Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cultul Penticostal

* * * * - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
12070 replies to this topic

#7597
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,191
  • Înscris: 26.01.2007

View PostDude_2nd, on 28 iunie 2017 - 06:35, said:

nu cumva a fost dat afara?
Posted Image
N-ar fi avut tupeu. Era prea puternic.
Dar si-a dat singur demisia.

View PostDude_2nd, on 28 iunie 2017 - 06:35, said:

presa care spunea:"in cele sfinte a fost gasit usor, iar in cele lumesti incompetent..."
Aia din presa e niste mincinosi, tu nici atata lucru nu stii?Posted Image
Daca asa a zis presa, tre'sa intelegi adevaru': omu' e cu greutate spirituala si exprem de capabil.

#7598
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
ok, chiar daca , sa zicem,  ca individul s-a scos, ramane o mare problema institutionala totusi.
si ma refer la Institutia cu pretentie "dumnezeiasca" , autointitulata ca Biserica Penticostala Apostolica a lui Dumnezeu.
Aceasta, si-a ratat clar marturia, ocazia de a fi mare in lumea asta fara Dumnezeu , fara repere.
Ar fi fost o lumina in lume daca aceasta intervenea prompt la numirea lui in acea pozitie. Iar pocaitilor enoriasi care erau in delir, nu li se dadea ocazia sa se faca de cacao inaintea lumii fara Dumnezeu, cu interpretari babilonice, lipsite de sens si consistenta crestineasca de genul: "e randuit de Dumnezeu precum Iosif odinioara...precum Daniel in Babilon"...Ce sa randuiasca Dumnezeul pacii in functia de Ministru...al Razboiului, supus celor 3 Mari Broscoi?Posted Image
un membru al acestei Institutii cu pretentii dumnezeiesti poate oricand sa greseasca, fiind supus unor instincte omenesti. Nu acelasi lucru se poate spune insa despre Institutie, care nu functioneaza dupa instincte individuale, ci dupa reguli clare, cică dumnezeiesti...
dar dupa cum am spus, Capetele acestor soiuri de Institutii "dumnezeiesti", au fost deja capturate de catre Cornul cel Mic, corupte prin prosperitatea pe care o ofera slujitorilor sai din lume....si astfel, fiind stapanul Capului, este condus intreg Trupul dupa bunul plca si interes al Cornului celui Mic...Posted Image

#7599
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
hahaha...iata ca s-a sfarsit Taina potrivit cu care Pocaitul fu trimis la plimbare.
nu credinta acestuia, nu incompetenta in afacerile cele lumesti cu Cei 3 Broscoi, nu interventia la nivel inalt al Sectei.
ci faptul ca el a fost printre putinii ministri pucisti, care l-au sustinut  pe primsinistrul anterior... :D

#7600
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostDude_2nd, on 29 iunie 2017 - 17:05, said:

el a fost printre putinii ministri pucisti, care l-au sustinut  pe primsinistrul anterior... Posted Image
soaptele... soaptele... soaptele... soaptele...

#7601
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
bine ai revenit Barbule! :D
ce mai stii de Dark?Posted Image

#7602
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
"spune-mi cu cine te-nsotesti [a se citi : pe cine votezi, cu cine iesi la proteste in piata impotriva Dregatorului/Cezarului uns de Dumnezeu. Al acestei lumi, desigur, dar asta nu conteaza], si eu iti voi spune cine esti".
Pocaitii au ramas cu buza umflata acum cand useristii au fost deconspirati:
http://stirileprotv....ost-strans.html

inca o dovada ca Biserica pocaitilor este una moarta, incapabila sa functioneze dupa regulile Adevarului biblic, lasandu-si enoriasii, oitele, sa actioneze impulsiv, instinctual, cazand astfel in capcanele intinse de Sistemul satanic al acestei lumi use[cu]riste...Posted Image


SILIKA, pocaitilor, ati votat si sustinut moral partidul [se]curistilor, partidul cur-cu-beu. E bine, e frumos? Posted Image
dupa cum scrie:"Daca vezi un hot, te unesti cu el, si te insotesti cu preacurvarii. (Ps.50:18)"

Edited by Dude_2nd, 15 August 2017 - 06:50.


#7603
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
pace. sunt frati din biserici penticostale?
la ce adunare mergeti? pace.
Domnul sa va binecuvanteze.

#7604
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpenticostalul, on 30 august 2017 - 07:59, said:

pace. sunt frati din biserici penticostale?
la ce adunare mergeti? pace.
Domnul sa va binecuvanteze.
pace.
cine e ala din poza ta?
pace.
seamana cu un negustor la pamantului care vinde vin contrafacut.
pace.

Edited by Dude_2nd, 30 August 2017 - 08:26.


#7605
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
pacea Domnului!
doresc sa corespondez cu crestini evanghelici de peste 50 de ani. pace!

#7606
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
si eu cu o Clona vesela penticostala.
pace!

#7607
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Fraților, penticostalii s-au emancipat, acum explică și în engleză cât de greșiți sunt baptiștii cu teoria lor ”once saved, always saved”.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JkIvjKWdA5c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7608
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Feriți-vă cât puteți de penticostali, aceștia nu doar că sunt plini de duhuri, dar nu gândesc deloc (le-a luat cel rău rațiunea). Dacă vedeniile de la penticostali sunt greșite toate, cum ar putea fi limbile de la Dumnezeu? Evident, și limbile și absolut totul este de la Diavol. Acum mi-e clar lucrul acesta. De dimineață am audiat o profeție care circulă ca pâinea caldă, auziți ce poate spune dracul, că Kim Jo-Sun, președintele Coreei de Nord, ar vrea să dea cu bomba nucleară, dar este ținut de 2 mari puteri, ca să nu facă asta, dar...în scurt timp va primi putere și se va descotorosi de cele 2 mari puteri și va face tot ce va voi, împrăștiind ”foc” în jur, adică va lovi cu bomba nucleară. Adevărul pentru orice om normal este următorul: Kim nu vrea să bombardeze pe nimeni, doar să se înarmeze pentru siguranța regimului lui. Iar informația că 2 mari puteri (2 țări vecine) îl țin legat de mâini să nu dea cu bomba, este o inepție.

#7609
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,057
  • Înscris: 10.09.2008
Nu este loc de vedenii și limbi de la diavol. Mai degrabă propriile minciuni și îndrăzneală pricinuite (cerute) de ascultătorii naivi. De la Dude citire:

"Iata, zice Domnul, am necaz pe cei ce prorocesc vise neadevarate, care le istorisesc si ratacesc pe poporul Meu cu minciunile si cu indrazneala lor; nu i-am trimis Eu, nu Eu le-am dat porunca si nu sunt de niciun folos poporului acestuia, zice Domnul. (Ier.23:32)...Caci asa vorbeste Domnul ostirilor, Dumnezeul lui Israel: "Nu va lasati amagiti de prorocii vostri care sunt in mijlocul vostru, nici de ghicitorii vostri; n-ascultati nici de visatorii vostri, ale caror vise voi le pricinuiti! (Ier.29:8)"

#7610
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,459
  • Înscris: 17.04.2014

View Postlogic1, on 10 septembrie 2017 - 16:25, said:

Nu este loc de vedenii și limbi de la diavol. Mai degrabă propriile minciuni și îndrăzneală pricinuite (cerute) de ascultătorii naivi.
ar putea sa fie vorba si despre posedari reale, tinand cont de predispozitia sufleteasca a celor care frecventeaza asemenea medii... unii oameni sunt predispusi sa cedeze controlul in fatza unor influente exterioare si atunci pe fondul acesta ar putea sa actioneze spiritele rele ca sa-si bata joc de ei...
daca stim ca unii oameni sunt capabili sa manipuleze pe altii folosind anumite proceduri psihologice... cu atat mai mult pot sa actioneze si sa influenteze spiritele rele, care sunt entitati superioare...

Quote


"Iata, zice Domnul, am necaz pe cei ce prorocesc vise neadevarate, care le istorisesc si ratacesc pe poporul Meu cu minciunile si cu indrazneala lor; nu i-am trimis Eu, nu Eu le-am dat porunca si nu sunt de niciun folos poporului acestuia, zice Domnul. (Ier.23:32)...Caci asa vorbeste Domnul ostirilor, Dumnezeul lui Israel: "Nu va lasati amagiti de prorocii vostri care sunt in mijlocul vostru, nici de ghicitorii vostri; n-ascultati nici de visatorii vostri, ale caror vise voi le pricinuiti! (Ier.29:8)"
in versetul citat  nu este neaparat vorba despre minciuni proprii pe care le istorisesc cu indrazneala, ci despre faptul ca nu Dumnezeu este sursa acelor prorociri/ istorisiri, ci alte entitati spirituale in cazul acesta rauvoitoare, cum sunt demonii.

Edited by GRATEFUL, 10 September 2017 - 17:14.


#7611
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Vorbirea în limbi, vedeniile și prorociile de la penticostali nu pot avea drept sursă imaginația umană. Da, poate fi și așa, să mai inventeze prorocul. Dar e greu să imiți o limbă. La carismatici se poate, că ei bolborosesc numai niște silabe. Oricum, vedeniile și visele de la penticostali sunt reale, având o sursă supranaturală. Logic, tu nu știi astea fiindcă nu ai avut contact cu acești pocăiți periculoși. Nici să nu te duci pe acolo, riști să pună mâinile peste tine și să-ți transmită și ție influența lor drăcească și vei avea și tu limbi, vedenii...

#7612
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,057
  • Înscris: 10.09.2008
Eu ziceam că textul citat de Dude nu spune nimic de satana, și ar fi fost locul, ci de minciuni și îndrăzneală.

View Postdark, on 10 septembrie 2017 - 16:59, said:

Logic, tu nu știi astea fiindcă nu ai avut contact cu acești pocăiți periculoși. Nici să nu te duci pe acolo, riști să pună mâinile peste tine și să-ți transmită și ție influența lor drăcească și vei avea și tu limbi, vedenii...

Posted Image  Mie nu-mi pot transmite nimic, pentru că nu cred...

View PostGRATEFUL, on 10 septembrie 2017 - 16:53, said:

ar putea sa fie vorba si despre posedari reale,... cu atat mai mult pot sa actioneze si sa influenteze spiritele rele, care sunt entitati superioare...

in versetul citat  nu este neaparat vorba despre minciuni proprii pe care le istorisesc cu indrazneala, ci despre faptul ca nu Dumnezeu este sursa acelor prorociri/ istorisiri, ci alte entitati spirituale in cazul acesta rauvoitoare, cum sunt demonii.

Nu există în mod real spirite rele. Este o superstiție bazată pe migrarea spiritului după moarte. În realitate sufletul nu supraviețuiește morții.

Apropo, care parte a versetului vezi tu că este despre ”entități superioare”? Că eu nu am găsit scris decât despre ”vise neadevărate, minciuni și îndrăzneală”?

#7613
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,437
  • Înscris: 16.03.2004
Tema existenței demonilor are topic aferent, propun să lăsăm acest topic pentru discuțiile aferente lui, adică [numai] despre penticostali.

#7614
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlogic1, on 10 septembrie 2017 - 18:26, said:

Posted Image  Mie nu-mi pot transmite nimic, pentru că nu cred...
hahaha...nici ateii nu cred, si totusi asta nu-i scuteste de cocoaşă...Posted Image

Posted Image


ati umplut de draci si topicul asta...Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate