Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Clona YouTube

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
da...partea cu administratul e slaba tare...in rest felicitari

#38
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Unde a-ti gasit server adecvat? Chiar si free...eu inca nu am gasit sa suporte.

#39
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
eu am pus pe pc acasa , am 4mega/upload pentru inceput e super...

#40
desired

desired

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 07.01.2007
Am instalat scriptu..merge :D ...Da nu merge sa trimit e-mail...Am downloadat QK SMTP Server..Imi da eroare cand incerc sa trimit mail : Receive RCPT to : [email protected] .Succes.....Failed to receive email...Imi puteti spune alte servere care sa mearga?(asta nu mergea nici cu alte scripturi..deci nu cred ca e vina scriptului)
Edit:Am rezolvat problema...Cine se mai intalneste cu problema asta sa downloadeze Free SMTP Server
Acum alta problema :D Am trimis mail dupa ce mi-am facut cont...Intru pe link`ul specificat in mail..Si : Invalid Verification code!..Nam umblat in script...Ma poate ajuta careva?

Edited by desired, 26 February 2008 - 17:14.


#41
iepureleindungi

iepureleindungi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.03.2006
luati-va adio de la Rayzz, toti cei care il folosesc, fac mare gresala, eu am cumparat am dat 999 USD, pe o tampenie de script plina de buguri, suportul este 0, in sensul ca le trimiti email si iti raspund in cateva zile si niciodata nu isi dau seama de eroare, iti cer detalii de la cpanel aiurea , desi am schimbat parola de la userul webmaster, ei totusi au reusit sa intre in cont si sa fac upload la video-uri, cum e posibil asta? Cumparati orice altceva in afara de Rayzz. Decat un script cu , cod ascuns mai bine altceva

#42
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005

View Postiepurele#####, on Mar 23 2008, 12:05, said:

luati-va adio de la Rayzz, toti cei care il folosesc, fac mare gresala, eu am cumparat am dat 999 USD, pe o tampenie de script plina de buguri, suportul este 0, in sensul ca le trimiti email si iti raspund in cateva zile si niciodata nu isi dau seama de eroare, iti cer detalii de la cpanel aiurea , desi am schimbat parola de la userul webmaster, ei totusi au reusit sa intre in cont si sa fac upload la video-uri, cum e posibil asta? Cumparati orice altceva in afara de Rayzz. Decat un script cu , cod ascuns mai bine altceva
Am un prieten care a patit acelasi lucru...

#43
clipocet

clipocet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.01.2008
eu nu am avut ghinionu' vostru ..mie bietii de la rayzz mi'au instalat FFMpeg si tot ce trebuia pentru streaming gratuit, si chiar au avut un suport destul de bun.

#44
Alexandru159

Alexandru159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.02.2008
Si mie imi da aceeasi eroare la "Put Directory Location"!

#45
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

View Postclipocet, on Mar 23 2008, 14:39, said:

eu nu am avut ghinionu' vostru ..mie bietii de la rayzz mi'au instalat FFMpeg si tot ce trebuia pentru streaming gratuit, si chiar au avut un suport destul de bun.

Idem.

#46
iepureleindungi

iepureleindungi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.03.2006
cred ca ati avut bafta, per total agriya m-a usurat de 1750 USD, cu template, sa nu va zic, ce design de gradinita au facut si le-au trebuit si 3 luni sa faca asta, nu inteleg cum niste indivizi care au poze pe messenger cu ei si cu bradul de craciun isi permit asa ceva, pentru ca seful lor Varun Kumar care habar n-are sa vorbeste engleza  nu stie nimic de ceea ce inseamna IT, eu ii zic, trimite-mi PSD-ul el zice  ok, dupa 3 zile, ma intreaba unde gasesc PSD-ul? So stupid. Le-am platit chiar si instalarea, dupa ce au instalat ei( upload si creere baza de date), incerc eu sa fac  upload la video-uri , eroare "errors found", ei imi zic, este eroare de la codec-uri, noroc cu baiatul care administreaza serverul ca a observat ca pentru folderul videos nu erau setate proprietatile de a scrie. Apoi dupa ce fac upload la video-uri intr-un final, apare loading si asa ramane, acum sa vadem le-am dat 4 zile sa rezolve treaba asta, sunt cu un picior in avion, ca ma voi duce in India sa vad si eu ce office au, daca au vaci in incaperea aia de sunt asa de tonzi

#47
catalin2001

catalin2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 23.08.2007
io tocmai am instalat pt un client un script gen youtube care este 100% gratuit si nu contravine nici unei reguli. se poate downloada de aici www.phpmotion.com e super-simplu de personalizat, pt cunoscatorii de html/css. cheers!

PS: dupa cum am aruncat eu un ochi aici prin clona youtube, asta e mai degraba un script facut de cineva cu skinul de youtube, nicidecum clona youtube. mi-am dat seama dupa stangaciile facute in codul php si la baza de date. :)

#48
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
cred ca phmotion a inceput sa vada tot mai des spatele celor de la OsTube care le-au cam luat-o inainte cu scriptul lor free ;)

#49
mizantropul

mizantropul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.07.2008
Am incercat sa instalez scriptul mai sus amintit, insa imi da urmatoarea eroare: "Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'c:\MyWeb/smarty/libs/Smarty.class.php' (include_path='.;D:\xampp\php\pear\') in D:\xampp\htdocs\youtube\include\config.php on line 44"
Intrebarea mea este urmatoarea: scriptul poate rula pe windows sau imi trebuie neaparat linux? Care este motivul erorii de mai sus? Singurul script, clona youtube, care am reusit sa-l instalez, este ostube. Si ala ar fi trebuit sa ruleze doar sub linux, dar dupa unelemodificari in cateva linii de cod, am reusit sa fac sa mearga pe windows. Problema e ca nu pot incarca videoclipuri. Pot sa incarc muzica, poze insa videoclipuri, pauza, cu toate ca am instalat si flvtool, FFMpeg si ffplay.

#50
clipocet

clipocet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.01.2008
Din toate scripturile ce le'am incercat va spun cu mana pe inima ca rayzz si ostube sunt cele ma pro.

#51
ady1266

ady1266

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 24.01.2008
Baieti eu tot ma chinui cu http://www.phpmotion.com/ ,pe fiecare host gratuit care il urc si ajung la pasul 8 imi da eroare.
Vreau sa testez inainte sa cumpar host de 300Gb de la godaddy(altul mai mare nu am gasit)

Quote

Warning: php_uname() has been disabled for security reasons in /home/www/free/uv.ro/xproject.uv.ro/site1/classes/config.php on line 2
Warning: realpath() [function.realpath]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid/gid is 161661/161650 is not allowed to access /usr/lib/php5/lib/php/extensions/no-debug-zts-20060613 owned by uid/gid 0/0 in /home/www/free/uv.ro/xproject.uv.ro/site1/classes/config.php on line 2
extension_dir does not exists /usr/lib/php5/lib/php/extensions/no-debug-zts-20050922

pe alt host

Quote

Warning: dl() has been disabled for security reasons in /www/110mb.com/x/p/r/o/j/j/e/c/xprojject/htdocs/classes/config.php on line 2
PHP script /www/110mb.com/x/p/r/o/j/j/e/c/xprojject/htdocs/classes/config.php is protected by phpSHIELD and requires the phpSHIELD loader phpshield.5.1.lin. The phpSHIELD loader has not been installed, or is not installed correctly. Please visit the phpSHIELD php encoder site to download required loader.

pe alt host

Quote

Warning: dl() [function.dl]: Temporary module name should contain only filename in /home2/eigsevco/public_html/ady/classes/config.php on line 2
PHP script /home2/eigsevco/public_html/ady/classes/config.php is protected by phpSHIELD and requires the phpSHIELD loader phpshield.5.2.lin. The phpSHIELD loader has not been installed, or is not installed correctly. Please visit the phpSHIELD php encoder site to download required loader.


#52
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Astefel de scripturi cum sunt phpmotion, ostube, clip-b..... sau alte nu merg nici pe shared cateodata deoarece nu au tot ce ele cer. Te-ai uitat de curiozitate la script requirements? Daca te uitai vedeai ca e incompatibil cu hostul tau ;)

#53
pitagora

pitagora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 11.12.2004

View PostAndyM, on Jul 31 2007, 23:56, said:

Eu nu am server propriu.
scripul este pe 3x.ro

pai FFMpeg e pt streaming. Nu ofera 3x.ro asa ceva. Oricum daca vrei sa folosesti scriptul e nevoie de dedicated hosting nu de shared-uri free. Incepi cu o investitie de cam 100$ pe luna.

#54
innovationweb

innovationweb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.08.2009
Salut, de unde pot downloada si eu acest script? ca nu merge la adresa mentionata.
Am mare nevoie de el. Multumesc si stima.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate