Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Adsense in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
688 replies to this topic

#649
andr3y_69

andr3y_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 11.06.2006

View Postcain2k, on 03 ianuarie 2014 - 08:42, said:


Mulțumesc de răspuns,

Momentan youtube mi-a dezactivat Monetization, așa că sunt pe stand-by ... Adsense deja mă dă Verified, pentru youtube, dar youtube nu vrea încă. Oricum, am înțeles că mai am de așteptat 7 zile până o să-mi dea din nou drumul la Monetization din youtube ...

Mulțumesc !
Incearca sa iti faci un alt cont. Cunosc cazuri in care contul de adsense a fost aprobat in cateva ore.

#650
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
Daca achizitionez o melodie de pe iTunes de exemplu, o pot folosi in video-uri pe youtube monetizate?

#651
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
Am si eu o nedumerire. La payee profile am pus numele meu. Ca mod de plata am ales western union, iar aici vad ca poti sa pui nume. Pot pune numele unui prieten? Eu nu pot sa merg si probabil daca ar trimite bani pe numele meu nu i-as mai putea ridica. La First Name trebuie pus numele mic si la Last Name numele de familie? Am inteles ca daca pui invers nu iti dau banii. Payment Schedule Monthly (€70.00 threshold) asta ce inseamna, ca incep sa iti trimita banii doar cand ajungi la 70 euro?

View PostDaniJ90, on 26 ianuarie 2014 - 01:41, said:


Nu cred, daca o cumperi nu inseamna ca ai drepturi de autor pe ea. Doar cu acceptul celui care detine drepturile poti face bani.

Edited by gerbil, 28 January 2014 - 12:30.


#652
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Salut,
Mai intampina cineva RPM foarte scazut in aceasta perioada? In general am un RPM ~€1.00 dar de o saptamana a scazut foarte mult, momentan fiind aproximativ €0.33. CPC-ul nu intampina diferente mari. Reclamele sunt la locul lor, nu am schimbat nimic. Singurul lucru pe care l-am facut a fost sa modific pentru cateva ore un banner 336x280 cu un SkyScrapper 600x300. Dupa aceea am revenit inapoi la configuratia implicita pe care o folosesc de mai bine de un an.
Din ce am citit si prin alte parti lunile ianuarie si februarie sunt de regula mai slab platite. Astept sa vad cum evolueaza lucrurile in urmatoarele doua saptamani.

#653
iRelevant

iRelevant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 26.03.2012
Salut !
Am si eu o intrebare : cu toate ca am ceva clickuri , de ce am inca 0 venituri estimate ?
[ http://s30.postimg.org/gvwdhr4hd/adsense.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://s30.postimg.org/gvwdhr4hd/adsense.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://i57.tinypic.com/1zyknlz.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by iRelevant, 24 May 2014 - 20:02.


#654
jsmith

jsmith

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 08.09.2014

View PostiRelevant, on 24 mai 2014 - 19:59, said:

Salut !
Am si eu o intrebare : cu toate ca am ceva clickuri , de ce am inca 0 venituri estimate ?
[ http://s30.postimg.org/gvwdhr4hd/adsense.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://s30.postimg.org/gvwdhr4hd/adsense.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://i57.tinypic.com/1zyknlz.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sunt click-uri invalide... Folosesti cumva vreun bot sa-ti dai singur click-uri? E singura explicatie....

#655
cristiion

cristiion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.04.2010
salut. am si eu o problema, gestionez propriul meu site, si prin intermediul google adwords. am reinceput o campanie de cateva zile si constat ca de atunci am 3-400 de clikuri false contorizate care strica toate statisticile, nu consuma bugetul dar presupun ca dauneaza. sunt contorizate ca cpc in google analitics.
multumesc mult.

#656
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Cum calculeaza AdSense calitatea continutului? Mai ales pe blogger...

#657
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
Stiu preabine ca daca ti-a fost suspendat contul intri in blacklist. Dar de ce cand a incercat  alta persoana,un 3th part,sa faca cont pentru site-ul meu i-a fost suspendat contul de Adsense?

Edited by meshgheru_andu, 18 January 2015 - 14:04.


#658
peterpony

peterpony

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.12.2014

View Postlex404, on 13 ianuarie 2015 - 21:02, said:

Cum calculeaza AdSense calitatea continutului? Mai ales pe blogger...
Paginile sa fie optimizate pentru vizitator, nu doar metataguri si alte chestii pentru motoarele de cautare. Paginile sa ofere continut unicat, valoros pentru vizitator si sa-l faca sa revina pe site.
De exemplu zilele trecute am intrat pe blog la Zoso dintr-o cautare la o poza. Fara sa imi dau seama, am uitat ce cautam si nici nu stiu cum am citit trei articole.
Ce scade calitatea continutului. Indiferent daca e blogger sau altceva:
Continut copiat,  continut tradus cu unelte automate, participarea in schimb de link-uri, pagini cu prea putin continut. (o pagina trebuie sa aiba peste 300 cuvinte), cloaking... cel  mai bine ar fi sa citesti Google Webmaster Guidelines

#659
Skerwer

Skerwer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.12.2014
Salut , am o problema am un cont de adsense facut pe site-ul testest123.eu , faza este ca eu ma folosesc de un subdomeniu al domeniului principal adica forum.testetet212.eu , si eu vreau ca reclamele sa le pot posta pe forum , nu pe pagina principala , faza e ca am facut o smecherie , am pus ca site-ul principal sa se redirectioneze la forum ca sa mi l accepte da se pare ca nu merge nici asa , cum as putea face?

#660
peterpony

peterpony

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.12.2014
banuiesc ca numele domeniului este dat doar ca un exemplu.. La fel ca si al subdomeniului... Care este subdomeniu altui domeniu.....
Daca tu ai situl example.com  la siteuri autorizate sa iti apara reclamele tale.... ai autorizat si subdomeniul forum.example.com.
Daca vrei sa apara anunturi doar pe forum.. pui forum.example.com... Daca vrei sa iti apara doar pe o pagina.... pui example.com/pagina.html

#661
Skerwer

Skerwer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.12.2014
Pai asta e...adsense nu accepta subdomeniu..

#662
NexusS3

NexusS3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 09.07.2012
Salut , pot lega un cont de adsens pe doua canale de youtube? Daca da , imi va arata sumele separat pe fiecare canal sau vor fi toate la un loc?

#663
CvfMike

CvfMike

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.06.2015
Exista o modalitate prin care să pot retrage mai puțin de 70 E ? Am 65 de euro și nu pot să-i retrag...

#664
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
nu,nu ai nici o posibilitate.de altfel,cash exitul va avea loc pe 75euro.

#665
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,858
  • Înscris: 04.03.2016
Salut. Am trimis site-ul de 2 ori la inscrierea in google adsense, dar nu mi sa acceptat. Continut am ceva. site-ul este functional. Nu inteleg de ce nu il accepta ?

#666
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007
nu e suficient. trebuie sa respecte o serie mai lunga de reguli pentru a fi acceptat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate