Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Gradina din fata casei

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Intrucat firmele de amenajari exterioare au niste preturi aberante, mai ales cand ai spatiu de amenajat intre 200-800 mp, ma gandeam ca ar fi binevenite niste sfaturi DIY (do it yourself).

Vineri am fost la Bricostore si am pus mana pe o mica brosura cu informatii utile pentru plantarea ierbii in gradina.

Am scanat respectiva brosura si am atasat-o la acest thread.

Ma gandesc ca cu astfel de informatii si putina forta bruta (la o adica ajutat de niste prieteni), ma gandesc ca poti face in timp util macar o gradina ingrijita, daca nu aratoasa.. :)

Personal as dori mai multe informatii despre tipurile de iarba ce se gasesc la noi si care rezinsta in solul din Pipera.

E valabil si pentru eventualii copaci. Planuiesc sa pun 4 brazi albi (cate unul in fiecare colt al mosiei), iar sotia are alte buruieni in minte...

Mama deja a plantat de o saptamana niste butasi de vita de vie.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   128.76K   110 downloads
  • Attached File  2.jpg   172.24K   104 downloads
  • Attached File  3.jpg   121.64K   84 downloads


#2
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
ai grija cu pomii aia ....

http://forum.softped...p;#entry2679687

#3
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007

View PostCourage, on Apr 10 2007, 17:06, said:

Intrucat firmele de amenajari exterioare au niste preturi aberante, mai ales cand ai spatiu de amenajat intre 200-800 mp, ma gandeam ca ar fi binevenite niste sfaturi DIY (do it yourself).

Vineri am fost la Bricostore si am pus mana pe o mica brosura cu informatii utile pentru plantarea ierbii in gradina.

Am scanat respectiva brosura si am atasat-o la acest thread.

Ma gandesc ca cu astfel de informatii si putina forta bruta (la o adica ajutat de niste prieteni), ma gandesc ca poti face in timp util macar o gradina ingrijita, daca nu aratoasa.. :)

Personal as dori mai multe informatii despre tipurile de iarba ce se gasesc la noi si care rezinsta in solul din Pipera.

E valabil si pentru eventualii copaci. Planuiesc sa pun 4 brazi albi (cate unul in fiecare colt al mosiei), iar sotia are alte buruieni in minte...

Mama deja a plantat de o saptamana niste butasi de vita de vie.



ti-o fac eu la juma din pretul unei firme de gradinarit. ;) sau trei sferturi? asta daca astepti pana in iulie sau august.
da un pm cum te contactez, ca sambata trec pe la cineva care sta langa zoo sa-i duc seminte de albizzia.
si cum madridul e in drumul meu, iti zic cum sa faci sa ai o gradina acceptabila.

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
la mine acasa am meri, pruni, peri, vita de vie in jurul casei (adica "creste" pe peretii exteriori ai casei). Nu stiu daca dau bine la o gradina de fitze, insa eu unu nu i-as exclude

#5
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,911
  • Înscris: 09.12.2004

View Posttrestie-de-balta, on Apr 10 2007, 18:41, said:

ti-o fac eu la juma din pretul unei firme de gradinarit. ;) sau trei sferturi? asta daca astepti pana in iulie sau august.
da un pm cum te contactez, ca sambata trec pe la cineva care sta langa zoo sa-i duc seminte de albizzia.
si cum madridul e in drumul meu, iti zic cum sa faci sa ai o gradina acceptabila.

http://forum.softped...m...t&p=2698000


intr-un final, reclama va fi ca la ea acasa in CASA MEA... ;)

#6
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007

View PostEvergreen, on Apr 14 2007, 17:14, said:

http://forum.softped...m...t&p=2698000
intr-un final, reclama va fi ca la ea acasa in CASA MEA... ;)
  vrei si tu? :D
erau sfaturi si idei de amenajare a gradiniilor.

#7
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,911
  • Înscris: 09.12.2004
nu, multumesc.
incerc sa nu amestec jobul cu distractia (forumul) ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate