Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Vourvourou

- - - - -
  • Please log in to reply
903 replies to this topic

#883
sofia_cuca

sofia_cuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.06.2010

View Postnehotarata, on 10 mai 2016 - 12:45, said:

Buna ziua,

A stat cineva la Lampos House? Review-urile gasite sunt bunicele, dar poate aveti unele actualizate..
Multumesc.

Anul trecut am stat la Lampos, in C2. Doua lucruri m-au deranjat: casa e cam intunecoasa si usa glisanta dintre bucatarie si dormitor glisa greu. In rest, livingul mare, bucataria ok, dormitorul cam mic iar la baie se intra din dormitor. Per ansamblu a fost ok, plaja foarte aproape si doar cativa oameni pe plaja, curtea mare, sezlonguri in curte, gratar.... Daca te mai pot ajuta cu ceva, te rog sa ma intrebi.

#884
nehotarata

nehotarata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 11.04.2007

View Postsofia_cuca, on 10 mai 2016 - 14:00, said:

Anul trecut am stat la Lampos, in C2. Doua lucruri m-au deranjat: casa e cam intunecoasa si usa glisanta dintre bucatarie si dormitor glisa greu. In rest, livingul mare, bucataria ok, dormitorul cam mic iar la baie se intra din dormitor. Per ansamblu a fost ok, plaja foarte aproape si doar cativa oameni pe plaja, curtea mare, sezlonguri in curte, gratar.... Daca te mai pot ajuta cu ceva, te rog sa ma intrebi.
Multumesc frumos. Eu am inchiriat un apartament tip B1; suntem 7 persoane, sper sa incapem. Gazda e amabila?.. adica n-o sa se stropseasca la noi pentru orice fleac? Am fost anul trecut in Thassos, cazare foarte buna, dar gazda foarte sensibila la orica galagie care venea din partea copiilor.. Evident, nu ne apucam sa dam muzica tare sau sa facem pe grozavii, dar nici sa umblam in varful picioarelor ca sa nu suparam gazda..

#885
sofia_cuca

sofia_cuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.06.2010

View Postnehotarata, on 11 mai 2016 - 13:56, said:

Multumesc frumos. Eu am inchiriat un apartament tip B1; suntem 7 persoane, sper sa incapem. Gazda e amabila?.. adica n-o sa se stropseasca la noi pentru orice fleac? Am fost anul trecut in Thassos, cazare foarte buna, dar gazda foarte sensibila la orica galagie care venea din partea copiilor.. Evident, nu ne apucam sa dam muzica tare sau sa facem pe grozavii, dar nici sa umblam in varful picioarelor ca sa nu suparam gazda..

Gazda nu sta acolo. Anul trecut era o doamna care se ocupa de tot acolo, Maria, foarte de treaba. Galagie mai mare facea ea, cand vorbea la telefon, dar cand i-am atras atentia a vorbit mai incet. Altfel, amabila, ne-a ajutat cand i-am solicitat ceva.
Veti avea loc in B1, paturile sunt mari, am intrat si m-am uitat anul trecut. Dezavantajul este ca, daca nu ma insel, e doar o baie cu dush iar cealalta are doar toaleta (sper sa nu gresesc).

#886
nehotarata

nehotarata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 11.04.2007

View Postsofia_cuca, on 12 mai 2016 - 12:26, said:

Gazda nu sta acolo. Anul trecut era o doamna care se ocupa de tot acolo, Maria, foarte de treaba. Galagie mai mare facea ea, cand vorbea la telefon, dar cand i-am atras atentia a vorbit mai incet. Altfel, amabila, ne-a ajutat cand i-am solicitat ceva.
Veti avea loc in B1, paturile sunt mari, am intrat si m-am uitat anul trecut. Dezavantajul este ca, daca nu ma insel, e doar o baie cu dush iar cealalta are doar toaleta (sper sa nu gresesc).

Multumesc tare mult!! Vacanta placuta oriunde v-ati duce!...Posted Image

Edited by nehotarata, 13 May 2016 - 12:29.


#887
sofia_cuca

sofia_cuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 08.06.2010

View Postnehotarata, on 13 mai 2016 - 12:27, said:

Multumesc tare mult!! Vacanta placuta oriunde v-ati duce!...Posted Image

View Postnehotarata, on 13 mai 2016 - 12:27, said:

Multumesc tare mult!! Vacanta placuta oriunde v-ati duce!...Posted Image

Asemenea! Anul acesta, pe Kasandra, in Skala Fourka.

#888
nehotarata

nehotarata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 11.04.2007

View Postsofia_cuca, on 17 mai 2016 - 09:28, said:




Asemenea! Anul acesta, pe Kasandra, in Skala Fourka.


Na.. uite c-am patit-o si la Greci.. mi-au spus in dimineata asta ca nu-mi mai inchiriaza.. habar n-am de ce. Dealtfel n-am comunicat eu direct cu proprietarul, ci prin agentie..
O alta recomandare, tot in zona Vourvouru, sau Agios Nikolaos, ati putea sa ma mai ajutati? pentru un grup de 7 persoane, din care 2 sunt copii de 12 ani. Bugetul nu e foarte generos, max 700 euro pentru un sejur de 7 nopti..
Eu am stat acum cativa ani in Agios Nikolaos, la Evangelia's family house - recomand cu toata caldura; dar, din pacate, depaseste bugetul alocat..

#889
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
Eu am rezolvat tot din scurt în Nikiti, pe booking.com, dar nu suntem aşa mulţi.


Sănătate şi tcb !

#890
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 15.06.2007

View Postnehotarata, on 17 mai 2016 - 10:48, said:

Eu am stat acum cativa ani in Agios Nikolaos, la Evangelia's family house - recomand cu toata caldura; dar, din pacate, depaseste bugetul alocat..
Incearca la Anna Xofi, e aproape de Evangelia's family house, sigur e mai ieftin.
O zi buna.

#891
nehotarata

nehotarata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 11.04.2007
Buna seara,

din pacate ofertele de cazare in Sithonia, in august, din 20 august mai precis, sunt rare spre deloc. Probabil nustiu unde sa caut.. imi puteti recomanda ceva sit-uri inafara de halkidiki.com?

#892
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Booking.com ?

"Sithonia se află în preferințele călătorilor pe website-ul nostru în perioada aleasă de dumneavoastră (rezervat 64%)."
Din 364 de proprietati, deci ar mai fi cate ceva liber.
N-ai precizat cate nopti, eu am pus 8, perioada 20 - 28.

Edited by Barboso, 23 May 2016 - 20:23.


#893
nehotarata

nehotarata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 11.04.2007
Multumesc.
datele stau cam asa:
20 - 28 august - exact cum ai intuit;
dar problema acuma vine: 5 adulti si 2 copii de 12 ani; :)
Suntem multi si-i foarte complicat de gasit in aceste conditii. Am scris in stanga si in dreapta de Vourvouru, mi-au mai raspuns, insa ba aveau doar un studio liber, ba nu se potrivea perioada in care aveau camere libere..
o sa mai caut, evident; inca n-am abandonat cautarile..
Seara buna!

#894
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Intra acolo si vezi ce gasesti... voi stiti cum vreti sa stati.
Puteti lua apartament, puteti lua o vila, puteti lua doua sau trei camere triple / duble... nu va organizez eu la astea.

Edited by Barboso, 23 May 2016 - 20:36.


#895
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010

View Postnehotarata, on 23 mai 2016 - 20:28, said:

... problema acuma vine: 5 adulti si 2 copii de 12 ani ...

Puteţi lua camere în două hoteluri apropiate dacă nu găsiţi altfel. Sau, de ce neapărat Vourvouru ? Eu am găsit tot aşa, din scurt, în Nikiti, tot pe "buching".


Sănătate şi succes !

#896
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Erau 81 de oferte pt "trupa" de 7.  Vila intreaga, cu piscina, la 2x.xxx lei, apartament cu trei dormitoare la 7.xxx lei, camere independente...

N-am "filtrat" mai mult de "5 adulti + 2 copii"...

#897
nehotarata

nehotarata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 11.04.2007
Va multumesc pentru sugestii. Vacante frumoase tuturor!

#898
irina_anda

irina_anda

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.09.2017

View PostBlueKing-69, on 11 aprilie 2015 - 17:06, said:

Cei care ajungeti in Halkidiki, mai ales pe Sithonia si cautati ambarcatiune, nu ezitati sa ajungeti si in Ouranopoli pe la:

https://www.facebook...ref=friends.all

Pentru cine nu are facebook, reproduc aici informatii despre ei (cred ca este de un real ajutor sa te poata ajuta niste romani in domeniul navigatiei pe acolo):

Clubul Nautic Arca, va functiona in 2015 din 1 mai pana in 15 octombrie, in zona Ouranoupoli, bratul nordic al peninsulei Halkidiki, mai precis la 1,8 km inainte de intrarea in Ouranoupoli pe partea dreapta a drumului. Va punem la dispozitie parcare si dus plus acces la o plaja cu nisip intr-o zona linistita.
Barci cu motor si caiace
Inchiriem barci si pentru cei care nu au permis. Pentru cei care doresc sa fie initiati in conducerea de barci cu motor le oferim pachete avantajoase de la 3 la 7 zile. Inchiriem si caiace. Facem croaziere in jurul Athosului si excursii pe mare in Vourvourou si Sarti.
Cazare si masa
Va ajutam sa va cazati in zona, colaboram cu pensiuni si hoteluri de la 3 la 5 stele. Clientii nostri beneficiaza de reduceri la Taverna Eukaliptos de pe esplanada pietonala din Ouranoupoli si la Taverna Janis din insula Ammouliani. Optional organizam excursii de o zi in Muntele Athos, doar pentru barbati.
Copii nostri
Copii sunt incantati sa descopere o lume cu totul noua. Apele sunt linistite, plajele line, pericole putine. Nu exista rechini sau alte vietati marine periculoase pentru micuti. In cateva zile vor deveni experti in barci si navigatie costiera.
Suntem romani. Pentru informatii suplimentare:
Victor Baranai – manager & skipper
www.arcanautica.wordpress.com
[email protected]
tel.0030 6940515008


feriti-va pe cat puteti de Baranai, este un habotnic ortodox, un fel de Rasputin, care va judeca dupa bunul lui plac si apoi va pune comentarii de kkt pe facebook, cu alte cuvinte, omul e nebun, e dus rau cu capul. Am inteles ca a scufundat in Egee un iaht cu 6 turisti, fugiti de asta ca de dracu!

#899
bauhous

bauhous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 18.02.2008
Vourvourou -- cine s-a intors/ este acolo sa ne spuna daca e afectat  de dezastrele naturale recente ?  
Am vacanta la sfarsit de august acolo...

Ms!

#900
bauhous

bauhous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 18.02.2008
Am primit informatia ca sunt bine, feriti de urgii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate