Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Fiat Grande Punto

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
radu84

radu84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.12.2005

View Postromaximusro, on Apr 14 2007, 12:00, said:

ala de 6x cp in dotare de baza

Dotarea de baza nu include AC, ABS??

#20
radu84

radu84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.12.2005

View Postromaximusro, on Apr 14 2007, 12:00, said:

ala de 6x cp in dotare de baza

Dotarea de baza nu include AC, ABS??

#21
radu84

radu84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.12.2005

View Postromaximusro, on Apr 14 2007, 12:00, said:

ala de 6x cp in dotare de baza

Si ce contine dotarea de baza? :)

#22
radu84

radu84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.12.2005
Scuze pentru double-posting. :)

#23
alexshelby427

alexshelby427

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 30.05.2006

View Postbatman, on Apr 14 2007, 10:09, said:

Cu frumusetea intr-adevar e chestie de gust (si Peugeot 407 a fost frumos cand a aparut, acum e de-a dreptul naspa).

Chiar ca e chestie de gust. Mie nu imi placea deloc la lansare si acum imi place foarte mult.  ;)

#24
bogdan2007

bogdan2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 11.01.2007

View PostAnvelopus, on Apr 13 2007, 15:28, said:

Hai salut,

Tot caut o masina de vreo 2 luni sa se incadreze in 14000 ddp..am luat toti dealerii la rand m-am hotarat si razgandit de 10 ori.
Azi m-am oprit si la Fiat sa vad GP.
Concluzia:
1.mare pt clasa ei(e cit un Megane bicorp sau focus)
2.frumoasa...in fine asta-i chestie de gust :)
3.motor diesel meseriash
4.dotari care-i bat la popou pe contracandidati

NEGOCIAZA cu dealerul la sange...am scos la 13501 EU ddp:GP dynamic 1.3 Mjet cu optionale jante de aliaj 15,airbaguri laterale,vopsea met,bushon cu cheie :) deh,sintem la romania..
adica am sarit multishor peste aia 600 eu discount.
Per total optionalele de mai sus plus standard la dynamic:comp.bord,geamuri fata,oglizi el incalzite,faruri el,volan reglabil,SCAUN REGLABIL EL.,mp3 cu comenzi pe volan,clima "BIZON"  :D ,telecomanda,cotiera si alte maruntishuri
m-au dat pe spate...
Inca ceva...pt leasing m-au pus sa aduc doar un bilant si o balanta in timp ce prin alte parti mai mai ca nu-mi cereau tot portbagajul plin de acte

Daca stie cineva vreo varianta mai buna sa zica rpde ca luni ma prezint cu avansul...sa nu se razgandeasca :D


  Mai taie la faza cu megane si focus ca au mai intrat si alti prin jucarica aia si nu e nici pe departe asa.
  La masina care spui ca ti-ai luat-o, (n-ai specificat 75cp sau 90) dar mie anul trecut la cea de 90 imi iesise cam 15000ddp, iar acum merge pe 15800.ACUM cea de 75 cai cu dotarile mentionate de tine costa o idee peste 15000.De la 13500 la 15000 mai ai de mers, iar reducerea nu o au decat pentru benzinara de 95 de cai ca e un fel de promo.Asa ca ce concludez eu de aici este ori ca esti amic cu vreun director de la Autoitalia, ori esti angajatul lor...
  P.S. Cotiera este optionala chiar si la Dynamic.
  O spun din nou, am negociat si eu( sau cel putin am incercat) cu astia de la Fiat si mai bine isi taiau un copan decat sa-mi dea un 50 de euro discount, pana i-am scuipat in ochi si mi-am luat alta.Unde am avut 800 de euro discount!
  Sanatate maxima!

#25
covalciucvals

covalciucvals

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.08.2006
Foarte adevarata partea cu negocierea ! Nu prea vor sa lase sub cei 600 euro. Acum depinde si de persoana cu care negociezi, zic si eu.

@bogdan2007, poti sa-mi spui pentru ce ai optat ?

#26
bogdan2007

bogdan2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 11.01.2007
C4.Urban Jungle iar acum Ice pack.N-am vrut sa auz de Meganel si nici de Focus, pentru ca erau prea conventionale.M-am mai foit si pe langa un Clio 3, dar am ramas dezamagit.iar Yaris-ul( desi e mai bine cotat decat GP) mi s-a parut prea radical...
         Mi-as fi luat GP, dar m-au enervat total magarii astia cand la o valoare de aproape 600 de milioane imi faceau o reducere de 6 milioane, ca sa nu mai spun ca le dadeam toata sacosa de bani pe loc!

#27
yoproject

yoproject

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 14.05.2005
Sunt si eu intr-o oarecare dilema. Am de ales intre Hyundai Accent Diesel 1.5 110CP si Fiat GP 1.3 75 CP, tot Diesel. Indiferent de alegere, dotarile vor fi cam aceleasi. Ce sa zic, balanta este inclinata in favoarea Accentului, in primul rand datorita puterii. Iar daca Fiatul este mai lenes, ziceam ca macar consumul va fi mai mic. Nu prea am aflat relatari legate de consumul sau, dar din putinele "scoruri" pot spune ca are un consum cam mare (disproportionat) pentru diferenta de putere dintre cele doua masini. Deci ar cam pica atuul apetitului scazut pentru motorina.
Discutia se poate lungi, Accentul are garantie mai mare, lucru contrabalansat insa de conditiile din serviceuri. La Fiat costurile de intretinere tind sa cred ca sunt ceva mai mici.
Trebuie sa recunosc totusi, GP-ul imi place mai mult cum arata :).
Voi ce ziceti?

#28
sorinpet

sorinpet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.06.2006
si eu ma gandeam sa iau un GP. Pana acum am auzit doar de o singura problema: Un prieten a fost cu ea de 3 ori in service in mai putin de 3 luni ptr caseta de directie, primele 2 dati i-au schimbat niste bucsi si pe urma toata caseta. Au trecut cam 3 luni de cand i-au schimbat caseata...deocamdata nu mai are probleme. In rest masina merge belea.  Sunt in mare dilema...POLO sau GP

#29
vali_christi

vali_christi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.04.2007
[quote name='bogdan2007' date='Apr 14 2007, 23:51' post='2699669']
Mai taie la faza cu Megane si focus ca au mai intrat si alti prin jucarica aia si nu e nici pe departe asa.



Fiat Grande punto motor 1,3 multijet 90 cp 6 rapoarte aer,abs ebd geamuri oglinzi lombar inchidere alarma metalizat ,cotiera,volan in piele cu comenzi schimbator in piele,culoarea arrancio interior exterior pret ddp 13845 euro.Autoitalia sau Autoperugia fugiti de AutoImola sunt japcari mari

#30
bogdan2007

bogdan2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 11.01.2007
O noua configuratie, etc, etc, nu ca mi-ar mai pasa dar just for fun ajunge la 15.020 cu dotarile mentinate mai sus.Cu reducere cu tot.De unde atata reducere,frate,de la 15000 la 13ksi ceva??Esti prieten cu aia, ce naiba?Iar comparatia cu Megane si cu Focus este clar mult mult exagerata...
    Succese maxime\

#31
george.bun

george.bun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.01.2007
Salut
Am fost si eu la cei de la Fiat, ma intereseaza , defapt vreau un GP, arata super jos palaria dar am vazut oferta de la chevrolet Aveo un model full costa 10651 euroi +250E vopsea metalizata. Am fost la ei sa ma conving ca e asa si cam iti face cu ochiul am fost tare nehotarat ce sa fac sa dau 11370 pe Gp varianta Activ de1.4 77Cp sau 10900E pe aveo full options, dar parca ii lipseste ceva la aveo nu are o particularitate aparte parca te obisnuiesti cu ea prea repede si nu te mai observa lumea ca ai masina nou si cu dotari multe
pana la uram am hotarat sa-mi iau Gp dar sunt cam magari astia de fiat azi iti spun ca au masina in parc maine sa vada daca au masina sa-ti aloce..
Eu suntm din Pitesti si vreau sa-mi iau Gp prin programul de remat si am mai platit si 3000Ron sa am intaietate la program si apoi sa mia vedem.. si alta chestie de o saptaman le zic sa fac testul cu Gp si ba zic ca au masina acum ba ca nu au cheile ba ca pleaca sefu la botez cu masina. Hoti si ma seaca faza asta de a te ruga de ei pe bani mei
Cum a zi cine va mai sus ca te duci cu sacosa de bani

ce ziceti merge bine masina cu motorul asta de 1,4 77Cp????????????

#32
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
de ce nu? atata timp cat nu te astepti la performante de masini supersport, atata timp cat realizezi ca ai 77 cp si nu 200, nu vad de ce nu ti-ai face treaba. mai ales daca o folosesti mai mult in oras. oricum felicitari ca l-ai ales in dauna lui aveo (daca aveo era sedan)..

Edited by romaximusro, 21 April 2007 - 09:10.


#33
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
n-are cum sa nu-ti placa masina asta decat daca a dat una peste tine pe trecerea de pietoni.
pentru oras cred ca se descurca bine si varianta de 65cp dar tinand cont ca diferenta de pret intre 1.2 si 1.4 e foarte mica se poate face un efort

#34
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007

View Postgeorge.bun, on Apr 20 2007, 22:16, said:

Salut
Am fost si eu la cei de la Fiat, ma intereseaza , defapt vreau un GP, arata super jos palaria dar am vazut oferta de la chevrolet Aveo un model full costa 10651 euroi +250E vopsea metalizata. Am fost la ei sa ma conving ca e asa si cam iti face cu ochiul am fost tare nehotarat ce sa fac sa dau 11370 pe Gp varianta Activ de1.4 77Cp sau 10900E pe aveo full options, dar parca ii lipseste ceva la aveo nu are o particularitate aparte parca te obisnuiesti cu ea prea repede si nu te mai observa lumea ca ai masina nou si cu dotari multe
pana la uram am hotarat sa-mi iau Gp dar sunt cam magari astia de fiat azi iti spun ca au masina in parc maine sa vada daca au masina sa-ti aloce..
Eu suntm din Pitesti si vreau sa-mi iau Gp prin programul de remat si am mai platit si 3000Ron sa am intaietate la program si apoi sa mia vedem.. si alta chestie de o saptaman le zic sa fac testul cu Gp si ba zic ca au masina acum ba ca nu au cheile ba ca pleaca sefu la botez cu masina. Hoti si ma seaca faza asta de a te ruga de ei pe bani mei
Cum a zi cine va mai sus ca te duci cu sacosa de bani

ce ziceti merge bine masina cu motorul asta de 1,4 77Cp????????????

Motorul de 77 nu mi se pare mare afacere, daca nu gresesc este acelasi motor de pe Fiat Albea, care nu este extrem de performant. Oricum faza cu REMAT-ul si cei 3000 de RON dati in avans mi se pare aberanta, mai ales ca FIAT nu e Dacia si din cat au vazut nu au chiar asa multi clineti. Ma rog, e o parere proprie, dar se pare ca la noi sa fii amanat tepuit pe banii tai e politica de stat.

#35
covalciucvals

covalciucvals

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 27
  • Înscris: 01.08.2006
@vali_christi, unde ai facut negocierea, la Autoitalia sau Autoperugia ?
Multumesc.

Edited by covalciucvals, 21 April 2007 - 21:49.


#36
vali_christi

vali_christi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.04.2007

View Postbogdan2007, on Apr 19 2007, 15:36, said:

O noua configuratie, etc, etc, nu ca mi-ar mai pasa dar just for fun ajunge la 15.020 cu dotarile mentinate mai sus.Cu reducere cu tot.De unde atata reducere,frate,de la 15000 la 13ksi ceva??Esti prieten cu aia, ce naiba?Iar comparatia cu Megane si cu Focus este clar mult mult exagerata...
    Succese maxime\


Mergi la un dealer preferabil AutoItalia...intreaba de Sabin Alexandru   si sppune-i sa-ti arate contractul 29708 cu nr sasiu 1127625   pretz cip baza 11680 cip otionale 468 discount 500 pret ddp fara TVA 11684...pret CU TVA SI TAXE 13845

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate