Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Compartimentare sertare ptr. mobila bucatarie ?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mindulita

mindulita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 01.03.2004
ajutor ! :help:
dupa mari strofocari de ...memorie, calcule si aplicatii la fata locului am ajuns la faza "ce fac cu sertarele ?" la o mobila de bucatarie.

adica
am proiectat si asamblat (barbatul meu sa traiasca !)o mobila de bucatarie, la 2,4 metri lungime, de-aia de apartament cu bucatarie mica.
sunt f. multumita pina aici, am folosit materiale bune, pal melaminat, blat de lucru lucios si postforming la fronturile de la sertare.
totul a fost taiat perfect, asamblat la mm, dar am o mica problema: sub blatul de lucru am numai SERTARE, adica metabox, astea sunt sertare cu lateralele din metal. imi trebuiesc ELEMENTELE DE COMPARTIMENTARE, adica chestiile alea subtiri care impart sertarul in sectoare, compartimente, in care asez diverse chestii: cratite, capace etc. sa nu alunece si sa fie harababura.
cind am cumparat metabox-urile, adica aceste 10 sertare, habar nu aveau vinzatorii ca mai exista si elementele de compartimentare. se vind separat, si sustin in continuare cei de la magazin ca nu pot face comanda ptr. asa ceva, ca nu exista in cataloagele lor. :drac:
am facut o poza la sertarele mobilei de la job-ul barbatului meu, ca sa va faceti o idee. am nevoie de tevile alea albe ce stau deasupra sertarului.  ;)

Attached Files



#2
mindulita

mindulita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 01.03.2004
mai astept inca informatii  :P
cam asa va arata sertarul.
faina, zaharul si alte chestii asemanatoare vor fi depozitate in recipiente speciale.
:help:

Attached Files



#3
io1

io1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 07.09.2006
mergi la un magazin mare de accesorii de mobila gen regency sau darel si cerele elementele de compartimentare de la blum,eventual cerele sa vezi un catalog de la blum.
daca nu mai poti incerca la DECORI ,unde au produse de la hafelle.

Edited by io1, 24 March 2007 - 07:20.


#4
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
cred ca in 3 ani a gasit o solutie :D

#5
dididido

dididido

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 08.01.2007
www.gelutrade.com
Sunt prin Rahova .Acolo au asa ceva.Si multe altele asemanatoare

Succes!

Edited by dididido, 28 March 2007 - 11:33.


#6
ionileea

ionileea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.02.2008
Poze si produse, daca nu-s pe stoc atunci la comanda, puteti gasi si pe www.roxymob.ro
Metabox, glisiere Tandem, Tandembox, Aventos...

#7
skama

skama

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.05.2007

View Postmindulita, on Mar 17 2004, 10:40, said:

mai astept inca informatii  :P
cam asa va arata sertarul.
faina, zaharul si alte chestii asemanatoare vor fi depozitate in recipiente speciale.
:help:
si astia la www.akara.ro au ceva compartimentari de sertare, de multe feluri, care merg si la sertare cu amortizare sau sertare cu laterale metalice, insa la astia nu se numesc metabox ci integra.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate