Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Ford KA

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#91
adicrst

adicrst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 21.09.2009
poza cu rugina este de la Ford ka vechi ?

La reprezentanta ford, masina costa 6640 euro cu tot cu AC si Sistem audio (prin programul remat). Am vazut deja zeci de review-uri video si text, pare destul de spatioasa pt clasa ei. Consumul se pare ca variaza in functie de pers care a testat si anume de la 5l la 100 pana la 8l. Oricum depinde mult si de stilul de condus


PS: vb de 1,2l benzina

#92
gniros

gniros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 11.03.2009

View PostCourage, on 16th April 2007, 00:02, said:

Mufa are o astfel de masina.
Da-i un PM.

Mie mi se pare mica si urata masina (a castigat chiar un premiu in acest sens), dar dan cate am auzit, proprietarii sunt multumiti de ea.

Ba e foarte frumoasa ! Si unica la design !


View Postyule, on 30th April 2007, 11:50, said:

Singurul avantaj pentru matiz, pe care il vad eu, ar fi cele 2 portiere suplimentare. In rest, cred ca Ford Ka e "mai masina".

Matizul e o daramatura din cele mai proaste materiale. Cum sa il compari cu o masina facuta in Spania ?

Edited by gniros, 19 August 2011 - 16:58.


#93
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,112
  • Înscris: 14.09.2007
Dizainu' e subiectiv , nu poti impune cuiva sa ii placa o masina doar ca asa vrei tu .
Nici mie nu imi place Ford Ka deloc, am mers cu ea (n-are rost sa ma iei ca nu m-am urcat in ea )si este fasneata si cam atat , cel putin pe mine nu m-a impresionat cu nimic .

#94
gniros

gniros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 11.03.2009

View PostNicu90, on 19th August 2011, 21:28, said:

Dizainu' e subiectiv , nu poti impune cuiva sa ii placa o masina doar ca asa vrei tu .
Nici mie nu imi place Ford Ka deloc, am mers cu ea (n-are rost sa ma iei ca nu m-am urcat in ea )si este fasneata si cam atat , cel putin pe mine nu m-a impresionat cu nimic .

Tie iti place Clio si Sandero !

#95
allin90

allin90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.11.2010
Am vazut ca preturile difera de la putin peste 1000 E (inmatriculata pe Romania) pana pe la 3000..E o diferenta enorma de pret,care sa fie problema cu alea mai ieftine?

#96
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Pai aceeasi diferenta ca la orice alta masina cu mult sub pretul pietei: masina veche, lovita grav, asamblata din bucati, revopsita la unu in curte. Am vazut si eu prin diverese interesectii KA-uri la 1000E+ erau distruse. Vopseaua cu spray-ul era prea buna fata de ce aveau alea pe anumite elemente. Inca ceva, prin 2003 sau 2004 Ford a schimbat motorul de pe KA, cu unul dintr-o noua generatie care consuma mai putin si e un pic mai fasnet. Cele cu motoarele vechi sunt mai ieftine si din acest motiv.

#97
notaru_geo26

notaru_geo26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.09.2011

View PostNicu90, on 19th August 2011, 21:28, said:

Dizainu' e subiectiv , nu poti impune cuiva sa ii placa o masina doar ca asa vrei tu .
Nici mie nu imi place Ford Ka deloc, am mers cu ea (n-are rost sa ma iei ca nu m-am urcat in ea )si este fasneata si cam atat , cel putin pe mine nu m-a impresionat cu nimic .
despre ce vorbim????aaa despre ford ka!!!fratilor ...fordul ka este ford ka(vezi lupo,arosa,seicento,panda cel mult)si atat.e o masina dragalasa,EXCLUSIV pentru fete,sa-ti faci treaba cu ea in oras.nu ne apucam sa o comparam cu Logan sau masini asemanatoare.este foarte originala in design,inca actuala.am condus masina micutza,clio coupe,acum conduc un 320 disel.intre ele singura asemanare este ca au patru roti si volan. ATAT.sora mea isi achizitioneaza chiar azi unul care personal imi place ffff mult si deabia astept sa fac un drive test cu el
CONCLUZIA:ca intre fete(pt ca sunt fata)luativa Ka!!!!este super dragalas

#98
bosni17

bosni17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 02.08.2007
Buna, imi poti spune de unde isi cumpara sora ta ka-ul si cat da pe ea? Multumesc!

#99
floterminator

floterminator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 03.03.2008
Salut
Am achizitionat un Ford K, 1,2 benzina din 2009. Vreau sa -I fac o revizie si as vrea un sfat in legatura cu ce ulei sa-I pun. Ma intereseaza 5W30 sau 5W40? Ms

#100
rhde1208

rhde1208

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 11.12.2017
Ieri 14.12.2017 cumpărat Ptr cineva cu 4000€
Vw Passat 2.0 fsi, 2008, 168000 km pe cartea service și pe bord, geamuri, Navi, magazie CD, piele scaune memorii3 senzori și ce e mai important 4 uși mai ales că ai un copil



Nu blamez fka dar Ptr ca ai copil,,,,, Ii important sa ai încă doua uși în plus
Și nu spune ca o vei folosi doar în oraș ca vei vedea ca o vei folosi în afară și... O sa fi puțin incomod, dar na e pofta ta
Matizul e bun, am unul cu 150000 km apă paie și bătaie, fiabil, dar mai bine tank as zice la cât a vazut al meu și e și pe gaz GPL, cu 35 l gaz fac pe autostradă 500 km iar prin sate pe unde merg eu acum,  400 km(35:400= 0,0875) adică 8.75 litri la suta de km consum, multicel sincer multicel dar îmi convine asa ca dacă e mică nu consumă două picături, iar de consum de 4 sau 5 la sută consum eu cred ca nu exista la mașinuțele astea, dar Dacă este cineva care cu un plin la matrix face 7oo km sunt dispus sa vad sa facem o probă
Ptr faptul că ai copil as recomanda 4/5 uși iar dacă îți e frica sa nu deschidă ușa există chiar și la matiz opțiunea de blocare

Cercetașa și încă un aspect zic eu
5000 € pe un ka este un Pik multicel, nu te supăra pe mine,nu vreau să intru cu bocancii murdari de noroi în gândurile tale, dar mai gândește. Te încă o dată

#101
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Acum 10 ani cand a postat cercetasa, 5000 euro pt un KA era OK.

#102
rhde1208

rhde1208

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 11.12.2017
5000 si azi pentru unul nou este prea mult

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate