Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Unde pot repara o camera digitala Casio Exilim EX-S100?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Daros

Daros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 10.04.2007
Camera din semnatura a fost "inspectata" de fiica-mea. Acum are obiectivul blocat pe deschis si nu mai functioneaza. Cind incerc sa-l inchid se aude doar zgomotul mecanismului care trebuia sa retraga obiectivul, insa intimpina rezistenta si operatiunea de pliere a obiectivului nu se poate realiza.
Va rog sa ma indrumati catre un service autorizat Casio sau alternative despre care cunoasteti ca lucreaza cu profesionisti. Precizez (pentru necunoscatori) ca aceasta camera digitala este de tip ultraslim prin urmare, compacta; am fost foarte multumit de ea si nu vreau sa incapa pe miinile unor diletanti.
Astept cu nerabdare vesti care sa-mi fie folositoare.  :worthy:

#2
zamfirelu

zamfirelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 20.02.2007

View PostDaros, on 10th April 2007, 23:59, said:

Camera din semnatura a fost "inspectata" de fiica-mea. Acum are obiectivul blocat pe deschis si nu mai functioneaza. Cind incerc sa-l inchid se aude doar zgomotul mecanismului care trebuia sa retraga obiectivul, insa intimpina rezistenta si operatiunea de pliere a obiectivului nu se poate realiza.
Va rog sa ma indrumati catre un service autorizat Casio sau alternative despre care cunoasteti ca lucreaza cu profesionisti. Precizez (pentru necunoscatori) ca aceasta camera digitala este de tip ultraslim prin urmare, compacta; am fost foarte multumit de ea si nu vreau sa incapa pe miinile unor diletanti.
Astept cu nerabdare vesti care sa-mi fie folositoare.  :worthy:


sunt dispus sa`ti cumpar camera asa stricata cum e. e ok?

#3
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
nu stiu cat de folositoare vor fi vestile pe care ti le dau, cred ca sunt mai mult dezamagitoare:

acum 4 ani am avut o camera hp de genul celei pe care o ai, care a cazut pe obiectivul deschis si a ramas stramb, la fel nu se mai inchidea...

- am fost la 3-4 service-uri si au spus ca la partea de obiectiv nu se baga.
- la service-ul autorizat a zis ca decat sa schimb obiectivul, mai bine iau alta
- m-am enervat si am desfacut-o eu si am reparat-o cu forta bruta, dar cred ca am avut noroc.

Deci:
- la service-ul autorizat nu cred ca ai nici o sansa, oricum nu la un pret decent. ei doar schimba piese, nu repara niciodata (cel putin asa zic ei, dar uneori tie iti spun ca au pus piesa noua si defapt e una reparata, am patit-o)

- la alte service-uri, nu stiu daca vor incerca macar sa o repare, si mai ales dupa cum ai pus problema aici, daca le spui si lor la fel nu o sa se bage nimeni sa incerce sa repare. treba cu obiectivul e destul de complicata. am desfacut un ob la alta camera, si are o gramada de chestii in el, care nu prea pot fi montate si calibrate cu mana(cel putin asa cred).

- tinand cont ca este o camera destul de veche, "doar" 3 mpxli, ea nu mai valoreaza mare lucru, si atunci nu se merita sa o repari... am vazut ca o vrea cineva... si am mai vazut pe okazii inca una cu ob defect...  deci ai putea sa gasesti sa o dai, dar la pretul pe care l-ai lua pe ea asa defecta, mai bine o tii de amintire...

LATER EDIT:

E 3:23 AM.. tocmai m-am chinuit sa dau raspunsul de mai sus, crezand ca e de actualitate. dupa ce l-am scris, am vazut ca inteligentul de zamfirelu a redeschis un topic de acum 2 ani si jumatate, la care nu s-a obosit nimeni sa raspunda...

cum sunt baiat dragut, incerc sa-l ajut si pe inteliget... da click aici.

Edited by shmu, 08 December 2010 - 03:25.


#4
zamfirelu

zamfirelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 20.02.2007
eu am un exilim ex-s100 cu ecranul spart. deaia imi trebuie. zi`mi un pret si poate rezolvam ceva. sunt in sibiu.

#5
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

View Postzamfirelu, on 8th December 2010, 17:39, said:

eu am un exilim ex-s100 cu ecranul spart. deaia imi trebuie. zi`mi un pret si poate rezolvam ceva. sunt in sibiu.
pai nu e camera mea. am vazut ca ai vb deja cu el. bafta.

#6
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

View Postzamfirelu, on 8th December 2010, 17:39, said:

eu am un exilim ex-s100 cu ecranul spart. deaia imi trebuie. zi`mi un pret si poate rezolvam ceva. sunt in sibiu.


   Te pot ajuta cu un display daca doresti.Numai bine.

#7
zamfirelu

zamfirelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 20.02.2007

View Postcat3y3_2003, on 9th December 2010, 02:07, said:

Te pot ajuta cu un display daca doresti.Numai bine.

trimite`mi un pm cu un pret .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate