Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Vourvourou

- - - - -
  • Please log in to reply
903 replies to this topic

#73
amgcopilul

amgcopilul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.07.2007
Salutare !
Plec pe 3 sept in Vourvourou....vreau sa stau 10 zile....cazare gasesc acolo direct fara a-mi face rezrvare ? Stie cineva ceva de hotelul Thalassokipos ?
Astept de la voi cat mai multe detalii si impresii despre VOURVOROU.
Multumiri !

#74
ancule

ancule

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2007
Buna ziua!Fiind nou-venita pe forum intai si intai va salut pe toti si imi pare bine sa va cunosc.Sunt convinsa ca imi puteti fi de mare ajutor :) Am vazut multe posturi intersante si mi-am dat seama ca pot apela la voi cu incredere.As vrea sa plec impreuna cu familia...in total 7 adulti si 6 copii (familie mare nu-i asa?) pe la sfarsitul lui august,dar pana sa citesc ce ati scris voi aici am avut oarece temeri referitoare la rezervarea online!Avand in vedere ca timpul este oarecum scurt ,noi vrem sa plecam pe data de 24,credeti ca este prea tarziu sa incerc sa fac o rezervare ?Cam cat dureaza pana primesti un raspuns de la proprietarii vilelor?va multumesc frumos...si sper sa pot gasi un pic ajutor la voi!pupici

#75
adipetrica

adipetrica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 16.04.2007

View Postancule, on Jul 30 2007, 19:09, said:

Buna ziua!Fiind nou-venita pe forum intai si intai va salut pe toti si imi pare bine sa va cunosc.Sunt convinsa ca imi puteti fi de mare ajutor :) Am vazut multe posturi intersante si mi-am dat seama ca pot apela la voi cu incredere.As vrea sa plec impreuna cu familia...in total 7 adulti si 6 copii (familie mare nu-i asa?) pe la sfarsitul lui august,dar pana sa citesc ce ati scris voi aici am avut oarece temeri referitoare la rezervarea online!Avand in vedere ca timpul este oarecum scurt ,noi vrem sa plecam pe data de 24,credeti ca este prea tarziu sa incerc sa fac o rezervare ?Cam cat dureaza pana primesti un raspuns de la proprietarii vilelor?va multumesc frumos...si sper sa pot gasi un pic ajutor la voi!pupici
In general raspunsurile vin destul de rapid ( o zi maxim doua). Nu cred ca este foarte tirziu, insa la citi sinteti sa nu stai prea mult pe ginduri, ca poate ramii cu buzele umflate. Cauta pe site-ul asta si sigur vei gasi lucruri interesante vis-a-vis de cazare:
http://www.halkidiki.com/
Sa ai bafta!

#76
ancule

ancule

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2007
Multumesc frumos!Sunt incantata..am gasit cazare pentru perioada 24 august-1 septembrie la TA PEFKA.Doamna Maria mi-a raspuns foarte repede ..maximum 5 ore si pare o tipa ok.I-am trimis acum un mail cu confirmarea ca vrem sa ne cazam la dumneaei si am intrebat-o de avans...cum sa procedam!Asa ca...in principiu pe data de 24 august..pe la ora 2 noaptea ne imbarcam din Bucuresti 7 adulti.6 copii si un catzel spre Vourvourou!

#77
adipetrica

adipetrica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 16.04.2007

View Postancule, on Jul 31 2007, 23:03, said:

Multumesc frumos!Sunt incantata..am gasit cazare pentru perioada 24 august-1 septembrie la TA PEFKA.Doamna Maria mi-a raspuns foarte repede ..maximum 5 ore si pare o tipa ok.I-am trimis acum un mail cu confirmarea ca vrem sa ne cazam la dumneaei si am intrebat-o de avans...cum sa procedam!Asa ca...in principiu pe data de 24 august..pe la ora 2 noaptea ne imbarcam din Bucuresti 7 adulti.6 copii si un catzel spre Vourvourou!
Noi sintem doua familii cu 5 copii la Vour52 cazati pina pe 28 august. Poate ne vedem pe acolo, si bem o bere:)

#78
lsniculescu

lsniculescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.08.2007
Buna ziua! Sunt nou pe forum si as dori si eu informatii si impresii recente despre Vourvourou. Noi o sa plecam acolo pe 29 august, pana pe 7 septembrie; vila unde vom sta este Haus Katherina (www.halkidiki.com).
Drumul prin Bulgaria este in regula? Mai merge cineva atunci spre Grecia?
Multumesc.

Edited by lsniculescu, 01 August 2007 - 15:34.


#79
ancule

ancule

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.07.2007
Dragilor eu inca astept confirmarea pt Ta Pefka...Desigur ne vedem, la un suc...o cafea...o bere...mai greu...voi fi soferul familiei!:)) Eu plec pe 24 ...si stau pana pe 3 septembrie...asa ca..ne putem vedea pe-acolo...valabil pt toti cei care vor fi prin zona in aceasta perioada!

#80
danutz1979

danutz1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.07.2007

View Postlsniculescu, on Aug 1 2007, 16:33, said:

Buna ziua! Sunt nou pe forum si as dori si eu informatii si impresii recente despre Vourvourou. Noi o sa plecam acolo pe 29 august, pana pe 7 septembrie; vila unde vom sta este Haus Katherina (www.halkidiki.com).
Drumul prin Bulgaria este in regula? Mai merge cineva atunci spre Grecia?
Multumesc.
Informatii si impresii sunt o gramada pe acest thread. Chiar daca unele nu mai sunt chiar atat de recente, sunt inca valabile, crede-ma, pentru ca acolo timpul are o alta dimensiune :P . Cat despre drumul prin Bulgaria, e in regula, doar sa ai grija la restrictiile de viteza si radare. A, si sa ceri neaparat chitanta si abtibildul la vigneta, altfel patesti ce am patit eu: 5 EUR spaga la vamesul de la Ruse la intoarcere. S-a legat de faptul ca nu aveam abtibildul si m-a intrebat ca un nesimtit "O mica atentie pentru mine?" :o

#81
adipetrica

adipetrica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 16.04.2007
Nu s-a mai intors nimeni de pe la Vourvourou?

#82
lsniculescu

lsniculescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 01.08.2007
Ai dreptate, "danutz1979" si iti multumesc de sfaturile despre drumul prin Bulgaria. Asteptam si eu pareri proaspete de acolo si, mai ales, daca mai merge cineva pe 28 seara spre Grecia.

Offtopic: Am gasit pe forumuri pareri diferite privind legalitatea detectoarelor de radar la bulgari. Si, totusi, cum le folositi? Le ascundeti?

O zi buna!

#83
FLORA

FLORA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.04.2006

View Postancule, on Jul 31 2007, 23:03, said:

Multumesc frumos!Sunt incantata..am gasit cazare pentru perioada 24 august-1 septembrie la TA PEFKA.Doamna Maria mi-a raspuns foarte repede ..maximum 5 ore si pare o tipa ok.I-am trimis acum un mail cu confirmarea ca vrem sa ne cazam la dumneaei si am intrebat-o de avans...cum sa procedam!Asa ca...in principiu pe data de 24 august..pe la ora 2 noaptea ne imbarcam din Bucuresti 7 adulti.6 copii si un catzel spre Vourvourou!

Nu o sa va para rau. Vourvourou este un loc ideal pentru familii cu copii .... și cațel. Noi (4 adulti si 3 copii) mergem pentru a treia oară acolo la House Maria Manolaki. Plecam pe 20, și mergem prin Vama Veche pentru ca suntem din Tulcea. Pe acest traseu, drumul prin Bulgaria este mai scurt (380 km), mai lejer și nu sunt radare.

#84
Ronnie Rocket

Ronnie Rocket

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.08.2007
Salutare tuturor,
Sunt nou pe forum dar va citesc de ceva vreme...
Am o rugaminte pentru cei care au stat la Maria Manolaki ( noi plecam pe 08.09 dim pe la 02.00 ) daca  pot da mai multe amanunte cu privire la vila, camere ( o sa stam intr-un apartam. mare de 2 camere, 2 bai, living+kitchineta etc ), daca sunt curate, daca se schimba prosoape, vesela curata ....etc. si ce sugestii aveti pentru noi ( daca trebuie sa luam ceva de acasa..).
Va multumesc anticipat si vacanta placuta celor care inca o asteapta

#85
Ronnie Rocket

Ronnie Rocket

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.08.2007
HELLLOOOOO,
O mana de ajutor va rog!
Revin cu solicitarea de mai sus pentru cei care au stst la Maria Manolaki.

#86
bombonica

bombonica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 29.05.2006

View Postlsniculescu, on Aug 9 2007, 09:17, said:

Ai dreptate, "danutz1979" si iti multumesc de sfaturile despre drumul prin Bulgaria. Asteptam si eu pareri proaspete de acolo si, mai ales, daca mai merge cineva pe 28 seara spre Grecia.

Offtopic: Am gasit pe forumuri pareri diferite privind legalitatea detectoarelor de radar la bulgari. Si, totusi, cum le folositi? Le ascundeti?

O zi buna!



Eu l-am folosit la vedere, este perfect legal. Am si intrebat vamesul la intrarea in Bulgaria, desi avem confirmarea de la cineva care locuieste in Sofia. Nu stiu si cat e de eficient insa...pentru ca daca au "pistoale" si le dau drumul instant nu prea le detecteaza...cred. Spun cred ptr ca nu am intalnit decat un radar si ala bine"flash-uit" cu mult inainte

#87
sstim

sstim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.08.2007
Salut ! Cateva detalii despre STUDIOS VOUR... 52 se poate  ? Merci

#88
ancule2

ancule2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.08.2007
Vad ca am ceva probleme cu logarea pe contul vechi asa ca am mai facut o modificare  mica..adaugand un 2 la finalul userului..Dar sa trecem la lucruri mai serioase!La sf acestei saptamani plecam in Vourvourou..mai exact vineri spre sambata pe la ora 3 ...vrem sa traversam Bulgaria pe timpul zilei ca sa fim siguri ca nu vom avea probleme.Iesim pe la Giurgiu..Cineva amator sa mearga cu noi?In vama probabil ca vom ajunge sambata dimineata in jur de 4 jumate...Daca intereseaza pe [email protected] este adresa mea de mail...astept acolo un semn!Suntem 8 adulti si 6 copii...mergem cu 2 masini...nu va speriati...stiu ca suntem multi...dar avem o masina cu 7 locuri :))Pupici la toti...astept mail...si vacanta placuta!AAA ,vom sta la hotel Vourvourou!

#89
andserb

andserb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 22.05.2007

View Postsstim, on Aug 21 2007, 15:30, said:

Salut ! Cateva detalii despre STUDIOS VOUR... 52 se poate  ? Merci

Salut,
Ai nimerit foarte bine la VOUR 52. Eu am fost in iunie, si m-as mai duce oricand. Proprietarul, Angelos Nidimos, e profesor de sport in Serres, a mostenit terenul de la tatal lui (care il are de la bunicul, care il are de la bunicul etc) si si-a amenajat singur casa, piscina, curtea, barul... E simpatic, prietenos si comunicativ. Daca are cu cine, sta la barul din curte pana noaptea tarziu, stie ce muzica sa puna (de la Led Zeppelin pana la muzica greceasca), e sfatos, ca orice grec, si foooarte relaxat, la fel ca toti ceilalti de pe acolo. Cand intri in Vourvourou, continua sa mergi pe soseaua principala inspre Sarti, iar la vreo 500 de metri dupa o benzinarie, vei vedea casa pe dreapta.
Drum bun si vacanta faina!

#90
sstim

sstim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.08.2007

View Postancule2, on Aug 22 2007, 11:32, said:

Vad ca am ceva probleme cu logarea pe contul vechi asa ca am mai facut o modificare  mica..adaugand un 2 la finalul userului..Dar sa trecem la lucruri mai serioase!La sf acestei saptamani plecam in Vourvourou..mai exact vineri spre sambata pe la ora 3 ...vrem sa traversam Bulgaria pe timpul zilei ca sa fim siguri ca nu vom avea probleme.Iesim pe la Giurgiu..Cineva amator sa mearga cu noi?In vama probabil ca vom ajunge sambata dimineata in jur de 4 jumate...Daca intereseaza pe [email protected] este adresa mea de mail...astept acolo un semn!Suntem 8 adulti si 6 copii...mergem cu 2 masini...nu va speriati...stiu ca suntem multi...dar avem o masina cu 7 locuri :))Pupici la toti...astept mail...si vacanta placuta!AAA ,vom sta la hotel Vourvourou!



Multumesc ptr info STUDIOS VOUR... 52 .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate