Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Siemens S65

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#127
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006

 Ciubex, on Aug 3 2007, 09:27, said:

Eu am folosit combinatia:
- cablu de date no name;
- pe calculator programul: x65flasher;
- pe telefon: px65 (aplicatie java).

Completare: dupa cum scriam mai sus, procesul l-am facut demult si stiu ca si atunci l-am facut citind pagini de pe la rusi si nemti, traduse, nu-mi mai aduc aminte de alte detalii.
In cazul meu, am folosit aceasta combinatie ca sa pot aplica patch-uri pe telefon le am si acum aplicate, numai ca le-am aplicat intr-un alt fel, nu direct pe telefon ci am facut un back-up cu x65flasher a intregii memorii a telefonului si patch-urile le aplicam cu V-Klay pe copii ale fisierului de back-up, apoi aceste copii alterate le scriam din nou pe telefon cu x65flasher. Asta pentru ca am constatat ca telefonul devenea instabil dupa aplicarea patch-urilor direct pe telefon cu V-Klay-ul.

Uiti de cehi  <_<  ...

Acum revenind la obiect  : Multam pentru informatia privind px65, eu unul nu aveam idee cum functioneaza x65flasher. In fine pe scurt ...cu x65flasher am schimbat numele telefonului din S6V in S65, astfel incat sa ma lase sa pun service update de la S65. Problema insa este ca mare lucru nu s-a schimbat .. structura meniului ramanand aceiasi de la vodafone(Ce-i drept Iconurile sunt cele de la S65), inclusiv tasta Live este la locul ei .... Insa am observat ca  FFS-Version a ramas ce'a de la S6V ?!?! Asta sa fie cheia ? :cursing:

Edited by vladdy99, 03 August 2007 - 10:28.


#128
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Nu-mi dau seama la ce te referi cand spui de structura meniului (daca te referi la gama de culori sau la aranjarea lor vizuala), neavand vreodata idee cum arata asta in cazul celor branduite de Vodafone, poate ai aplicat un patch doar pentru schimbarea icon-urilor.
Stiu ca sunt teme care pot sa iti schimbe iconurile, pentru asta este putina bataie de cap pentru ca trebuie sa activezi "niste partitii ascune din telefon".
Mai sunt teme obisnuite, care se instaleaza normal in telefon si care iti schimba gama de culori pentru fonturi, poze pentru background.
Teme obisnuite pentru S65 aici.
Pentru schimbarea iconurilor: aici, aici si aici.

#129
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
Ciubex, Brebe85 : Va multumesc  pentru ajutorul dat   :arigato:

Acesta este mult blamatul vodafone menu : http://www.areamobil...isplay-menu.jpg  ... Meniu care este relativ acelasi pe TOATE MOBILELE  :cursing:  (Branduite Vodafone desigur !)  Cat despre butonul live ...No Comment.

Eu cand ma refeream la meniul S65 Cu structura Vodafone, me refeream in sensul ca iconurile sunt acelea de la S65, insa pozitionate si cu functiile meniului vodafone ... Uite un exemplu : Iconul De la Call Records indeplineste functia de acces la portalul Vodafone LIVE. Sper ca am reusit sa ma fac cat de cat inteles.

Prin FFS-Init ma refeream la Flash File System Initialization. Care intradevar s-a dovedit a fi raspunsul castigator.

Iata Secventa Pentru Debranduirea Telefonului :

Download x65flasher  by chaos

Run Backup - EEPROM / Bootcoore / File System / Fullflash etc. to restore if something wrong

Select Advanced - Change Phone Model

Write S65 instead of S65v !

Chaos Flasher change modell string from S65v to S65

Run Winswup oder Softwareupdate Tool for Original S65 : S65_589500.xbz_service

Run FFS Inint for S65 : FFSInit_S65_2_xx-FFS-LG04_43_0363

and your phone will be Unbranded  !  :notangel:

#130
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
:first:

eu imi aduc aminte ca la ef81 doar am instalat un alt firmware, ce-i drept ala e pe platforma BREW

#131
omul_pacii_yo

omul_pacii_yo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 22.12.2007
am si eu o intrebare ...am un siemens s65 din germania branduit vodafone.de unde pot sa gasesc firmware    si tot ce ii trebuie _meniu icons si programele cu care trebuiesc adaugate..plsss am nevoie urgent

#132
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006

 vladdy99, on Aug 3 2007, 13:50, said:

Iata Secventa Pentru Debranduirea Telefonului :

Download x65flasher  by chaos

Run Backup - EEPROM / Bootcoore / File System / Fullflash etc. to restore if something wrong

Select Advanced - Change Phone Model

Write S65 instead of S65v !

Chaos Flasher change modell string from S65v to S65

Run Winswup oder Softwareupdate Tool for Original S65 : S65_589500.xbz_service

Run FFS Inint for S65 : FFSInit_S65_2_xx-FFS-LG04_43_0363

and your phone will be Unbranded  !  :notangel:


 omul_pacii_yo, on Jan 30 2008, 16:50, said:

am si eu o intrebare ...am un siemens s65 din germania branduit vodafone.de unde pot sa gasesc firmware    si tot ce ii trebuie _meniu icons si programele cu care trebuiesc adaugate..plsss am nevoie urgent


#133
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
Stiti careva de unde pot lua un 3gp player, full screen ?

Edited by vladdy99, 23 February 2008 - 15:05.


#134
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
Mai foloseste cineva modelul acesta?

Am sa achizitionez in curand un SP65, si asi dori sa aflu unele informatii:

1. Cu ce soft fac transfer de muzica, filme, poze,java,etc si cum?
2. Diferenta intre SP65 si S65 tine numai de camara? in rest au aceleasi caracteristici, adica: procesor, viteza, suporta aceleasi extensii, etc?
3. Am gasit aici ca se pot pune MP3-uri pe el http://sandstormrs.p...i...&thread=588 a reusit cineva?
4. Se gasesc casti stereo pentru el?
5. Cum aflu care este ultimul firmware pt modelul meu, cum il flash-uesc si de unde il downlodez?

#135
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
1.Siemens-Mobile-Phone-Manager
2. Da, camera este singura diferenta (A fost dezvoltat pt medii in care fotografiatul este inteerzis, logica chestia!).
3.NU.  Stiu ca ma incercat/gasit difertii smecherii, insa doar pe hartie.
4. Da. Se gasesc inclusiv adaptoare 3.5mm.
5. Vezi mai sus pasi completi. Dar inainte de toate iti trebuie DCA 500.

Este un telefon extraordinar, cat mai are baterie.

Sa il stapanesti sanatos.

#136
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005

 vladdy99, on 15th May 2011, 23:38, said:

1.Siemens-Mobile-Phone-Manager
2. Da, camera este singura diferenta (A fost dezvoltat pt medii in care fotografiatul este inteerzis, logica chestia!).
3.NU.  Stiu ca ma incercat/gasit difertii smecherii, insa doar pe hartie.
4. Da. Se gasesc inclusiv adaptoare 3.5mm.
5. Vezi mai sus pasi completi. Dar inainte de toate iti trebuie DCA 500.

Este un telefon extraordinar, cat mai are baterie.

Sa il stapanesti sanatos.

Multumesc pentru raspunsuri, personal nu am vazut nicaieri sa spuna ca DCA 510 nu poate face update de firmware.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate