Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

am probleme cu z020

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
thing1000

thing1000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.04.2007
Fratilor va salut! si va vad experti in tehnologia zapp... am citit un topic despre z020 si am luat dp un site soft pt z020 ca nu am primit cd la el... l-am instalat frumos... netu merge imi apare prostia aia cu curentu ca cik nu e alimentat full dal in masa... si totusi eu ce fac??? nu merge mai mult de 30k nici sa il tai in 4... daramite sa ajungi la 2.4 m cum zik ei (stiu ca se impart la 8 ai 2.4) dar e strugator la cer...
Eu pana nu de mult am avut cliknet express si acolo jos langa ceas imi apare o icoana si imi zicea ca am banda de 1.5m acuma intri la zapp imi scrie 115.2 kbps in loc sa scrie 2.4m deci eu intr-un fel am limitare cum fac sa imi apare 2.4m si sa si mearga...

VA MULTZUMESC ANTICIPAT!  B)

#2
warganizm

warganizm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.11.2006
de aceasta problema ma lovesc si eu... imi merge transferul cu 60 K in zilele bune, el in mod normal ar trebui sa merga cu 300 aprox... nu inteleg care e problema si la fel el arata ca se conecteaza la 115.2k
Daca ai vreun raspuns anunta-ma te rog si pe mine

#3
cosmin19_21

cosmin19_21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 25.04.2006

View Postwarganizm, on Jun 13 2007, 12:30, said:

de aceasta problema ma lovesc si eu... imi merge transferul cu 60 K in zilele bune, el in mod normal ar trebui sa merga cu 300 aprox... nu inteleg care e problema si la fel el arata ca se conecteaza la 115.2k
Daca ai vreun raspuns anunta-ma te rog si pe mine
  2,4 Mbps este viteza MAXIMA, adica in timpul unui download atinge si viteze de aprox 2,4 Mbps, dar media este undeva intre 400kbps si 1 Mbps.Depinde foarte mult de zona.Eu am prins si constant 100 KBps la download. In Bucuresti am obs ca merge si mai bine. Viteza care ti-o arata jos la conectare nu are nici o treaba cu viteza reala...

#4
warganizm

warganizm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.11.2006

View Postcosmin19_21, on Jun 13 2007, 16:16, said:

2,4 Mbps este viteza MAXIMA, adica in timpul unui download atinge si viteze de aprox 2,4 Mbps, dar media este undeva intre 400kbps si 1 Mbps.Depinde foarte mult de zona.Eu am prins si constant 100 KBps la download. In Bucuresti am obs ca merge si mai bine. Viteza care ti-o arata jos la conectare nu are nici o treaba cu viteza reala...

te contrazic, eu il folosesc static in 3 locuri din bucuresti: in zona eroii revolutiei, in romana si in pipera, peste tot merge la fel de prost,si sa trecem peste partea ca uneori mai pica.

#5
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ce-arata acolo jos n-are nici o relevanta pentru ca teoretic, pe computer conexiunea functioneaza ca un dial-up
daca din properties maresti marja, o sa iti apara jos 921,6 (maximum) dar tot la fel de prost merge

are cineva un raspuns calificat ?

#6
reddacy

reddacy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 23.02.2007
cred ca fac interventii de tot felul le relee.....depinde mult si de zona, z010-le meu si-a pierdut numarul [se bloca cand apare registering to network si asteptam sa se conecteze "la anul si la multi ani"] ....dupa un an si l-am trimis in service unde mi l-au reinitializat si resoftat [pe gratis !!!],si acum nu trece de 600 Kbps [inainte aveam 850 constant]...am vrut 020 dar merge putin mai rau in spatii cu ziduri groase din beton [antenele sunt prea scumpe din pacate].... :coolspeak:

#7
cosmin19_21

cosmin19_21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 25.04.2006

View Postwarganizm, on Jun 13 2007, 16:34, said:

te contrazic, eu il folosesc static in 3 locuri din bucuresti: in zona eroii revolutiei, in romana si in pipera, peste tot merge la fel de prost,si sa trecem peste partea ca uneori mai pica.
Pai eu de obicei il folosesc in Cluj, si am fost un week-end la Bucuresti, l-am folosit prin Otopeni si acolo mergea mai bine decat imi merge mie prin Cluj, de aia am zis ca poate merge mai bine in Bucuresti.Dar poate ca in Otopeni e mai libera celula....

#8
king_grimson

king_grimson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 09.07.2007
La Z020 o baterie pt acest mdm o sa ajute mult, asa ca daca aveti acest modem luati-va si o baterie, cat despre viteza mica, nush cum gasiti voi toate zonele astea imposibile, mie constant mi se conecteaza cu 1,5 Mbps. Am mai postat cateva tipuri pentru cresterea vitezei, poate va ajuta la ceva... apropo, modul de conectare sa fie EVDO Only.

#9
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Mie azi mi-a murit definitiv, dacă în ultima vreme se tot deconecta, acum nici nu se mai vede pe usb și se tot resetează (se sting și se aprind ledurile).

#10
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Am patit si eu acum o vreme asa ceva, insa si-a revenit in 2-3 minute.

#11
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
L-am dus la service și am primit un z 010 temporar.

#12
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Deci chiar era defect ?

#13
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007

View Postthing1000, on Apr 19 2007, 20:15, said:

Fratilor va salut! si va vad experti in tehnologia zapp... am citit un topic despre z020 si am luat dp un site soft pt z020 ca nu am primit cd la el... l-am instalat frumos... netu merge imi apare prostia aia cu curentu ca cik nu e alimentat full dal in masa... si totusi eu ce fac??? nu merge mai mult de 30k nici sa il tai in 4... daramite sa ajungi la 2.4 m cum zik ei (stiu ca se impart la 8 ai 2.4) dar e strugator la cer...
Eu pana nu de mult am avut cliknet express si acolo jos langa ceas imi apare o icoana si imi zicea ca am banda de 1.5m acuma intri la zapp imi scrie 115.2 kbps in loc sa scrie 2.4m deci eu intr-un fel am limitare cum fac sa imi apare 2.4m si sa si mearga...

VA MULTZUMESC ANTICIPAT!  B)
Aceeasi problema o am si eu -_- .
Deci, cam ce ar putea fi?

#14
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Solutia e simpla, bagati modemul in priza/cumparatii baterie, pentru cresterea vitezei. Oricum nu va ajunge la 2,4 mbps aia e valoarea maxima teoretica, lucru greu de atins pe o conexiune mobila. Accei 115,2 kps poti sa ii ignori, nu au vreo treaba cu viteza reala a netului.

#15
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Mi-a venit ieri de la service și îl bag, merge și.. Iară pică. Se deconectează în draci. :( L-am dus înapoi și am primit iar z010 pănă vine înapoi.

#16
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
Am descoperit de ce merge prost viteza: La modem ai limita dupa ce descarci 1.5gb. limita se reseteaza la inceputul fiecarei luni. Acum, ar trebui sa mearga mine (la mine acum merge cu 120 kilobytes/sec)
Limita se poate mari la 5gb cu 8 euro in plus

Edited by andreigherghe, 01 December 2008 - 18:26.


#17
benyKTM

benyKTM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 31.01.2008
SALUTARI FRATILOR  
EU IS TARE SUPARAT PE MUISTII ASTI ADE LA ZAPP SINT DIN CLUJ  SI MIAM LUAT SI EU UN  ZO20  PROBLEMA ESTE CA NU POT FACE UPLOAD DELOC DELOC NICI UN MEGA  AM FOST LA EI SI MIAU ZIS CA E DE LA SEMNAL  DESI NU LOCUESC DEPARTE DE CENTRU .MAM NERVAT SI AM LUAT O ANTENA  CEA MAI MARE 10 ELEMENTI AM BAGAT BANI SI IN ASTA DEGEABA  SEMNAL STABIL LA MAXIM EVDO UPLOAD 0  LAM DUS LA EI NAPOI SI LAU TRIMIS LA SERVICE  CICA LAU FACUT  DAR ......NIMIC .DAC A MAI PATIT CINEVA  CUMA ATI REZOLVATO  MAI ARE UN PRIETEN UN ZO20 SI LA FEL NU POATE UPLOAD-A NIMIC

#18
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
E normal sa nu ai viteza mare de upload, asta e EVDO Rev 0.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate