Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

iRiver

- - - - -
  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#37
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Citeste aici un review foarte complet despre acest iRiver X20: http://www.pocketabl...ver_x.html#more

#38
Radoi6

Radoi6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.08.2005

View PostArchangelvld, on Apr 18 2007, 20:32, said:

Vreau sa stiu si eu daca si-a luat cineva un MP4 player din-asta, si daca e multumit de el. Cam cat il tine bateria, daca asculta mai tare, si daca merita sa il las cu castile de la mama lui, ca am auzit k sunt foarte foarte slabe.
Mai vreau sa stiu dak e incomoda marimea, cam cat a unui tel. mobil
Am cumparat playerul asta vineri si pana acum sunt foarte incantat. Ecranul e grozav, daca treci orice film sau clipulet prin softul de la ei se vede superb, muzica se aude excelent, la volum mare se pastreaza calitatea, nu incepe sa paraie sau alte alea, plus ca are o interfata foarte usor de utilizat: meniu simplu, fara complicatii inutile, optiuni destule, mai putin SRS WOW cum au alte modele de-ale lor, dar nu e asta un impediment in a se auzi foarte bine. Cat despre casti, eu zic ca se aud destul de bine si poti sa le pastrezi cu incredere, insa aveam de dinainte niste Sennheiser CX300 si n-avea rost sa nu le folosesc pe astea. :P Incarcarea se face prin intermediul calculatorului si dureaza cam 2 ore juma, 3 ore, iar bateria tine foarte mult, undeva pe la 17-18 ore, adica suficient cat sa asculti doua zile si sa il reincarci(parerea mea, eu sunt un impatimit al muzicii... music addicted). E decizia ta, insa eu zic ca e unul dintre cele mai echilibrate playere existente pe piata. Ti-l recomand.

#39
Sergheiq

Sergheiq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 23.01.2006
Eu mi-am luat acum 2 zile si sunt foarte multumit, Recomand :)

#40
Arlechin

Arlechin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 07.05.2005
Salutare!

Stiu ca a trecut ceva timp, dar daca nu ai reusit inca sa rezolvi problema iti pot da eu rezolvarea. Stiu cit de frustrant e, pentru ca am trecut si eu prin experienta asta, am si eu un T30.

Tipii de la Iriver au vindut deviceurile astea ale lor cu firmware-uri diferite in doua regiuni. USA si Europa au firmware MTP, iar in restul lumii UMS. Al tau cu siguranta e MTP. In cazul asta trebuie neaparat sa ai instalat pe computer Windows XP si Windows Media Player 10 pentru ca sa-l vada computerul cind il conectezi la USB.  Altfel, calculatorul nu-l recunoaste. Nu exista un driver separat pentru mp3 player. Pentru variantele UMS nu e nevoie de asa ceva, computerul le vede simplu ca Mass Storage Device, ca un stick de memorie.

Ei bine, intre timp Iriver s-a mai desteptat si au lansat pe situl lor un programel cu care poti sa rescrii firmwareul de pe player. Il poti face din UMS in MTP dar si invers din MTP in UMS.

Linkul este asta: http://www.iriver.co...iew.asp?idx=387

Il poti folosi fara grija, functioneaza perfect, eu deja l-am folosit. Atentie insa la:

1. Ca sa poti rula programelul trebuie ca si calculatorul sa-l vada. Deci oricum trebuie sa ai Windows XP si Windows MEdia Player 10 pe el. Altfel computerul nu-l vede si implicit nici programelul de rescriere a firmwareului.

2. Trebuie sa ai calculatorul conectat la net cind rulezi programul si firewall-ul (daca ai) sa-l lase sa se conecteze. El se conecteaza live la serverul iriver si de acolo trage firmareul. Daca nu esti conectat la net nu merge.

3. E posibil sa trebuiasca sa-l rulei de 2 ori. La mine asa a fost. Mai intai am facut upgrade la firmware MTP de la 1.03 la versiunea ultima 1.70. Apoi, am mai rulat inca o data si am trecut de la MTP la UMS. E un ghid foarte bun chiar la adresa de mai sus.

4. Toate datele vor fi sterse. Tot ce ai in mometul ala pe el se pierde, asa ca daca iti trebuie, obligatoriu un backup inainte.

Sper sa-ti mai fie de folos.

Succes!

Edited by Arlechin, 19 May 2007 - 00:46.


#41
XtZy

XtZy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 10.12.2005
Salut, stiti de unde pot downloada softwareul pentru x20?
NU firmwareul, ci softul ala de pe cd prin care pui melodii, clipuri etc..

#42
Dragosh_

Dragosh_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2006
Sunt fericitu posesor al unui iriver x20 de 3 zile . dar programu lui este foarte puturos la convertit. Am incercat sa convertez cu alte programe dp google...dar mp3`u imi spune ca nu le suporta....VA ROG SA IMI RECOMANDATZI UN PROGRAM DE CONVERTIT CE MERGE PT IRIVER !!! SUNT DISPERAT ! cu iriver plus 3( programu lui ) stau cam 2 ore sa converteze un film de 700 mb :| ! HELP !

#43
rhad000

rhad000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.04.2005
Vreau sa-mi iau un mp3 player si nu stiu ce sa aleg intre acestea 2. Iriverul am auzit ca este bunicel cu toate ca nu are traditie in mp3-playere iar Ipod Apple e deja arhicunoscut. Ce imi recomandati?

#44
xanfromhell

xanfromhell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.11.2006
Azi mi-am comandat si eu un X20. Abia astept sa-mi ajunga maine.  :D
Sunt foarte curios de casti... daca nu o sa fiu multumit de ele o sa comand niste casti Sennheiser CX300 (am inteles ca fac pereche buna).  :)

#45
Dragosh_

Dragosh_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2006

View Postrhad000, on May 31 2007, 15:04, said:

Vreau sa-mi iau un mp3 player si nu stiu ce sa aleg intre acestea 2. Iriverul am auzit ca este bunicel cu toate ca nu are traditie in mp3-playere iar Ipod Apple e deja arhicunoscut. Ce imi recomandati?
iriveru x20 :) fatza de Ipod shufle`u :) (presupun ca ala e  la un giga) ....te tzine bateria mai mult la iriver :)  mai exact...22h pe muzica si 6 ore pe video :)...in timp ce la Ipod video te tzine 18 ore pe muzica si 6 ore jumate pe video.... recomand cu incredere Iriveru!

#46
icx

icx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 25.02.2007
Si eu sunt interesat de acest iRiver X20, dar am trecut printr-o perioada cu multe cheltuieli si-as vrea sa-mi recomandati si mie un site sau magazin cu un pret mai mic. Cel mai ieftin mi s-a parut asta. Vine cu MicroSD in pachet?

De unde l-as putea comanda?

#47
roby_andy

roby_andy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.06.2007
e bestial,eu cel putin nu am cuvinte.il am de o saptamana,si cu 2 ore ascultat pe zii si ma tinut toata saptamana plus ca am mai vazut un videoclip 2 care apropo se vad excelent ,mai bine ca pe calculator fara nici un fel de exagerare,recomand cu incredere

#48
dcrst75

dcrst75

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 82
  • Înscris: 08.04.2004
eu il am de mult......e BETON....am si trecut cu el prin service  :D  cu rotita...de atata frecat....

#49
costyy80

costyy80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.05.2006
cat tine bateria doar uitandu-va la  clipuri ?

#50
frodo18

frodo18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 11.07.2007
tocmai ce mi-a sosit un iricer x20 de 4 zile si deja sunt foarte multumit de el, bateria tine exact cat scrie la detallii adica 20 de ore,partea cea mai urata este ca nu vine cu un adaptor pentru priza, se poate incarca doar la calculator, de exemplu daca esti plecat undeva si nu ai laptop sau ceva calculator nu-l poti incarca, dar  am gasit pe digitalworld.ro adaptor destul de ieftin, uitandu-te la videoclipuri sau filme bateria te tine 6 ore iar playeru nu vine cu microsd la pachet, doar are suport de card

#51
Anaconda_god

Anaconda_god

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.11.2005
Eu am luat un Iriver X20 si nu ma tinea bateria mai mult de 4 ore, cu specificatiile de riguare care trebuia sa ma duca pana la 22 ore de folosire.

Mai mult decat atat mi se descarca bateria in timp ce acesta era oprit (nu in stand by). L-am trimis la firma (skin.ro) si l-au facut partial... adica acum functioneaza vreo 8 ore, si nu se mai descarca bateria cand este oprit.

In rest sunt foarte multumit de el. Este un super Mp3 player si partea de video te da pe spate. Calitatea sunetului este foarte mare... si castile incorporate sunt destul de bune.

Frodo18 te rog sa ma contactezi pe [email protected] pt ca nu ai adresa trecuta in profile si as vrea sa te intreb cate ceva despre iriver x20.

#52
cristi-c

cristi-c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.07.2007
Nu este bun..este foarte bun. Programul cu care este livrat,iriver +3 este stabil,dar puturos,intr-adevar. Folositi iriverter, gratis, de pe net. Merge de 3-4 ori mai repede la convertit videoclipuri. Muzica si pozele se pot baga direct in folderele respective... ATENTIE : iriverter da eroare la instalare. Continua oricum,se instaleaza totusi perfect. Succes.

#53
cristi-c

cristi-c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.07.2007
Dar nu stiu daca are alarma,eu nu am gasit... Si nu stiu daca poate inregistra radioul propriu . Help please.

#54
bojordy

bojordy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.01.2004
Eu as vrea sa stiu daca-l pot folosi si ca reportofon, adica daca poate inregistra vocea unui prof intr-o sala de curs, spre exemplu. Cam care ar fi distanta pana la care bate?
Daca poate testa cineva aceasta functie as fi recunoscator, deoarece se gaseste doar pe la fime online si trebuie comandat, nu se poate testa anterior.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate