Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Pentru motociclisti

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#91
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Ceva recomandari de carti/chestionare/online pentru cineva care vrea sa inceapa curand scoala de soferi categ. A ? Multumesc

#92
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007
https://www.emag.ro/...0/pd/DN76CBBBM/

#93
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
De ce nu varianta oficială?

#94
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SC6MWt7Ortg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#95
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
:D Câți dintre noi ajung la aceste vorbe? :D
[ https://www.zigwheels.com/forum/filedata/fetch?id=14288&d=1468485361&type=full - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#96
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://i.imgur.com/brtcMOk.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#97
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostGif2D, on 25 iulie 2018 - 14:46, said:

Posted Image Câți dintre noi ajung la aceste vorbe? Posted Image
[ https://www.zigwheels.com/forum/filedata/fetch?id=14288&d=1468485361&type=full - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
A gasi iubirea, a face ceva special pe lumea asta, da, asta da un sens vietii tale.
A cauta zona neutra... e ca viata de vaca... doar rumega si caca... Posted Image

#98
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Moartea pasiunii? Sau self-parking?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4JlYE6nSNJI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#99
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fgvzunWV740?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Că a venit și hâdul ger…

#100
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Un an nou plin de bucurii în viață dar și pe două roți!
[ https://cdn.dribbble.com/users/3651312/screenshots/9026740/media/468fc30b3ab60aecf770c862773044d3.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#101
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Fără cuvinte…
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZpGtBk4pE2E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#102
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012
Asta se intampla cand te mananca in c*r. Nu pot sa-mi dau cu parerea despre experienta sau lipsa de experienta a riderului in cauza, dar stiu ca mancarimea te apuca indiferent cat de "vechi" esti pe moto. Diferenta o face puterea de a controla mancarimea. Un experimentat se tempereaza cand simte ca incepe sa faca tampenii, pe cand un neexperimentat nici macar nu realizeaza ca le face.

Edited by wolfmanro, 14 March 2020 - 22:31.


#103
Adela50

Adela50

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.05.2020
Salut tuturor.
Am o mare problema asa ca trec direct la subiect.
Am o Aprilia Rs 50 cu set de 80.
De curand am schimbat ambielajul si rulmentii.
Cand strang capacul la cutia de viteze nu intra in toate vitezele. Cu capacul putin slabit intra in toate. Am verificat si toate pinioanele aunt la locul lor. Fara capac intra in toate
Ajutati ma va rog

#104
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012
Ai gresit topicul. Data viitoare citeste inainte de a posta aiurea.

#105
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 14.10.2010

View Postacvaristul, on 26 aprilie 2007 - 13:09, said:

Am gasit acest articol pe un alt forum si, desi nu sunt motociclist, m-a impresionat foarte tare ... l-am preluat ca atare si sper ca nu a mai fost postat inainte :
"acesta este un articol scris de motociclistul din mine si afisat pe mai multe forumuri motocicliste.
Cum si pe acest forum avem cativa motociclisti,ma gandeam ca ar fi lectura bine venita:
Am devenit motociclist,oare cat mai am de trait?

Am incercat de cateva ori sa trec acel prag,acel CEVA ce ma tinea in frau pt a nu ma urca in sa.De fiecare data am avut de suferit. Pagube,trante,fracturi.Acum stiu sa-mi ascult intuitia.Am zile cand refuz sa fiu motociclist.
Refuz stiind de fapt ca ...SUNT.

Oresti Marmara"


FELICITARI initiatorului!!!
RESPECT autorului acestui EXTRAORDINAR ghid al motociclistului. Dumnezeu sa-l aiba in paza! A decedat in 2012,

NU intamplator am ajuns pe aceasta arie si sunt bucuros ca, mai intai, am intalnit acest topic.
Am fost impresionat de cele citite. Autorul are PERFECTA DREPTATE!!!
In plus, Oresti Marmara, aka Gold School, are un real talent scriitoricesc.

As vrea sa mai adaug cateva lucruri.

In urma cu doi ani, fiind o zi calduroasa de duminica, eram intr-un parc la coltul sahistilor. La un moment dat, pe bulevardul din apropiere, au inceput sa se auda zgomote puternice de motociclete. Mi-am indreptat privirea spre locul de unde venea zgomotul: erau 4(PATRU) motociclete ce scoteau (si)mult fum negru. Cei doi jandarmi din zona se uitau si ei dar nu s-au deranjat!!!
Locuiesc pe o strada paralela cu un bulevard. Pe timp de vara, in special in week end(cand bulevardul este aproape gol), sunt TERORIZAT de zgomotele unor motociclete si asta pentru ca cei din sa merg de o maniera cel putin ciudata: iau viteza, debreiaza si apoi accelereaza in gol; astfel se produce un zgomot mult mai mare decat in mod obisnuit. Astfel de cazuri am vazut, de foarte multe ori, si pe alte strazi ale orasului.
Oare de ce fac asa ceva?!?!?! Raspunsul il voi da imediat.
De curand am vazut cateva video-uri cu inregistrari de pe Transalpina si Transfagarasan. De multe ori motocicletele depaseau masinile din care se faceau inregistrarile!!!

In opinia mea: 99,9(9) dintre motociclisti sufera de complexe de inferioritate!!! NUMAI un astfel de sindrom te poate face sa ai atitudini teribiliste si sa incerci sa ATRAGI ATENTIA  celorlalti.
Din pacate, verificarile psihologice, ori cat de serioase ar fi, NU pot identifica TARELE unui om. Si NU este vorba doar de cele auto, in toate DOMENIILE. Se face prea mult caz de importanta acestor testari psihologice: NU au nicio valoare practica!!! Pai cum se pot explica multele cazuri, de exemplu, in care politisti sau alte persoane posesoare de arma s-au sinicis, desi testarile psihologice erau perfecte si la zi?!?!?!

P.S. Mi-am propus sa ies la "panda"...Am avut o incercare dar nu mi-a reusit...cred ca tipul m-a observat.
P.S. 2 Am avut ocazia sa stau de vorba cu cativa psihologi care fac testari la mine la intreprindere. Ei mi-au spus ca  NU exista aparatura, nici mijloace adecvate si, mai ales, timpul necesar unei adevarate testari  pentru a descoperi probleme psihice. Mai mult, ar fi necesar ca psihologii sa stea mai mult timp printre oameni pentru a le observa mai bine manifestarile. Dar, acest lucru, nu este posibil. So...

Edited by Turnatoriu_de_orza, 11 August 2020 - 12:50.


#106
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,956
  • Înscris: 24.01.2012
Dacă faci generalizări de genul acesta, dacă te apuci de pândit oamenii, eu zic să continui discuţiile cu psihologii de la tine din întreprindere, s-ar putea să ai nişte surprize interesante.

#107
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View PostTurnatoriu_de_orza, on 11 august 2020 - 12:46, said:



In opinia mea: 99,9(9) dintre motociclisti sufera de complexe de inferioritate!!! NUMAI un astfel de sindrom te poate face sa ai atitudini teribiliste si sa incerci sa ATRAGI ATENTIA  celorlalti.

Cu fraza asta ti-ai transformat orice alt argument intr-unul egal cu zero, si ai reusit sa faci toti bikerii de pe forum sa te considere doar un alt conservar cu probleme la mansarda.



#108
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 14.10.2010

View Postwolfmanro, on 11 august 2020 - 21:00, said:

Cu fraza asta ti-ai transformat orice alt argument intr-unul egal cu zero, si ai reusit sa faci toti bikerii de pe forum sa te considere doar un alt conservar cu probleme la mansarda.
Hmmm...eu inca am fost elegant! Oresti Marmara ii numea pe astfel de insi ca fiind IDIOTI!!!! Daca si Oresti Marmara avea probleme la mansarda, atunci n-ar fi nimic de spus; pentru ca sunt destui, si nu toti forumistii, care NU suporta sa fie contrazisi(caz patologic ).

Oricum, cu cat vor curge mai multe zoaie, cu atat vor demonstra ca NU au dreptate.

Chiar aseara am vazut, iarasi, pe un bulevard aglomerat o motocicleta verde(culoare mai rara) care debreia si accelera in gol in mod repetat. Daca asta nu e scranteala atunci explica-ne ce este!!!!!!!!!!!!!!!

P.S. iar comentariul tau la postarea #101 a fost de o mare penibilitate si, anticipat(!) imi dai dreptate. Pai NUMAI pe anumiti oameni(cei complexati) ii manaca in c..r. Pe oamenii rationali ii preocupa altceva: conducerea PREVENTIVA. Capisci?!

Edited by Turnatoriu_de_orza, 12 August 2020 - 12:03.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate