Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

asociati @ Neogen

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
scooter

scooter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.05.2003
cat dureaza? pana se primesc primii bani de la neogen? adica eu am facut cererea acu o luna, si nu am primit nici un contract?.. si cred ca dupa ce primesc in sfarsit contractul mai dureaza iar ceva.. pana ii primesc?
poate ma lamureste si pe mine cineva care e asociat neogen, multumesc

#2
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
dah prima data e mai nasol, pana iti trimit contractu pe urma trimiti o copie semnata...si abia pe urma la 2 3 sapt ai bani in cont

spor la asteptat

#3
catavl

catavl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 29.08.2006
Si eu scot acum pt prima data si am asteptat mai mult de o luna si nu mi-au trimis contractul.

#4
kevinro

kevinro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 31.03.2004
De ce nu dati telefon la numarul gratuit afisat la ei pe site? Functioneaza si o sa va raspunda cineva, un om, nu un balaur.

#5
MisterM

MisterM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 24.09.2004

View Postkevinro, on Apr 16 2007, 09:33, said:

De ce nu dati telefon la numarul gratuit afisat la ei pe site? Functioneaza si o sa va raspunda cineva, un om, nu un balaur.

De acord cu Kevinro, daca nu ati primit nici mail si nici contract, dati voi mail sau sunati la numarul gratuit si/sau la cel de mobil. Sigur vi se vor rezolva problemele.

#6
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Si eu ultima data cand am vazut ca intarzie plata am sunat si  a doua zi am avut banii in cont.

#7
wallgames

wallgames

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.03.2006
Voi ati observat faptul ca in ultimele 2 zile intre orele 16:00 si 20:00 a mers prost neogen(ma refer la intreg site-ul)? Si asta a implicat si aparitia reclamelor foarte greu pe site si implicit incetinirea incarcarii paginilor unde erau reclamele neogen

#8
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
da, era pg goala la asociati.neogen.ro , mai au si eu pb lor

#9
wallgames

wallgames

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.03.2006
ce am inteles eu e ca ar fi floodati DDOS...voi stiti altceva?

#10
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
o surpriza de la neogen :) , primesc o instiintare de la posta ca am o recomandata:) ma duc o ridic :) desfac plicu  si sunt anuntat ....ca din  urmatorii bani pe care ii voi primii se va oprii o suma reprezentand impozitul pe care eu trebuia sa il platesc la bani din 2006.....

#11
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Curios, in contract se specifica faptul ca banii pentru impozit (10%) se opresc la sursa, inainte de a-i primii tu in cont.

#12
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005

View Postdlh, on May 3 2007, 20:17, said:

Curios, in contract se specifica faptul ca banii pentru impozit (10%) se opresc la sursa, inainte de a-i primii tu in cont.


nu scrie exact din care bani se opresc...asa m am gandit eu... e posibil ca ei sa fi fost opriti asa cum scrie in contract?

#13
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006

Quote

Impozitul - care in prezent este de 10% pentru veniturile obtinute din contracte de prestari servicii in baza Codului Civil - va fi retinut la sursa, adica va fi retinut de catre SC Neogen SA, urmand sa va viram in contul specificat de dvs. suma castigata, diminuata cu 10%.

Ce scrie aici pentru mine nu lasa loc de interpretari.

#14
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
atunci ar fi bine, nu am citit contractul, doar am primit instiintarea aceea...voi nu ati primit  ? nici-o recomandata de la ei?

#15
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Eu nu am primit nimic momentan. Ma astept sa nici nu primesc altfel va trebui sa dau cateva telefoane sa cer lamuriri. Sincer sa fiu nu am fost niciodata atent daca atunci cand cer o plata mi se scad cei 10%. Ce am scris mai sus scrie si atunci cand ceri o plata in textul acela cu scroll.

#16
wallgames

wallgames

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.03.2006

View Postacidhouse, on May 4 2007, 10:44, said:

atunci ar fi bine, nu am citit contractul, doar am primit instiintarea aceea...voi nu ati primit  ? nici-o recomandata de la ei?
ba da...am primit un fel de adresa prin care se spune ca a fost retinut si platit acel impozit de 10% pe anul 2006 si ca prezenta adresa se utilizeaza pt completarea declaratiei de venit global.
Acum intrebarea e, pe langa astia 10% mai trebuie paltit si altceva?

#17
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005

View Postwallgames, on May 4 2007, 11:38, said:

ba da...am primit un fel de adresa prin care se spune ca a fost retinut si platit acel impozit de 10% pe anul 2006 si ca prezenta adresa se utilizeaza pt completarea declaratiei de venit global.
Acum intrebarea e, pe langa astia 10% mai trebuie paltit si altceva?
stai putin ...eu ar trebui sa ma duc sa declar ceva daca am primit chestia aia? sau cum ?

#18
wallgames

wallgames

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.03.2006

View Postacidhouse, on May 4 2007, 18:05, said:

stai putin ...eu ar trebui sa ma duc sa declar ceva daca am primit chestia aia? sau cum ?
hmm asta nici eu nu stiu sigur

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate