Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 

Ford KA

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#37
Trineo

Trineo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 31.05.2006
unde gasesc carligul de tractare pt KA?? l-as putea inlocui cu un altul de la o alta masina?

#38
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
urita masina

#39
mccm1976

mccm1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 27.04.2007
Nu stiu de ce tineti neaparat sa cumparati un Ka cand este mai usor de folosit un Ford Fiesta :) Oricum consumul este mai mult decat ok - din nefericire pretul este mult mai piperat.

#40
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Stiu ca acest post vine foarte tarziu... am Ford KA de 9 luni si am facut cu ea 30,000 km. Este o masina extrem de supusa - efortul de a o conduce este minim. Am mers cu ea foarte mult in oras dar si in afara pe autostrazi, drumuri accidentate (drum forestier pe la Lacu Rosu de vreo 40 km), Transfagarasan si nu am schimbat o singura piesa in tot acest timp (exceptand schimbul de ulei si placutele de frana). Acum ca am ajuns la 100,000 km ma apuc de amortizoare si vreau sa-i pun AC. Intr-adevar in spate e cum e... dar in fata stai foarte confortabil... si credeti-ma nu intru la categoria musca. Am avut posibilitatea sa o schimb de multe ori pana acum dar nu vad rostul... inca ma satisface... stabilitate incredibila pe serpentine, viteza decenta pe autostrada (160 lejer), consum moderat (7,2l in oras, 7 pe autostrada la 170 km/h si cam 6l pe un drum obisnuit). Nu as da-o pe un Logan niciodata... iar Matiz? Doamne... nu exista comparatie nici in oras nici la drum intins... sau poate exista dupa cum unii spun ca le place mai mult o Leganza decat un Mondeo... dar ma rog... probabil ca dam in povestea cu strugurii... :D

#41
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Ceva poze cu Ka-ul meu...(poate nu o sa mai huliti asa masina asta)

Attached Files



#42
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Am fost ieri la service cu masina sa o verific la bucse,pivoti,etc pentru ca trebuie sa-i schimb si consumabilele. Spre surpriza mea(sau nu) nu are absolut nici o problema. La consumabile-ulei,filtrul de ulei,de aer,de polen si de benzina am ajuns la un total de 374,20 lei.

#43
oviprof

oviprof

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 03.02.2008
Din pacate nu am un Ford Ka, dar am avut ocazia sa conduc unul, aproximativ 1500 de km.
Am 125 de kg. si tin sa va spun ca m-am simtit in ea mult mai ok decat in propria dacie. Nu e deloc stramt locul !
Am si doi copii de gradinita care au stat excelent pe locurile din spate.
Pe autostrada, in Germania (ca ale noastre nu pot fi numite asa), am atins lejer 170 la ora.
E drept ca portbagajul e cam micut, dar daca vrei sa cari bagaje, iti pui deasupra un "sicriu" cum ii zic eu, si te-ai rezolvat.
Parerea mea ca e foarte buna masinuta ! Cand am trecut de pe ea pe un Logan, mi s-a parut diferenta cer-pamant. La deal nici nu simte, viteza e constanta, pe cand la logan scade considerabil, zici ca esti cu bicicleta si trebuie sa pedalezi din greu.
In fine, eu mi-as lua una daca as avea bani, dar astept salariul al 13-lea in invatamant si poate atunci... !!!
Salutare

#44
cristi65

cristi65

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.05.2008
din pacate a aparut noul Ford ka care nu este atit de haios ca cel vechi

#45
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006

View Postcristi65, on Mar 17 2009, 15:53, said:

din pacate a aparut noul Ford ka care nu este atit de haios ca cel vechi
A facut careva un drive cu noul Ka? Mie personal nu-mi place la exterior.Ce-i drept l-am vazut doar in poze...

#46
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008
Noul KA din păcate arată a masină ... :(

Nu a păstrat traditia KA. :ack:

Edited by newtask, 17 March 2009 - 21:32.


#47
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007
E adevarat ca rugineste usor?

Edited by elaxalien, 23 March 2009 - 20:10.


#48
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006

View Postelaxalien, on Mar 23 2009, 20:09, said:

E adevarat ca rugineste usor?
Unii spun ca rugineste foarte repede la gatul rezervorului(sub capac). Eu sincer iti spun ca m-am uitat foarte atent si nu am vazut urme de rugina dar poate ca pe dedesupt...cine stie?

#49
gniros

gniros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 11.03.2009

View Postnewtask, on Mar 17 2009, 22:32, said:

Noul KA din păcate arată a masină ... :(

Nu a păstrat traditia KA. :ack:

Nici mie nu-mi place noul Ka, e banala si mai ales e facuta pe platforma Fiat care nu-mi place si nu-mi inspira incredere. Brrr

#50
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
platforma de panda e excelenta.
pana la aparitia aygo/c1/107 nu a avut rival.

daca imi aduc bine aminte, ka nu e doar facut pe platforma de Fiat ci e facut de fiat in polonia impreuna cu panda si 500.
nu?

#51
bynetics

bynetics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 13.12.2005
cert e ca e urata cu spume, mai ales "tunata".

#52
BingoBongo

BingoBongo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 08.01.2006

View Postundercoverbrother, on Apr 6 2009, 09:05, said:

daca imi aduc bine aminte, ka nu e doar facut pe platforma de Fiat ci e facut de fiat in polonia impreuna cu panda si 500.
nu?

Asa e :)

#53
costyblaj

costyblaj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.12.2006
Degeaba vorbiti de rau forduletzul .... dar e o masina foarte ok (mai ales pt o fata) din toate punctele de vedere ... consum mik, confort , dotari , usor de intretinut , usor de manevrat mai ales in oras , cea mai ok masina dintre matiz , twingo , spark , sau altele ... nici nu se compara...  ;) asa k mai ganditi-va inainte sa vorbiti prostii .... ;)

#54
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
E o masina buna pentru clasa ei dar mult mai scumpa decat un Matiz sau Chevrolet Spark !

Eu o consider o masina de fite , decat un Ford Ka e mai bun un Ford Fiesta si e cam la acelasi pret !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate