transilvania in care sa-i rog sa-mi spuna mai multe despre numarul de cont: RO16BTRL04501201763630XX vor raspunde?

Numai daca le prezinti un act de SRI sau ceva asemanator. Au si ei politica de confidentialitate...

#23
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
e clar ca banca nu iti va da niciun detaliu ,

o plangere la politie ...cu datele respective si daca cei de acolo au chef si sunt interesati pot face mai multe...cred ca e singura solutie

#24
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
e singura solutie, dar cei de la politie nu cred ca vor da mare importanta.. vor zice ca :"Te-a obligat cineva sa le dai banii?" ...

#25
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
da  asta e f adevarat , dar ar putea exista si cadre din partea "militiei" care sa se ocupe de astfel de ilegalitati internaute , mai ales cand aici persoana respectiva are datele date...

#26
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
tocmai am vazut scris pe top66 chestia asta:

Atentie:  pe data de 26 aprilie 2007 au fost trimise niste mailuri false utilizatorilor ce aveau siteurile inscrise in top (in legatura cu castigarea unui laptop).
Aceste mailuri NU au fost trimise de noi, totul fiind decat o incercare a unei persoane necunoscute de a va obtine datele personale.

#27
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Date personale pe naiba. Au incercat sa obtina bani, nu numai date personale.

#28
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
au incercat sa obtina bani, si cred ca au vazut ca nu le-a mers.. :-".. oricum am scos codul de la top66 de pe site.

#29
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
In mailul in care cereau 38 ron scria ca tii cere pt ca nu esti din Brasov. Ei bine, daca le-ar raspunde cineva si le-ar zice ca esti din Brasov ce-ar zice? Daca ar zice ca tot vor banii aia pt ca nu pot livra in Brasov, ar fi frumos sa le trimitem mailul pe care l-au trimis si ei unora..  "Tot prin acest mail vrem sa va informam ca
organizatorii concursului nu au luat in considerare faptul ca unul
dintre castigatori ar putea locui in afara judetului Brasov deci,
taxele de transport nu sunt incluse in premiul castigat de dumneavoastra." Oare ar mai raspunde??:))

#30
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
De ce ai scos codul de la top66.ro ? Pentru ca e clar ca nu ei au trimis aceste email-uri.

#31
redsky

redsky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.05.2007
Am si eu acest mail.

Am dorit sa verific autenticitatea sa incercand sa iau legatura cu cei de la top66. In afara formularului de contact, nu am gasit numere de telefon sau adrese de email alternative pe top66.ro. Nici vreun anunt care sa confirme sau sa infirme concursul respectiv. Sau eventual sa avertizeze in legatura cu farsa. Prin urmare, le-am scris de doua ori prin intermediul formularului de contact, insa nu am primit raspuns nici pana acum.

Nu mai are rost sa ma iau de cel care a comis ilegalitatea, pentru ca e clar ca e un farsor. Pot sa spun insa ca sunt dezamagit de atitudinea celor de la top66.ro, atitudine pe care o consider neprofesionista, incepand de la lipsa datelor mai clare de contact, trecand prin tacerea lor la emailurile trimise (observ ca nu doar de mine) si ajungand pana la lipsa de grija pentru utilizatorii site-ului lor.

Am inteles ca a fost pe site un anunt de avertizare. Ar fi trebuit sa fie tinut mai mult si pus bine in evidenta. Prin el s-ar fi putut raspunde la toate emailurile primite in legatura cu farsa. Toate acestea ma fac sa cred ca fie atitudinea top66.ro este una de amatori neglijenti, fie de participanti la farsa. In ochii mei, top66.ro si-a pierdut credibilitatea, cel putin in privinta unui PR prompt si de calitate.

#32
mateiliviu

mateiliviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 29.02.2004
Va vorbesc in numele siteului pe care il reprezint, acela fiind Top66.ro

Este evident ca noi nu avem nici cea mai mica legatura cu acest lucru. A fost o mare supriza si pentru noi cand am inceput sa primit emailuri si telefoane de la persoane care nu s-au uitat atent sa vada ca emailul primit este trimis de alta persoana (reply-ul fiind o adresa de gmail).

Am luat masuri, am fost la politie, sper sa faceti si voi acelasi lucru ca persoana care a facut aceasta 'gluma' proasta sa fie prinsa.

Cat despre codul de votat, intradevar facea probleme acum cateva saptamani cand siteul era pe un server mai putin performant. Acum problema s-a rezolvat si nu am mai avut downtime de atunci.

PS: nu aveam nici o legatura cu siteurile e-muzica, educativ, gtop si design-services

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate