Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Soft GPS pentru BECKER TRAFFIC ASSIST HIGHSPEED

- - - - -
  • Please log in to reply
404 replies to this topic

#1
theandu

theandu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.12.2006
salut. am pus mana p un gps de la www.becker.de > traffic assist highspeed si n`am cd n`am program p el nimic. makr l`am luat ieftin :P
Are windows  ce .net 4.20 p el. ce program de gps sa pun p el? am vaz igo 2006 (care cik tre sa fie putin bibilit ca sa mearga p win ce) si mio... dar nu am gasit nici un link.. doar vorbe.. pls da`ti`mi un link cu un prog sa mearga pt europa nu ma int romania.. doar eu ca am un volvo de 20 de t si p`ala il fol... astept un link msg orice p [email protected] ms mult.. daca tre sa fac cv special sa inst prog sa mentionati.. ps. am card de 1 gb p el.

Edited by alexpreda, 28 August 2007 - 22:55.


#2
iulian520i

iulian520i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.05.2007
Sigur merge pe el route66....am incercat si IGO...si nu merge, o sa incerc si o varianta de tom-tom...
PS: eu am becher traffic assist...am harta Europei cu 27 tari...dar pana la ungaria...fara estul continentului...e cam 950Mb...

#3
iulian520i

iulian520i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.05.2007
Am incurcat navigatiile...pe becker nu merge decat sistemul propriu incarcat in aparat..practic pe cardul SD ai numai harta propriu-zisa...exista vre-un up-date la softul depe becker? cum se poate face? eu am facut rost de europe D.map..care ar avea si romania...dar imi spuna ca: fie nu gaseste harta fie aceasta e pt o varianta mai veche sau mai noua de soft.. :(

#4
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

 iulian520i, on Aug 4 2007, 01:16, said:

Am incurcat navigatiile...pe becker nu merge decat sistemul propriu incarcat in aparat..practic pe cardul SD ai numai harta propriu-zisa...exista vre-un up-date la softul depe becker? cum se poate face? eu am facut rost de europe D.map..care ar avea si romania...dar imi spuna ca: fie nu gaseste harta fie aceasta e pt o varianta mai veche sau mai noua de soft.. :(

Iarta-ma ca te contrazic, pe Becker merge ce vrei tu (pt.PNA). Nu-mi cere sa postez solutia pt.ca:
1. este interzis de catre politica forumului;
2. asa cum spunea un "distins" domn de pe acest forum, "sunt zgircit si string bani de pensie" :P !

Pe GPSPassion sigur gasesti solutia pentru schimbarea softului de navi ;) !

#5
rmaraloiu

rmaraloiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 21.05.2007

 theandu, on Apr 2 2007, 21:09, said:

salut. am pus mana p un gps de la www.becker.de > traffic assist highspeed si n`am cd n`am program p el nimic. makr l`am luat ieftin :P
Are windows  ce .net 4.20 p el. ce program de gps sa pun p el? am vaz igo 2006 (care cik tre sa fie putin bibilit ca sa mearga p win ce) si mio... dar nu am gasit nici un link.. doar vorbe.. pls da`ti`mi un link cu un prog sa mearga pt europa nu ma int romania.. doar eu ca am un volvo de 20 de t si p`ala il fol... astept un link msg orice p [email protected] ms mult.. daca tre sa fac cv special sa inst prog sa mentionati.. ps. am card de 1 gb p el.
cauta un cd original, dupa care sa faci o copie.

#6
iulian520i

iulian520i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.05.2007
Ms @cristian11 o sa caut, o sa citesc si o sa incerc....dar din cate stiu eu, la alte navigatii, ai si softul si hartile pe cardul de memorie...ei bine, la becker nu ai pe card decat strict o harta :P o sa introduc in el un igo...chiar sunt curios...ms oricum, toate cele bune...

#7
iulian520i

iulian520i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.05.2007

 rmaraloiu, on Aug 7 2007, 02:17, said:

cauta un cd original, dupa care sa faci o copie.
@rmaraloiu, mi-a trimis cineva o harta...dar navigatia imi da un mesaj de eroare de genul ca nu gaseste harta sau ca nu e compatibila ca generatie cu softul :( o sa pun o foto a ecranului cu mesajul de eroare ....
PS: chiar daca era pt altcineva mesajul...am aceeasi probleme :(

Edited by iulian520i, 07 August 2007 - 06:56.


#8
rmaraloiu

rmaraloiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 21.05.2007

 iulian520i, on Aug 7 2007, 06:51, said:

Ms @cristian11 o sa caut, o sa citesc si o sa incerc....dar din cate stiu eu, la alte navigatii, ai si softul si hartile pe cardul de memorie...ei bine, la becker nu ai pe card decat strict o harta :P o sa introduc in el un igo...chiar sunt curios...ms oricum, toate cele bune...
Beker iti da cd-ul cu harti.

#9
razvan_3001

razvan_3001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.08.2007
am o mica problema cu un becker
cine ma poate ajuta
cind deschid gps -ul apare o imagine si un fel de "cheie" sol si in rest nimic
sau eventual de unde fac rost de un cablu de date pentru resoftare?
am cd original dar nu am cablu de date !!!!!!!!!!!

mersi .............

#10
iulian520i

iulian520i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.05.2007

 rmaraloiu, on Aug 12 2007, 00:22, said:

Beker iti da cd-ul cu harti.
Am primit aceasta navigatie de la un prieten din germania....o sa iau legatura cu el sa-mi dea si cd-urile....

#11
iulian520i

iulian520i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.05.2007

 razvan_3001, on Aug 13 2007, 23:16, said:

am o mica problema cu un becker
cine ma poate ajuta
cind deschid gps -ul apare o imagine si un fel de "cheie" sol si in rest nimic
sau eventual de unde fac rost de un cablu de date pentru resoftare?
am cd original dar nu am cablu de date !!!!!!!!!!!

mersi .............
Dupa cheia sol nu ruleaza mai departe? ce fisiere ai pe CD? fa-mi, pls , o poza cu ele desfasurate pe ecran (un PrintScreen sau altceva...)sunt curios ce fisiere sunt pe acolo...ms anticipat...

#12
razvan_3001

razvan_3001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.08.2007
AM C-DUL ORIGINAL DE LA BECKER CU TOATE HARTILE
GPS NU PLEACA MAI DEPARTE RAMINE BLOCAT
NU STIU CE SA FAC CU EL ?
AM UN CABLU DE DATE (SCOT BATERIA )SE APRINDE SI RAMINE INCREMENIT NU RULEAZA
S.O.  NU VREA EL M.............LUI
CE SA FAC CU EL (STAU LA PARTER )
:|)

#13
rugby15

rugby15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 08.08.2007
Salut !
Doresc sa-mi cumpar un GPS bun care sa aiba si meniu + voce in lb.romana si care sa contina Anglia , Tara Galiilor , Scotia
Cine poate sa-mi dea un sfat bun si competent are parte de o mare bere

#14
iulian520i

iulian520i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.05.2007

 razvan_3001, on Aug 20 2007, 14:19, said:

AM C-DUL ORIGINAL DE LA BECKER CU TOATE HARTILE
GPS NU PLEACA MAI DEPARTE RAMINE BLOCAT
NU STIU CE SA FAC CU EL ?
AM UN CABLU DE DATE (SCOT BATERIA )SE APRINDE SI RAMINE INCREMENIT NU RULEAZA
S.O.  NU VREA EL M.............LUI
CE SA FAC CU EL (STAU LA PARTER )
:|)
Trebuie resoftat...sunt una sau doua firme in bucuresti care vand hartile pt beker...poate au si service de resoftare....nici reset nu ai cum sa-i dai :(...

#15
razvan_3001

razvan_3001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.08.2007
recomand cu placere GPS  MIO 710 C ,eu am si este foarte bun :)
meniu in limba romana si audio la fel
hartii ce vrei si ce nu vrei !

cu privire la becker problem a fost restartat vai mama lui
am o rugaminte un tel de la smseriasi (firma)pentru becker pentru un consult
daca mai merita facut

mersi

#16
razvan_3001

razvan_3001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.08.2007
gasesti aici

http://www.price.ro/...ropei_64886.htm

#17
Arbait

Arbait

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 09.05.2005
Am unul de citeva zile de la un amic austriac, am dat pe el 200 euro, omul il folosise 2 saptamini pina i a venit noua masina si cum are sistem de navigatie pe ea...
Deci, am dvd-ul cu hartile, holdrul de pus pe geamul masini, incarcator de la bricheta si priza, cxablu de date.
(intreba cineva pe aici de cablu de date - merge orice banal mini usb).
Nasol ca am dat banii pe un card de 4 giga si nu il vede :((
ASA.... cert este ca la un moment dat, in timp ce il frecam, mi a aparut un fel de desktop, ca la computerul mare, cu un windows simplificat, avea ca si aplicatii numai un explorer.
Ce ma intereseaza este sa il folosesc si pt altceva, nu numai sa vad niste jpg-uri, eventual niste filme, ebooks, etc.
Are cineva idee cum fac sa nu "plece" cu softul de navigatie sau cum sa minimalizez ferestra de navigatie?
Altceva: pleaca greu tare prima data, trebuie lasat citeva minute bune, credeam ca e blocat...
Nu are limba romana iar hartile, in afara bucurestiului, pt alte orase romanesti sunt rizibile. Ecranul e f bun, se vede minunat si pe soare si noaptea.
Oricum daca nu il pot face sa vada cardul de 4 giga si sa pot instala/folosi si alte programe pe el consider ca e cam tzeapa, mai bine dadeam un ban in plus si imi luam un pocket pc cu modul GPS, parerea mea...
PS Nu stiu cum e cu politica softpedia dar nu mi se pare normal sa fie "cîh" sa nu imi pot resofta si etc un aparat pe care l am cumparat si etc, mai ales ca nu o fac pt pricini materiale, experientele le fac din curiozitate si pe riscul meu... in fine

#18
matadorul

matadorul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.08.2007

 razvan_3001, on Aug 20 2007, 14:19, said:

AM C-DUL ORIGINAL DE LA BECKER CU TOATE HARTILE
GPS NU PLEACA MAI DEPARTE RAMINE BLOCAT
NU STIU CE SA FAC CU EL ?
AM UN CABLU DE DATE (SCOT BATERIA )SE APRINDE SI RAMINE INCREMENIT NU RULEAZA
S.O.  NU VREA EL M.............LUI
CE SA FAC CU EL (STAU LA PARTER )
:|)

pe cd ai cumva si altceva decat Hartile ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate