Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

decapant sau dizolvant pt vopsea de pe usi de interior

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
calini1227

calini1227

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 26.09.2006
salutare tuturor. daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat: vreau sa-mi reconditionez usile din interior dintr-un apartament recent cumparat. (nu vreau sa le schimb din mai multe motive). Pt asta as vrea sa dau cele "cateva" straturi de vopsea jos :D  :death: cu ajutorul unui decapant sau dizolvant mai puternic. mentionez ca usile sunt din alea vechi (din blocurile comuniste). Imi poate sugera cineva cu asemenea produs care sa ma ajute la inlaturarea vopselei. De asemenea as dori o recomandare pt un chit de lemn si o vopsea de buna calitate. multumesc  :worthy:  :worthy:  :worthy:

Edited by calini1227, 03 April 2007 - 15:21.


#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
recomandare: foloseste autocolant de culoarea dorita; e putin mai scump (probabil ajunge la 60-80 ron/usa) dar scapi de toate necazurile cu vopsea, curatat, mirosuri de vopsea care persista multe zile
e suficient sa cureti de asperitati usa si sa folosesti pentru intindere o chestie din aceea de cauciuc pentru spalat parbrizul la masina, un pic de atentie si iese foarte bine; eu am testat pe o usa de camera dupa o experienta cu usa de la bucatarie cu vopsea si dupa aproape 3 ani arata foarte bine, nu s-a dezlipit/zgariat nimic

#3
FelixTheCat

FelixTheCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 24.10.2006
Pai un produs de genul asta ar fi Decanol. Il gasesti cam peste tot. Ok, si eu sunt de-acord cu autocolantul, dar ce faci la tocuri? Daca nu ai dexteritate....

#4
as xxl

as xxl

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 13.02.2003
eu zic sa pui mana gospodareste la munca. nu cred ca exista solutie sa curete vopsea veche de zeci de ani.
gospodarete, adica un flex, perie rotativa. defectele mari le umpli cu amestec de clei de oase si rumegus, cele mici cu chit de cutit (gasesti la magazine de materiale de constructii)

#5
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,906
  • Înscris: 09.12.2004
ba exista dar nu ii stiu numele; e o zeama greceasca la bidon verde sau rosu, care face treaba buna (meseriasii erau incintati de ea si au comentat cind au primit altceva)
detalii pe PM despre firma daca esti interesat si ajungi in bucuresti; respectivii au tot ce iti doresti

Edited by Evergreen, 12 April 2007 - 00:22.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate