Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cea mai buna serie RPG?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

Poll: Cea mai buna serie RPG? (140 member(s) have cast votes)

Cele mai bune RPG-uri?

  1. The Elder Scrolls : Redguard, Arena, MORROWIND, OBLIVION (21 votes [15.00%])

    Percentage of vote: 15.00%

  2. Gothic I,II,III (43 votes [30.71%])

    Percentage of vote: 30.71%

  3. Knights of The Old Republic I, II (9 votes [6.43%])

    Percentage of vote: 6.43%

  4. Diablo I,II (34 votes [24.29%])

    Percentage of vote: 24.29%

  5. Dungeon Siege I,II (6 votes [4.29%])

    Percentage of vote: 4.29%

  6. Vampire The Masquerade: I, Bloodlines (2 votes [1.43%])

    Percentage of vote: 1.43%

  7. Fable: The Lost Chapters (9 votes [6.43%])

    Percentage of vote: 6.43%

  8. Baldur's Gate (10 votes [7.14%])

    Percentage of vote: 7.14%

  9. Neverwinter Nights I, II (6 votes [4.29%])

    Percentage of vote: 4.29%

Vote Guests cannot vote

#19
Mahy

Mahy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 20.11.2006
Jocuri gen Diablo nu au ce cauta in aceasta categorie. De Fallout nu ati auzit?

#20
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Problema e alta. A amestecat in sondaj mai multe genuri de RPG. Da, avem un cos cu fructe dar avem mere, pere si gutui.

Edit: eu am votat seria Diablo pt ca am jucat-o cel mai indelungat, > 5 ani.

Edited by Necronomikon, 21 June 2007 - 21:47.


#21
vladut07

vladut07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.06.2007
Eu am ales Gothic fara nici cea mai mica ezitare.Diablo a fost superb si el candva...l-am terminat la nightmare cu barbarul si paladinul.Gothic 1 a fost cel mai tare joc jucat vreodata de mine iar gothic 2 e urmatorul in ciuda faptului ca are grafica mai buna...eu zic ca trebuie sa recunoastem faptul ca gothic 2 este o continuare putin fortata dar necesara a lui gothic 1(logic).Gothic 3...ce pot zice de el...nu pot decat sa visez la el pentru ca am un calculator varza(gothic 2 se  mai chinuia cateoata).Am cautat acest topic pentru ca am o  rugaminte enorma.Eu,dupa cum am mai zis,nu am nici o sansa sa joc gothic 3 si imi doresc din tot sufletul sa vad inceputul sau;sa il vad pe diego,gorn si ceilalti tovarasi :D si cum incepe povestea.Daca cineva are bunavointa sa faca un minifilmulet cu inceputul de la gothic 3(vreo 10-15 min ar fi cel putin splendid dar ma multumesc si cu mai putin) si mi-l da si mie ii multumesc inzecit.Cei care sunteti iubitori ai seriei gothic cred ca va inchipuiti ce simt cand stiu ca exista gothic 3-ul si nu ma pot juca.Id meu de mess este vladut_za_best.Puteti sa mi-l trimiteti prin messenger sau pe mail([email protected]) sau daca stiti un site care sa prezinte ceea ce am specificat mai sus si mai bine.Multumesc anticipat si sper din tot sufletul sa ma ajute cineva.Ne mai auzim...8->

#22
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Asta e, am uitat de Fallout (jocul nu este prea celebru - in comparatie cu Diablo).
Diablo I si II, precum Dungeon Siege I si II sunt Hack & Slash, dar fac parte tot din categoria RPG (unde ai unul sau mai multi eroi care evolueaza - exsista si level-uri ->RPG).
Eu prin adevaratul concept si sens al cuvantului (cuvintelor) RPG (Role Playing Game) inteleg Morrowind  :coolspeak: .
De problema cu Fallout, s-ar putea ocupa un moderator.

Edited by m3th0dman, 24 June 2007 - 23:19.


#23
_fanatik_gamer_

_fanatik_gamer_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 20.06.2007
Oblivion si Morrowind.M-au captivat amandoua.

#24
Weaponspervert

Weaponspervert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 19.01.2007

View Postvladut07, on Jun 23 2007, 09:21, said:

Cei care sunteti iubitori ai seriei gothic cred ca va inchipuiti ce simt cand stiu ca exista gothic 3-ul si nu ma pot juca.

Nici eu nu aveam calculator pentru Gothic 3 cand a aparut. Nu pot sa-ti fac filmulet ca nu stiu cum, dar uite aici intro-ul.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B2u2y60gWv4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Dupa acest filmulet incepe efectiv jocul, te trezesti in mijlocul unei lupte cu orcii aia. De acolo alegi ce drum vrei, poti sa joci cu orcii, cu rebelii (=oamenii) sau cu asasinii in desert. Lasa ca la un moment dat o sa ai cu ce sa-l joci. Oricum e mai bine mai tarziu decat mai devreme, jocul din pacate nu a fost terminat si a iesit pe piata din pricina unei decizii idioate de marketing de a prinde vanzarile de Craciun. Primele variante erau asa pline de bug-uri ca nu se puteau juca. Erau questuri care nu puteau fi terminate din lipsa de optiuni de dialog.  :cursing: Acum a mai scos niste patchuri comunitatea, dar Piranha Bytes s-a certat cu Jowood si nu vor mai face nici jocul uramtor impreuna si probabil nici patchuri pentru asta.

#25
AlexStelian

AlexStelian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.10.2007
Gothic e cel mai tare rpg! Respect.

#26
ArchDagger

ArchDagger

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.04.2007
Dupa mine Gothic-ul va ramane cel mai bun RPG, in ciuda Bug-urilor sale. Atmosfera din joc si povestea vor fi greu de egalat. Raman insa cu parerea de rau ca Gothic 3 nu se ridica la nivelul asteptarilor si ca seria care a inceput asa de bine a devenit o industrie...

#27
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003
Votez si eu cu seria Gothic.

Desi primul RPG jucat a fost TES:Morrowind, seria Gothic a fost cea care m-a captivat si care m-a facut sa apreciez RPG-urile. Desi seria Gothic e plina de bug-uri( n-am gasit err. in G3 v.1.12, inca, dar este timp ), povestea e captivanta, harta e mare si nu trebuie sa se reincarce la fiecare pas( asta a socat placut gamerii inca in G1 ).

#28
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
Pe langa cele din chestionar, care-s toate bune, as mai mentiona trei serii mai vechi, dar foarte interesante la vremea lor: Fallout, Might&Magic si Final Fantasy.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate