Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Motorola V3 modificari

- - - - -
  • Please log in to reply
235 replies to this topic

#37
mysku82

mysku82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.11.2007
am citit o gramada, ori mi-a scapat ori sunt greu de cap??
CUM BAG SI EU TEME IN TELEFON SAU CU CE PROGRAM?? pls help me

#38
raresh89

raresh89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.09.2007
Interesant topic aici !
Ei bine , am si eu o dilema . Am un nokia 3250 dar si un v360 "tunarit" si ma gandeam sa dau la schimb v360-ul pe un V3/v3i. acum , fiindca nu ma pricep la pretzuri de motorola , ma lamureste si pe mine cienva daca merita un schimb din acesta ?Daca da , care e cea mai buna versiune de v3 normal ( am vazut mai multe tipuri : v3r . v3t etc) ?

#39
Soopafly

Soopafly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 26.02.2007

View Postcoxtel_ro, on Oct 29 2007, 17:43, said:

Am si eu o intrebare...Daca fac backup cu Flash&Backup ,se salveaza si numerele din agenda telefonului?
Daca nu...ce program pot folosi pentru asa ceva?...si... ceva link cu jocuri :bouncey:

Se salveaza si numerele din agenda daca faci tu asta [Flash&Backup -> Other Features -> Bifezi "Phonebook and datebook" si "All messages" (daca vrei si mesajele salvate) -> Backup Selected].   "Restore selected" ma gandesc ca nu mai trebuie sa spun ce face..  Bafta! Jocuri gasesti aici , aici , aici si aici

View Postmysku82, on Nov 18 2007, 02:04, said:

am citit o gramada, ori mi-a scapat ori sunt greu de cap??
CUM BAG SI EU TEME IN TELEFON SAU CU CE PROGRAM?? pls help me

Daca nu ma insel.. am pus niste tutoriale cum se instaleaza temele pe un motorola.. Cu SKIMAN :) Pur si simplu.. instalezi driverele necesare.. apoi descarci skiman, rulezi programul apesi install.. te duci si selectezi fisierul .ski al temei care doresti sa o instalezi si open. Apoi programul isi face treaba. Dai un restart la telefon, te duci in optiuni si selectezi tema dorita. Eu am mai multe tutoriale aici la sectiunea Tutorials :)


View Postraresh89, on Nov 18 2007, 10:21, said:

Interesant topic aici !
Ei bine , am si eu o dilema . Am un nokia 3250 dar si un v360 "tunarit" si ma gandeam sa dau la schimb v360-ul pe un V3/v3i. acum , fiindca nu ma pricep la pretzuri de motorola , ma lamureste si pe mine cienva daca merita un schimb din acesta ?Daca da , care e cea mai buna versiune de v3 normal ( am vazut mai multe tipuri : v3r . v3t etc) ?

  Ei bine.. mie mi se pare mult mai bun un V3 decat un v360 :) Parerea mea! v360 are in plus un card si un ecran mai micut ca al binecunoscutului RAZR. Mie intr-un an si jumatate nu mi s-a stricat v3R-ul deloc.. pe cand v360-ul tatalui meu s-a stricat de cel putin 4-5 ori (probleme cu difuzorul). Tin sa spun ca am scapat v3R-ul de o gramada de ori si nu i s-a intamplat nimic in ciuda celor care spuneau ca daca il scapi il poti arunca.
  Sincer nu stiu ce sa spun.. am avut in mana un v3 normal pe care l-am resoftat dupa ce a fost "chinuit" in ultimu hal. Raspundea f greu la comenzi.. cu intarziere.. etc.. pe cand v3R-ul meu si nu numai.. nu avea probleme de genul asta dupa folosire indelungata :) Sunt cazuri si cazuri.. acum tu decizi care e cel mai potrivit pt tine. Eu ti-as recomanda un symbian :P Dar vezi tu.. motorola un singur telefon are cu symbian: A1000 si e cam depasit. Iti doresc bafta in alegerea ta.


      

PS: Nu ma mai "bombardati" cu mesaje private pt ca mi-e foarte greu sa raspund la fiecare in parte.. postati pe forum in topicul acesta problema voastra sau nelamuririle care le aveti in legatura cu motorola si asteptati raspunsul meu. Numai bine



#40
raresh89

raresh89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.09.2007
Soopafly , mersi pt raspunsul tau . Din fericire am si un telefon cu symbian pe langa v360 , un nokia 3250. Avand caramida asta care face de toate , ma gandeam sa am langa el si un telefon cu design frumos , dar care sa mai faca si el cate ceva . Din cate am inteles , v3r e mai smecher .Dar  cum pot deosebi un v3 normal de un v3r ? Astept raspuns .

#41
mysku82

mysku82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.11.2007
multam mult    
Soopafly

#42
shpaga

shpaga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.01.2007
sal am si eu o problema cand vreau sa instalez softul imi zice  [ http://img406.imageshack.us/img406/8663/problemski3.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
daca putetzi sa ma ajutatzi:D multzumesc

#43
paulvanorton

paulvanorton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,643
  • Înscris: 03.02.2007

View Postshpaga, on Nov 22 2007, 09:15, said:

sal am si eu o problema cand vreau sa instalez softul imi zice  [ http://img406.imageshack.us/img406/8663/problemski3.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
daca putetzi sa ma ajutatzi:D multzumesc

ai un v3r si vrei sa bagi un soft de v3
nici o sansa

#44
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007

View Postraresh89, on Nov 18 2007, 10:21, said:

Interesant topic aici !
Ei bine , am si eu o dilema . Am un nokia 3250 dar si un v360 "tunarit" si ma gandeam sa dau la schimb v360-ul pe un V3/v3i. acum , fiindca nu ma pricep la pretzuri de motorola , ma lamureste si pe mine cienva daca merita un schimb din acesta ?Daca da , care e cea mai buna versiune de v3 normal ( am vazut mai multe tipuri : v3r . v3t etc) ?
Nu..nu merită.
Asta făcusem și eu, și am fost tare dezamăgit. V360 este cu mult mai presus decât V3, și îți zic din punctul meu de vedere, și al unor experți.
Când am avut V3-ul, tastatura s-a rupt, microfonul nici nu mai funcționa, încât nu mă mai pute auzi persoana cu care vorbeam, și bateria ține puțin mai puțin decât V360. Rămâi la V360... Chiar dacă am 5 telefoane, tot îmi este dor de V360. :)

#45
shpaga

shpaga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.01.2007

View Postpaulvanorton, on Nov 22 2007, 09:22, said:

ai un v3r si vrei sa bagi un soft de v3
nici o sansa
si imi poti spune u de unde sa iau soft de v3r :D...

#46
Soopafly

Soopafly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 26.02.2007

View Postraresh89, on Nov 19 2007, 18:03, said:

Soopafly , mersi pt raspunsul tau . Din fericire am si un telefon cu symbian pe langa v360 , un nokia 3250. Avand caramida asta care face de toate , ma gandeam sa am langa el si un telefon cu design frumos , dar care sa mai faca si el cate ceva .

Cu multa placere raresh89. Am si eu un Nokia N70 cu symbian cumparat recent si inca ma documentez asupra soft-ului apoi ma apuc de modificat.

Quote

Din cate am inteles , v3r e mai smecher

Nu stiu daca e mai smecher sau nu v3R-ul dar au trecut prin mana mea toate tipurile de Razr seria v3 si pot sa spun ca cel mai mult mi-a placut cum se comporta v3R-ul. Unele probleme sunt incompatibilitati ale aplicatiilor ce merg pe Razr v3. Adica unele aplicatii/jocuri ce merg pe Razr v3 nu vor merge si pe v3R. Dar asta nu e o mare problema, eu unul ma pot lipsi :)

Quote

Dar  cum pot deosebi un v3 normal de un v3r ?

Majoritatea v3R-urilor sunt negre, dar nu toate. Ca sa fi sigur ca achizitionezi un v3R formezi pe telefon codul asta *#9999# si iti vor aparea unele informatii despre telefon. Pe primul rand iti va aparea "S/W Version" urmat de un cod. Daca codul incepe cu "R4515" sau cu "R3443u2" e un v3R; R374 e un v3 normal; R479 e un v3i fara iTunes, iar R47A e cu iTunes (v3i-ul arhicunoscut).
Iti doresc bafta! :) Sunt p-aci pe undeva daca mai ai nelamuriri. Te ajut cu orice (sunt sexolog in timpul saptamanii  :naughty:  :lol: :lol: :lol:   glumesc  :D )

#47
dany_demon

dany_demon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.06.2007
sall all !!! am si yo o prblema am un v3 si nu ii mergea butonul rosu am schimbat folia dar degeaba
mam gandit sa fac un TP dar  imi da asea cv

Connecting to phone ...
Connected to: 'Motorola Flash'
Connected OK
Bootloader version: 0000
Sending loader to phone ...
Loader sent OK.
Repair PDS ...
ERROR: Invalid SW
ERROR: Repair failed

ce inseamna pls help folosesc p2k easy tools v39

#48
Soopafly

Soopafly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 26.02.2007

View Postdany_demon, on Nov 22 2007, 19:49, said:

sall all !!! am si yo o prblema am un v3 si nu ii mergea butonul rosu am schimbat folia dar degeaba
mam gandit sa fac un TP dar  imi da asea cv

Connecting to phone ...
Connected to: 'Motorola Flash'
Connected OK
Bootloader version: 0000
Sending loader to phone ...
Loader sent OK.
Repair PDS ...
ERROR: Invalid SW
ERROR: Repair failed

ce inseamna pls help folosesc p2k easy tools v39

Imi pare rau.. nu sunt in masura sa iti dau sfaturi la capitolul acesta :) M-am ferit tot timpul de astfel de probleme legate de hardware. Dar ma documentez si iti spun in 2 3 zile. In plus.. posteaza si tu S/W tau sa stiu si eu ce tel ai.. ca asa caut pe orbite :)

#49
andrei4002

andrei4002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 24.02.2007
am incercat toate metodele posibile si imposibile gasite pe toate forumurile unde s-a discutat treaba urmatoare si n-am gasit o solutie.

la v3 cum fac sa mearga cu orange >> java cu net?
nu merge nimic, nu tu opera nu tu messenger nu tu nimic!

help plz!!!

#50
Soopafly

Soopafly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 26.02.2007

View Postandrei4002, on Nov 26 2007, 21:07, said:

am incercat toate metodele posibile si imposibile gasite pe toate forumurile unde s-a discutat treaba urmatoare si n-am gasit o solutie.

la v3 cum fac sa mearga cu orange >> java cu net?
nu merge nimic, nu tu opera nu tu messenger nu tu nimic!

help plz!!!


Opera nu imi mergea nici mie.. si mai stiu unele persoane care aveau v3 si nu le mergea nici lor.. cat despre messenger.. no way :) am testat o gramada de "messengeri" pe v3 si nici unu nu a mers.

#51
anderchir

anderchir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 25.03.2007
sal
am un Moto V3 si nu ii pot vedea bootloaderu, nu se vede nimic cand intra in FLASH-Mode, ecranu ramane negru,nu merge nici manual cu * # si butonu rosu. cum pot afla ce Bootloader am?

#52
Soopafly

Soopafly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 26.02.2007

View Postanderchir, on Dec 1 2007, 02:26, said:

sal
am un Moto V3 si nu ii pot vedea bootloaderu, nu se vede nimic cand intra in FLASH-Mode, ecranu ramane negru,nu merge nici manual cu * # si butonu rosu. cum pot afla ce Bootloader am?


Poti vedea ce bootloader ai cu programele de modat :) ex.: Flash&Backup ; RSD Lite etc.

#53
anderchir

anderchir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 25.03.2007
de unde pot lua si eu un MP pentru Motorola V3?

#54
Bobby90

Bobby90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.12.2007
care ma ajuta si pe mn???????am incercat sa instalez o tema....si am stricat v3-ul:(((....cand il deschid scrie motorola...si apoi se face alb...stie cineva ce as putea sa fac???:(((( :cursing:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate