Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Siemens S65

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#37
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Interesant. Pana la urma trebuie sa ma gandesc si eu daca vreau 6230 sau S65.
Avantajele S65 ar fi ecranul si camera de 1,3 MP, dar avantajul mare al lui 6230 este ca are MP3. Speedo, nu stii la ce pret va fii la abonament si la ce pret va fi prin februarie-martie la liber, sau poate il da CONNEX si pe cartela mai ieftin decat la liber, cum au facut si cu M55?

#38
Ciurica

Ciurica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 08.12.2004
Bah, eu tre' sa fac rost curand de 250 Euro si am vazut ca imi pot lua si S65 si 6230. Am vazut la mai multe magazine ambele la telefoane la 250 Euro, 6230 chiar 230 Euro.

#39
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
S65 nu se va da la cartela pentru ca este telefon business, se va targeta sus, acolo unde se afla si P910i, probabil ca va ajunge la ceva de genul a 11.500.000Lei, la fel ca in tarile civilizate, pentru ca acum luat original si cu garantie reala este 13.500.000Lei.

Greets,
Speedo

#40
Ciurica

Ciurica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 08.12.2004
Acum nu stiu cata incredere sa am, dar am vazut la o firma ciudata... TELEFOANE GSM sau ceva la modul asta, ca au telefonul nou cu 250 Euro cu tot cu TVA, dar... NU AU SEDIU   ^_^
Partea proasta e ca nu am facut rost de bani... am obtinut doar 100 Euro si imi mai trebuie inca 150 pana nu ai cheltui pe astia.
Oricum mie S65 mi se pare un telefon perfect fara Mp3, dar daca merg AAC e OK, numai ca MMC RS, ce credeti se gasesc si RS in magazilene noastre....... a si merg si alea normale, numai ca stau putin inafara telefonului.

#41
RTL

RTL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.06.2004
De o saptamana regele GSM-urilor imi este inger pazitor in continuu, day and night, cu iubi langa mine sau fara. Este loial, bate orice GSM fara greturi, este cel din poza. Admirati si salivati! :drac:

Attached Files

  • Attached File  rtl.jpg   88.71K   126 downloads


#42
Ciurica

Ciurica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 08.12.2004
Imi place... "Regele GSM-urilor" Ia spune, are AAC Player??? Impresii.....

#43
RTL

RTL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.06.2004
Nu are AAC Player! nu stie ce sunt alea aac-uri nu le poate playa, impresii mai tarziu.

#44
Ciurica

Ciurica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 08.12.2004
Io ma gandesc la ceva.....  ;)
Daca are atata memorie, suporta Java, chiar nu a facut nimeni un player de Mp3 pentru siemens (nu neaaparat oficial). Nu trebuie sa aiba legatura cu sistemul de operare (numai daca nu te lasa sa copiezi in memorie decat ceea ce suporta el)

:P

Edited by Ciurica, 19 January 2005 - 16:43.


#45
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Pastrati topicul curat, calitativ si util!

Si asa e cum e...

#46
Ciurica

Ciurica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 08.12.2004
Regele GSM sta de 2 zile si pe biroul meu.
E demential!!!! Ce m-a uimit, este calitatea extraordinaradin casca, pe langa faptul ca suna foarte tare, cand l-ai pus la ureche ai senzatia ca cel cu care vorbesti este langa tine  :P in orice caz este cel mai bun telefon pe care l-am avut eu vreodata.

Acum haideti sa dezvoltam putin theardul, sa cautam tipsuri si sa le postam aici, sunt convins ca nu sunt singurul care cauta asa ceva, dar promit ca in cateva zile revin pe topic cu ceva adrese si maruntisuri care le-ar fi de folos fericitilor utilizatori de S65.

#47
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Un site foarte interesant pentru utilizatorii de S65 si nu numai:
http://www.s65.info
E in germana, dar contine foarte multe chestii utile pentru S65 si intreaga serie 65.
@Ciurica: Ti-ai luat de pe TELEFOANE GSM telefonul?

Edited by ThEDaMn3d, 30 January 2005 - 11:46.


#48
Ciurica

Ciurica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 08.12.2004
Nu mai avea S65 pe Telefoane GSM, mi l-a adus un prieten din Germania, l-am disperat o luna cu telefonul asta si alaltaieri mi l-a adus. Bineinteles era in cutie cu tot ce ai trebuie, singura problema e ca mi se cam misca capacele de pe spatele telefonului. Aveti idee daca Siemens are service in Bucuresti, ca ma cam bate gandul sa ma duc sa-i schimb capacele din spate, ma cam streseaza problema, cu toate ca prima data cand pui mana pe el nu realizezi da pe urma devine putin jenant, ai senzatia ca se imprastie in palma.

Later edit:
Bestial situl, merci mult! Vezi ca are si varianta in engleza
  http://www.s65.info/...id=241&L=1&MP=

Edited by Ciurica, 30 January 2005 - 13:09.


#49
RTL

RTL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.06.2004

Ciurica, on Jan 30 2005, 11:06, said:

singura problema e ca mi se cam misca capacele de pe spatele telefonului.

<{POST_SNAPBACK}>



La mine nu se misca nici un capac, probabil ca pana sa ajunga in Ro a mai fost butonat.  :D  no ofence

#50
Ciurica

Ciurica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 08.12.2004
eu am fost cel care a deschis cutia, era lipita cand l-am primit.
Voi ati facut update la soft?? ce avantaje ofera noua versiune de soft??
Eu inca nu mi-am luat cablu de date, dar or sa vina in curand.

#51
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Ciurica, capacul din spate nu are voie sa se miste. Stiu telefonul lui RTL, este foarte robust, nu prezinta o astfel de slabiciune.

#52
Ciurica

Ciurica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 08.12.2004
Ok... am inteles ideea :confuzzled:  Acum sa il duc inapoi, nu pot, trebuie sa ma descurc singur.
Aveti idee unde ma pot duce sa schimb capacele din spate (cel de la camera si cel de la baterie), Siemens Romania are service pe undeva prin Bucuresti??

#53
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
A aparut fw41 pentru S65, au fost corectate toate bug-urile cunoscute iar pozele au devenit incredibil de bune se spune.

Attached Files



#54
Ciurica

Ciurica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 08.12.2004
pe mine ma dispera problema capacelor.
Stiti unde as putea gasii carcase S65 ORIGINALE????
Dau oricat, deja nu mai suport  :cursing: am mai pus mana pe un telefon S65    
cumparat de la EuroGSM, la care se misca doar capacul de la baterie, la mine se misca amandoua.
Vreau carcasa!    Neeeeeeed help

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate