Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

vreau o parere despre acest logo

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
cel dot ro

cel dot ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.07.2006
salut .
ce parere aveti despre acest logo . noi suntem un magazin online .
merci .

ps . ceva pareri despre site (design si/sau functionalitate) ne-ar bucura foarte mult .


[ http://www.cel.ro/includes/templates/red/images/header_bg.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by cel dot ro, 07 April 2007 - 01:11.


#2
Dever

Dever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 13.07.2005
salutari matinale in primul rand.
logo-ul, asa cum probabil te asteptai, nu este fantastic ... mai concret nu are nimic deosebit, sau si mai exact nu are nimic (sper sa nu o consideri o jignire)
site-ul in schimb are cateva elemente care mie imi plac:
- poza produsului mare (atentie in schimb la cat de repede se incarca site-ul)
- meniul din stanga (cu text aliniat la dreapta) este simpatic
- "Comanda | ma" - este de efect
- "Exprima-ti | Opinia" ar fi fost mai logic "Exprima | te" ca sa se pastreze efectul precedent :)
- URL rewrite - bun
- imi mai place ca se accentueaza schimbarea literei in "listing-ul" producatorilor de jos

Nu imi plac:
- logo
- flash-ul de sus
- paleta de culori

Bafta in continuare.

#3
Talpa Iadului

Talpa Iadului

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 08.02.2007
Logo-ul nu este slab. Fontul mi se pare neinspirat. Incearca un century gothic (sau incearca ceva subtire dar bine definit) sa vezi cum da.
Site`ul este Ok.
Cromatica e placuta, accesibilitatea e buna, structura e buna am gasit imediat ce cautam.
flash`ul de sus imi place, nu stiu ce nu i a placut colegului Dever... simplu, elegant, atractiv... eu asa il vad.

Daca il tii fresh (up to date) site`ul sunteti pe drumul cel bun!

Spor la vanzari!

#4
cel dot ro

cel dot ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.07.2006
salut
@Talpa Iadului   am folosit Castorgate pe care am pus stroke pentru ca era prea firav . are aceeasi forma ca si  century gothic .
Am scos intre tip stoku si am lasat doar cu bold .

multumesc pentru comentarii :) . sunt convins ca nu exista un site care sa placa la toata lumea .

m-am mai gandit la o variatiune :

Attached Files


Edited by cel dot ro, 07 April 2007 - 23:00.


#5
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Vindeti cumva echipamente acvatice, de sport nautic sau altceva in gen? Mie asta-mi sugereaza logo-ul

#6
Talpa Iadului

Talpa Iadului

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 08.02.2007
Buna dimineata si Hristos a Inviat!

as avea o mica remarca offtopic:

Am vazut ca aveti preturi decente. O chestie m-a "deranjat".
"- in Tara: livrarea se face prin intermediul unei firme de curierat rapid. [vezi aria de acoperire] , costul transportului fiind de 300 mii lei pentru coletele de pana la un kilogram ,fiecare kilogram in plus taxandu-se cu 10 mii lei/kg. In cazul in care plata se face cu Ordin de Plata costul transportului se reduce la 250 mii lei daca coletul are pana la un kilogram. Taxa de transport include si asigurarea coletelor ."

Nu pot spune ca mi ar fi atras atentia daca nu vedeam la tv chiar astazi un subiect asemanator. Un magazin online care asigura transport gratuit in 48 de ore in orice colt din tara. Acum nu retin sa fi specificat o comanda minima sau nu... Problema e ca 30 de lei e un pret comun pt un serviciu de coletarie. Cred ca este vb`a de o colaborare cu o firma de coletarie. Tot in aceea emisiune tipul vb-a de o piata de cam 100 mil euro anual pt magazinele online romanesti, asa ca zic eu ca ar trebui sa negociati un pret mai bun. Si sigur o sa il obtineti.

Scuze de offtopic si mult succes.

Ps: era vb`a de o comanda minima de 200 de lei.

#7
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Mie unul nu imi place, nu imi inspira deloc profesionalism. Fontul e total nepotrivit.

#8
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View Postcel dot ro, on Apr 7 2007, 02:04, said:

salut .
ce parere aveti despre acest logo . noi suntem un magazin online .
merci .

ps . ceva pareri despre site (design si/sau functionalitate) ne-ar bucura foarte mult .
[ http://www.cel.ro/includes/templates/red/images/header_bg.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acestlogo nu e cine stie ce de capul lui si sper sa nu o consideri o jignire...
P.S: Eu stiu site-ul cel.ro de mai mult timp si vreau sa iti spun, sincer, ca imi placea mai mult varianta veche (cea portocalie)

#9
orixweb

orixweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.12.2006
Arata mai bine logo-ul care il folositi ca watermark pe pozele produselor.

#10
DigitalMaster

DigitalMaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 18.02.2007
Mi se par reusite si logo-ul si site-ul...pana la urma e o firma de distributie ...ce ar putea avea senzational? e beton  :coolspeak:

#11
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View PostDigitalMaster, on Apr 9 2007, 18:13, said:

Mi se par reusite si logo-ul si site-ul...pana la urma e o firma de distributie ...ce ar putea avea senzational? e beton  :coolspeak:

Nu ramai tu mai bine la WoW?

#12
Cosmi

Cosmi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 05.08.2006

View Postcel dot ro, on Apr 7 2007, 02:04, said:

salut .
ce parere aveti despre acest logo . noi suntem un magazin online .
merci .

ps . ceva pareri despre site (design si/sau functionalitate) ne-ar bucura foarte mult .
[ http://www.cel.ro/includes/templates/red/images/header_bg.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pai stai omule asa ca acu' cateva zile era alt logo in mesaj...

#13
orixweb

orixweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.12.2006
Omu' e interesat de fiecare logo in parte... :D

#14
DigitalMaster

DigitalMaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 18.02.2007

View Postmiromulus, on Apr 9 2007, 20:50, said:

Nu ramai tu mai bine la WoW?
:lol: ...buna gluma  ;)
bine siteul e km banal..simplu ...dar logo-ul e acceptabil ... doar nu e nasa sau ceva de genu'  :P

#15
cel dot ro

cel dot ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.07.2006
salut , am pus lgo ca link la logo de pe site , care pana la definitivarea noii versiuni va ramane cel vechi si de  aceea apare cel vechi .

deci : logo vechi  si cel de pe site in momentul de fata .[ http://www.cel.ro/images/logo/header_bg1.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
2 : lgo despre care am deschis topicu : [ http://www.cel.ro/images/logo/logologo9.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
3. si inca o tentativa :) : [ http://www.cel.ro/images/logo/logologo94.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

idee e ca vrem sa punem logo logo pe masini si cel care e acum nu prea vad cum am putea sa il punem ca sa arate si ok , ar mai trebui sa apara si pe
niste pungi ....

Edited by cel dot ro, 11 April 2007 - 03:18.


#16
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
nu vad de ce "cel de pe site in momentul de fata" nu poate fi pus pe masini si pungi :-??

ultima varianta e mai slaba decat prima...

prima varianta e mai slaba decat "cel de pe site in momentul de fata"

varianta initiala (adica cea despre care ai intrebat la inceput) mi se pare ok...ai mai putea lucra putin la "cel.ro"
fontul e ok, doar punctul ala nu imi place...ar trebui sa fie rotund...si mai mare
nici punctul de la www nu imi place...rotund ar arata mult mai bine

linia aia despartitoare cred ca ar arata mai bine daca nu ar ajunge pana jos de tot

varianta a doua in schimb nu imi mai place deloc...tot ce e modificat il face sa fie mai slab decat cel dinainte

#17
fellow

fellow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 28.08.2004
Votez cu 2. Site-ul mi se pare destul de reusit. Adica eu, clientu', as cumpara de la tine.

#18
Dever

Dever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 13.07.2005
expertii au decis ... logo-ul e bomba ... uite si cateva logo-uri praf aici  :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate