Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Cultul Penticostal

* * * * - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
12070 replies to this topic

#37
mariAZ

mariAZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 12.06.2007

View Postionass, on Jun 19 2007, 23:40, said:

:photo: Eu nu am citit biblia dar sunt unele chestii care imi sunt cunoscute si am prieteni care au citit biblia de mai multe ori si ii stiu continutul.
Pana la urma asta e mai important...cum a spus si Flaviux mai sus... ^_^ Daca-l alegi pe Dumnezeu, indiferent prin intermediul carei religii, EL tot va veni in viata ta si o va face mai buna. Nu exista dubii!  :P
Stiai ca in America este o secta care cred ca pastorul lor este Isus Christos? si are 100 de mii de adepti? ......Oare acei oameni  nu sunt exact ca noi , fac bine altora, iarta gresitilor lor, acte de caritate..bla bla, la fel cred si ei in Dumnezeu.....eu nu prea cred ca  daca il alegi pe Dumnezeu ,indifirent prin ce religie El tot va veni la tine.Este o singura religie.Citeste  si pune-ti intrebari, nu lua decizii dupa bunul tau plac, sau cum sa iti fie tie mai bine, eu am luat pe rand fiecare religie  si martorii lui iehova , adventisti, penticostali, iar dintre toti  cei care au cea mai buna doctrina parerea mea ca sunt penticostalii (parerea mea personala)

sunt absolut de acord cu tine  :P   si nu spun asta doar pentru ca eu sunt penticostala... :rolleyes:
dar mai e ceva...nu religia te mantuieste! Dumnezeu nu a facut religia, cultele, doctrinele sau altele de genu asta...motivul pentru care am ales penticostalii, e ca ma ajuta sa implinesc Cuvantul Lui Dumnezeu mai mult decat oricare alta religie. dar asta nu inseamna ca numai ei vor fi mantuiti.(acum nu punem la socoteala secta despre care ai vorbit tu, sau altele asemanatoare)

#38
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006

View Postbeaucafea, on May 6 2007, 14:54, said:

Eu nu va inteleg pe astia care migrati de la un thread la altul si va luati de adeptii diferitelor religii. Daca vreti sa va informati n-aveti decat sa cititi tot ce va pofteste inimioara, dar cu ce v-au gresit VOUA persoanele care nu fac altceva decat sa-si urmeze convingerile religioase de trebuie sa le atacati?
Eu pot sa spun ca acesti oameni sunt foarte uniti intre ei, pe cand romanii vor fi la fel?
Am cunoscut si baptisti, sunt oameni foarte bine organizati din punct de vedere social.

#39
mariAZ

mariAZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 12.06.2007

View Postexorcistul, on Jun 19 2007, 23:57, said:

Eu pot sa spun ca acesti oameni sunt foarte uniti intre ei, pe cand romanii vor fi la fel?
Am cunoscut si baptisti, sunt oameni foarte bine organizati din punct de vedere social.


am invatat sa fim uniti pentru ca este singurul mod de a invinge orice obstacole...crezi ca astazi mai existau penticostali daca pe vremea comunistilor nu erau uniti? bineinteles nu e singurul factor care sta la baza, dar e unul important.

#40
ionass

ionass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.02.2007
motivul pentru care am ales penticostalii, e ca ma ajuta sa implinesc Cuvantul Lui Dumnezeu mai mult decat oricare alta religie. dar asta nu inseamna ca numai ei vor fi mantuiti


:nonobad:
sa inteleg ca tu crezi ca sunt mai multe religii care vor fi mantuite?  


#41
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
religia ar trebui sa fie una singura, dar fiindca sunt mai multe, crezi ca numai una va fi mantuita?  :huh:

#42
ionass

ionass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.02.2007

View PostM_r, on Jun 20 2007, 13:44, said:

religia ar trebui sa fie una singura, dar fiindca sunt mai multe, crezi ca numai una va fi mantuita?  :huh:


hai sa luam ceva foarte simplu..
In biblie scrie ca femeia trebuie sa aiba capul acoperit? , ma refer la toate femeile indiferent de varsta
care religie face acest lucru? in afara de penticostali?

Edited by ionass, 20 June 2007 - 13:49.


#43
flaviux

flaviux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 19.05.2007
Scuza-ma ionass da nu numa penticostalii poarta capu acoperit(femeile). Mai is si baptisti, adventisti, ortodcsi si altii.
Ma si io is penticostal da io nu inteleg de unde ai mentalitatea asta! In mod clar ti-ai creat-o singur deoarece la penticostali nu am vazut nicaieri aceasta mentalitate! Cum adica se consideri ca penticostalii vor fi singurii mantuiti?
Si in plus in Biblie se specifica Biserica nu religia deci, si eu cred ca penticostalii au o credinta aproximativ corecta din punct de vedere biblic, dar iti pot spune ca Cristos nu s-a referit la penticostali cand vorbea de Biserica! Biserica, conform apocalipsei, este din neamuri, adica toti acei oameni exceptand evreii(Dumnezeu are un plan diferit cu ei, ei nu fac parte din Biserica) care cred in Dumnezeu, il iubesc si il accepta in viata lor ca unic mantuitor!
Si despre faza cu nustiu ce religie din America care crede ca liderul lor(omul care conduce cultul) este Isus Hristos nu am decat un lucru sa spun: Sunt orbiti de Satana! Nici unui om nu i este dat dreptul sa se creada Dumnezeu in persoana, iar cine o face e de partea celui rau. Poate nu am fost destul de explicit in mesajul de mai sus, ma refeream la cei care chiar il slujesc pe Dumnezeu, nu pe Satana asa cum am dat mai sus.
Si ma reintorc la chestia cu capul acoperit: Chiar crezi ca daca o femeie nu isi acopere capul si totusi, il slujeste din toata inima pe Dumnezeu nu are nici o sansa la mantuire? Mai gandeste-te!
Esti complet incurcat ionass daca crezi ca religia penticostala este singura pe care Dumnezeu o accepta!
Cunosc despre religia baptista, adventista, protestanta(in general) etc. si nu vad de ce ei nu pot fi mantuiti chiar daca il iubesc si i slujesc lui Dumnezeu! Uite un exemplu: evreii nu au credinta penticostala dar Dumnezeu nu i-a uitat pentru ca nu cred aceleasi lucruri ca si noi. Crezi ca Dumnezeu o sa-i lase pe toti cei ce Il iubesc in iad doar pentru ca nu sunt penticostali? Asta inteleg prin afirmatiile tale! asa cred eu ca gandesti tu: "Religia penticostala este unica corecta si doar prin ea poti fi mantuit, " Deci daca ar fi adevarat inseamna ca oameni ca Luther si altii care si-au dat viata pentru cuvantul lui Dumnezeu nu vor fi mantuiti??? Mai gandeste-te! Mai cerceteaza!

#44
ionass

ionass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.02.2007
Cunosc despre religia baptista, adventista, protestanta(in general) etc. si nu vad de ce ei nu pot fi mantuiti chiar daca il iubesc si i slujesc lui Dumnezeu!

1.Eu nu sunt penticostal , sunt ortodox deocamdata
2.pe evrei sa ii lasam afara pentru ca ei sunt poporul ales de D-Zeu

Cum poti crede ca  si un adventist si un iehovist si un penticostal ...mai rau si un un ortodox  ar putea  sa fie mantuiti de Dumnezeu in acelsi timp doar pentru ca  cred in D-zeu si ii slujesc Lui ?

Eu sunt pe principiul ca exista o singura credinta, de ce nu as crede asta?

Iar cat despre femei cu capul acoperit  la ortodocsi  am vazut numai babe ( cred ca din cauza ca au probleme cu parul si le strica frumusetea , nu ca ar avea ceva cu biblia)


Crezi ca Dumnezeu o sa-i lase pe toti cei ce Il iubesc in iad doar pentru ca nu sunt penticostali? Asta inteleg prin afirmatiile tale! asa cred eu ca gandesti tu: "Religia penticostala este unica corecta si doar prin ea poti fi mantuit, " Deci daca ar fi adevarat inseamna ca oameni ca Luther si altii care si-au dat viata pentru cuvantul lui Dumnezeu nu vor fi mantuiti??? Mai gandeste-te! Mai cerceteaza!

Si-a dat viata pentru cuvantul lui Dzeu?,   nu cumva si-a dat viata pentru ca negrii sa aiba si ei drepturi la fel ca si albii?   Nu vad ce relatie a avut el cu Dumnezeu.Biblia ne invata cum sa fim placuti lui Dumnezeu , sa nu umblam dupa lucruri  lumesti, .......Inseamna ca si martirii de la revolutia din 89 ar trebuii mantuiti  pentru ca ne-au scapat de sub jugul comunismului...nu?,

Edited by Megara, 27 June 2007 - 09:41.
Merge posts+culori. Foloseste butonul EDIT


#45
flaviux

flaviux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 19.05.2007
MA refereream la reformatorul Martin Luther nu la martin luther king :(
si totusi yo nu te inteleg arata-mi o baza biblica pe ideea ta si mai vedem!


baptistii, penticostalii, carizmaticii si crestinii dupa evanghelie au aprox aceeasi credinta, dar sunt religii diferite!
Restul sunt obiceiuri! Atata imi pasa ca ala i de cine stie ce religie daca el si-o inchinat viata lui Dumnezeu!
Chiar si in Biblie exista moduri de inchinare diferite, credinta e aproximativ aceeasi la multe religii cum am dat mai sus, doar modurile de inchinare sunt diferite! Ma, daca Dumnezeu traieste intr-un om care nu i de "credinta" pe care tu o sustii unica, atunci el nu este mantuit?

Edited by Megara, 27 June 2007 - 09:39.
Merge posts. Foloseste butonul EDIT


#46
ionass

ionass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.02.2007
Sa intleg ca si catolicii , ortodocsii , adventistii, carismaticii oricare dintre ei , indiferent de religie , daca slujesc lui Dumnezeu  in felul lor sunt mantuiti?

#47
Gabriela_c

Gabriela_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 20.06.2007

View Postionass, on Jun 20 2007, 19:16, said:

[i]
Cum poti crede ca  si un adventist si un iehovist si un penticostal ...mai rau si un un ortodox  ar putea  sa fie mantuiti de Dumnezeu in acelsi timp doar pentru ca  cred in D-zeu si ii slujesc Lui ?

Eu sunt pe principiul ca exista o singura credinta, de ce nu as crede asta?
Avem in biblie scris"Crede si vei fi mantuit"simplu..nimic mai mult....Si cred ca D-zeu isi da seama ca e suficient sa crezi...pentru ca odata ce ai crezut in toate promisiunile lui....in viata pe care urmeaza sa ti-o ofere ca rasplata pentru modul tau de a traii aici...fericire, pace si tot ce mintea omului inca n-a putut sa gandeasca...ti-e imposibil sa mai faci aceleasi lucruri care ti-ar putea lua dreptul de la tot ce-i mai frumos...Deci ma gandesc ca orice religie ai avea daca ai inteles ce-a vrut D-zeu sa ne transmita prin cuvintele astea si vrei intr-adevar sa ai o rasplata frumoasa la sfarsit nici El nu se va opune sa-ti ofere ceea ce ti-a promis ...

View Postionass, on Jun 20 2007, 19:16, said:

[i]
Cum poti crede ca  si un adventist si un iehovist si un penticostal ...mai rau si un un ortodox  ar putea  sa fie mantuiti de Dumnezeu in acelsi timp doar pentru ca  cred in D-zeu si ii slujesc Lui ?

Eu sunt pe principiul ca exista o singura credinta, de ce nu as crede asta?
Avem in biblie scris"Crede si vei fi mantuit"simplu..nimic mai mult....Si cred k D-zeu isi da seama k e suficient sa crezi...ptr k odata ce ai crezut in toate promisiunile lui....in viata pe care urmeaza sa ti-o ofere k rasplata pentru modul tau de a traii aici...fericire,pace si tot ce mintea omului inca n-a putut sa gandeasca...ti-e imposibil sa mai faci aceleasi lucruri care ti-ar putea lua dreptul de la tot ce-i mai frumos...Deci ma gandesc k orice religie ai avea dak ai inteles ce-a vrut D-zeu sa ne transmita prin cuvintele astea si vrei intr-adevar sa ai o rasplata frumoasa la sfarsit nici El nu se va opune sa-ti ofere ceea ce ti-a promis ...

Edited by Megara, 21 June 2007 - 00:56.
Nu se acceptă limbajul de mIRC (în speță scrierea cu sh, tz, k sau alte prescurtări neuzuale). Posturile scrise în acest mod vor fi șterse fără explicații ulterioare. De asemenea foloseste butonul EDIT. Mesajele consecutive se sterg.


#48
flaviux

flaviux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 19.05.2007

View Postionass, on Jun 20 2007, 20:24, said:

Sa intleg ca si catolicii , ortodocsii , adventistii, carismaticii oricare dintre ei , indiferent de religie , daca slujesc lui Dumnezeu  in felul lor sunt mantuiti?
DA! dar nu slujire traditionalista ci slujire din inima! Sti cum e sa te pui in slujba cuiva chiar sa iti dai viata pentru el? Ei bine asta e slujirea de care vorbeam!

#49
mariAZ

mariAZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 12.06.2007

View Postionass, on Jun 20 2007, 14:48, said:

hai sa luam ceva foarte simplu..
In biblie scrie ca femeia trebuie sa aiba capul acoperit? , ma refer la toate femeile indiferent de varsta
care religie face acest lucru? in afara de penticostali?


dar tot in biblie scrie...cat despre fetele fecioare nu am nici o porunca :D   sunt de acord cu tine ca femeile trebuie sa aibe capul acoperit.(si eu port la biserica cu toate ca nu sunt casatorita dar nu le condamn pe cele care nu poarta. ma refer la cele necasatorite)

View Postionass, on Jun 20 2007, 20:24, said:

Sa intleg ca si catolicii , ortodocsii , adventistii, carismaticii oricare dintre ei , indiferent de religie , daca slujesc lui Dumnezeu  in felul lor sunt mantuiti?
in primul rand Dumnezeu nu a facut religiile. astea oamenii le-au facut din neintelegerile lor. so nu vad nici un motiv pentru care un baptist(de exemplu)nu ar fi mantuit atata timp cat si-a trait viata pe placul Lui Dumnezeu. si inca ceva..sunt ortodoxi de exemplu care au o viata inaintea lui Dumnezeu mult mai placuta decat un penticostal.(bineinteles penticostal cu numele)
intr-adevar, si eu vad penticostalii mai aproape de biblie decat alte religii...si asta o pot argumenta biblic(ceea ce nu cred ca e cazul) ma refer la adevaratii penticostali :)

Edited by Megara, 21 June 2007 - 00:57.
Foloseste butonul EDIT. Mesajele consecutive se sterg.


#50
ionass

ionass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 06.02.2007

View Postflaviux, on Jun 20 2007, 19:47, said:

DA! dar nu slujire traditionalista ci slujire din inima! Sti cum e sa te pui in slujba cuiva chiar sa iti dai viata pentru el? Ei bine asta e slujirea de care vorbeam!


Cineva care slujeste din toata inima ,omul acela inseamna ca studiaza,citeste biblia, cauta adevarul si vede ca nu e bine sa te inchini la idoli , icoane lucruri facute de mana omului , sau  alte lucruri pe care le-a zis popa sa le faci ca asa spune Dumnezeu
Si bunica mea slujeste din toata inima la biserica ortodoxa si crede din toata inima ca  ea va fi mantuita ca a facut numai bine....


Credinta inseamna fapte, atata timp cat eu nu respect ce scrie in biblie,  pot sa tot cred din inima ca ce fac e bine ..... ca degeaba

Gabriela C
Avem in biblie scris"Crede si vei fi mantuit"simplu..nimic mai mult....Si cred k D-zeu isi da seama k e suficient sa crezi



Nu uita ca si Satana crede ca exista Dumnezeu.....cred ca el crede mai mult  decat noi toti, dar totusi nu face ce zice el...

Edited by Megara, 21 June 2007 - 00:57.
Foloseste butonul EDIT. Mesajele consecutive se sterg.


#51
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005

View Postionass, on Jun 20 2007, 19:16, said:

Iar cat despre femei cu capul acoperit  la ortodocsi  am vazut numai babe ( cred ca din cauza ca au probleme cu parul si le strica frumusetea , nu ca ar avea ceva cu biblia)
Se pare ca tu ai o problema. Eu, desi sunt si eu ortodox, dar nu stiu cat o sa mai dureze si asta, am vazut destule femei care nu sunt babe si poarta batic, in biserica. Crezi ca o sa vezi femeie la 70 de ani (ca sa nu spun baba, pentru ca tu se pare ca nu iti respecti bunicii... :( ) rujata sau imbracata sexi? Sau pentru ca toata viata nu a purtat batic, Dumenezeu a facut-o urata. sau vrei sa zici ca tocmai pentru ca poarta batic e urata? Atunci zi-le la toate tinerelele pe care le vezi ca poarta sa nu o mai faca, pentru ca se uratesc.
Nu am inteles gandirea asta. Tu chiar crezi ca barbatii sunt superiori femeilor? Sau ca asa ar trebui sa fie? Sa nu fie femei sef? Sa nu faca femeile treaba barbatilor?

View Postionass, on Jun 20 2007, 19:16, said:

Nu uita ca si Satana crede ca exista Dumnezeu.....cred ca el crede mai mult decat noi toti, dar totusi nu face ce zice el...
Satana nu crede ca exista Dumnezeu. El stie ca Dumnezeu exista; cred ca ai uitat ca si Satana a fost inger. Insa Satana a gresit atunci, iar el nu mai are cum sa ajunga in fata Lui Dumnezeu.

Edited by Megara, 21 June 2007 - 14:43.
la cerere


#52
Gabriela_c

Gabriela_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 20.06.2007

View Postionass, on Jun 20 2007, 23:15, said:

Nu uita ca si Satana crede ca exista Dumnezeu.....cred ca el crede mai mult  decat noi toti, dar totusi nu face ce zice el...
Crede si satan ca exista Dumnezeu,dar nu crede ca ii vrea binele ptr ca el a primit deja pedeapsa din care nu mai poate iesi.Dar tu care mai inca o sansa crezi intr-un alt mod in Dumnezeu.Pentru tine El este inca un Dumnezeu plin de dragoste si de indurare.Dar pentru satan Dumnezeu este "foc mistuitor"...pentru ca i-a cunoscut deja mania.Ptr noi Dumnezeu ar trebui sa fie cel mai bun prieten si ca urmare fata de cel mai bun prieten nu poti avea decat un comportament de respect,dragoste si dorinta de a-l face sa se simta bine,sa fie mandru ca-i esti prieten.Cam asa as vedea eu relatia noastra cu Dumnezeu.Atata timp cat eu cred in El,il cunosc,il respect si il iubesc cred ca orice lucru care stiu ca-l va intrista nu-l voi mai face.Si sa nu uitam ca singura "scrisoare" a lui Dumnezeu pentru noi este biblia in care ne spune exact tot ce-si doreste.Mie,sincera sa fiu,imi place sa citesc scrisorile pe care mi le trimit prietenii apropiati si daca si Dumnezeu ne este un prieten apropiat(chiar cel mai bun)de ce nu i-as citi si scrisoarea lui pentru mine urmand apoi sa incerc sa-i fiu pe plac.?!

#53
Lipseste-ma

Lipseste-ma

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.02.2007

View PostM_r, on May 9 2007, 21:07, said:

Unde scrie asta? :huh:

Zaharia 8:16
Iată ce trebuie să faceți: Fiecare să spună aproapelui său adevărul; judecați în porțile voastre după adevăr și în vederea păcii;

In traducerile vechi zice ca " face-ti judecata adevarului"

View PostM_r, on Jun 21 2007, 12:14, said:

Se pare ca tu ai o problema. Eu, desi sunt si eu ortodox, dar nu stiu cat o sa mai dureze si asta, am vazut destule femei care nu sunt babe si poarta batic, in biserica. Crezi ca o sa vezi femeie la 70 de ani (ca sa nu spun baba, pentru ca tu se pare ca nu iti respecti bunicii... :( ) rujata sau imbracata sexi? Sau pentru ca toata viata nu a purtat batic, Dumenezeu a facut-o urata. sau vrei sa zici ca tocmai pentru ca poarta batic e urata? Atunci zi-le la toate tinerelele pe care le vezi ca poarta sa nu o mai faca, pentru ca se uratesc.
Nu am inteles gandirea asta. Tu chiar crezi ca barbatii sunt superiori femeilor? Sau ca asa ar trebui sa fie? Sa nu fie femei sef? Sa nu faca femeile treaba barbatilor?

Satana nu crede ca exista Dumnezeu. El stie ca Dumnezeu exista; cred ca ai uitat ca si Satana a fost inger. Insa Satana a gresit atunci, iar el nu mai are cum sa ajunga in fata Lui Dumnezeu.

Iacov 2:19 Tu crezi că Dumnezeu este unul, și bine faci; dar și dracii cred... și se înfioară!

Edited by Megara, 27 June 2007 - 09:38.
Merge posts. Foloseste butonul EDIT


#54
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005

View PostLipseste-ma, on Jun 27 2007, 10:34, said:

Zaharia 8:16
Iată ce trebuie să faceți: Fiecare să spună aproapelui său adevărul; judecați în porțile voastre după adevăr și în vederea păcii;

In traducerile vechi zice ca " face-ti judecata adevarului"
Inteleg...hmmm... "faceti judecata adevarului"...bun dar care e adevarul? Care e religia cea mai apropiata de Dumnezeu? Nu poti spune ca ortodocsii sunt, pentru ca nu e asa... Sincer nu sunt eu in masura sa spun care doctrina e mai aproape de cuvantul Lui Dumnezeu, insa sunt altii care poate ar putea. Spune-mi tu, te rog, tu poti judeca doctrina? Ai citit Biblia, acum spune-mi ce cult e mai aproape cuvantul Lui Dumnezeu? Asta e intrebarea care ne roade pe toti, nu?

View PostLipseste-ma, on Jun 27 2007, 10:34, said:

Iacov 2:19 Tu crezi că Dumnezeu este unul, și bine faci; dar și dracii cred... și se înfioară!
Eu nu am facut altceva decat sa intaresc ce ai citat tu... Cand am spus ca ei nu cred, ci stiu ca Dumnezeu exista... am vrut sa spun exact ca ei cred cu adevarat, stiind ca Dumnezeu chiar exista. Noi nu L-am vazut, insa ei l-au vazut si ii stiu de frica... in fine...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate