Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bucovina

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006

View Postelaxalien, on Mar 3 2008, 16:54, said:

Gasiti tricouri cu Bucovina in Big Mamou,Bucuresti!


Te referi cumva la asta?
http://metropotam.ro...8846-Big-Mamou/
Si ce e de fapt? Magazin, cafenea? Ai idee si de preturi? M-ar interesa, sincer, si nu am auzit pana acum de Big Mamou...

#20
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Big Mamou este un clubulet foarte fain unde se poate asculta si altfel de muzica, rar metal.

#21
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007

View Postkrossfire, on Mar 3 2008, 21:11, said:

Big Mamou este un clubulet foarte fain unde se poate asculta si altfel de muzica, rar metal.

Chiar joi a fost concert metal in Big Mamou!Au cantat Black Magic si Legacy...

Big Mamou este intr-adevar foarte fain,asta daca nu-l privesti de afara,de unde iti da impresia ca sta sa cada!

Edited by elaxalien, 03 March 2008 - 22:22.


#22
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postelaxalien, on Mar 3 2008, 22:18, said:

Chiar joi a fost concert metal in Big Mamou!Au cantat Black Magic si Legacy...

Big Mamou este intr-adevar foarte fain,asta daca nu-l privesti de afara,de unde iti da impresia ca sta sa cada!

De-aia am zis ca e ''clubulet''..ca nici scena nu e prea generoasa. Eu am prins un concert foarte misto de jazz acolo. Erau trupe micute, de atmosfera dar erau si doi chitaristi care meritau, lead-ul lui Tavitian si inca un tip grasut cu ochelari al carui nume l-am uitat. (and a damn shame too -_- )

Edited by krossfire, 04 March 2008 - 00:20.


#23
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Pana la urma nu ma lamureste si pe mine nimeni?....Pleeeeeez?  :confuzzled:

#24
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Pai ti-am zis ce este Big Mamou. Nu prea stiu care e faza cu tricourile cu Bucovina si daca se gasesc in zona respectiva.

#25
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007

View Postkrossfire, on Mar 4 2008, 13:38, said:

Pai ti-am zis ce este Big Mamou. Nu prea stiu care e faza cu tricourile cu Bucovina si daca se gasesc in zona respectiva.

Ultima oara cand am fost aveau cu Bucovina si cu Bucium.

#26
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Gata, am inteles, caut pe net adresa clubului...Merci frumos! Bafta!

#27
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Ultima oara era mai sus de Hanul Manuc, pe chei, cam vizavi de Palatul de Justitie. Zic "ultima data era" pentru ca clubul asta a avut o viata zbuciumata, a alternat perioade de existenta in diverse sedii cu perioade de disparitie de pe piata. Prima data a fost unde e acu Fire, a rezistat vreo juma de an, prin 95. Garderobier era Chifiriuc!!! Dupa ceva vreme a aparut prin Iancului, pe urma iar a disparut.

#28
cosu

cosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.06.2003

View Postabancor, on Mar 4 2008, 15:36, said:

Ultima oara era mai sus de Hanul Manuc, pe chei, cam vizavi de Palatul de Justitie. Zic "ultima data era" pentru ca clubul asta a avut o viata zbuciumata, a alternat perioade de existenta in diverse sedii cu perioade de disparitie de pe piata. Prima data a fost unde e acu Fire, a rezistat vreo juma de an, prin 95. Garderobier era Chifiriuc!!! Dupa ceva vreme a aparut prin Iancului, pe urma iar a disparut.
Acolo e . Vis-a-vis de tribunal!
http://www.bigmamou.ro/

#29
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007
App. de Bucovina.Eram ieri in 300 la semafor am vazut o duba mare pe care scria B U C O V I N A.Initial am crezut ca e duba trupei,insa tocmai dupa o cercetare mai amanuntita am constatat ca mai jos scria "Apa Minerala"

#30
vlad_gidea

vlad_gidea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 28.07.2007
eu l'am gasit pe Crivat Florin pe strada..
si am ramas cam masca..dupa m'am intors si dupa ce am vazut geaca lui cu vena cava am stiut ca e el..si m'am dus sa'l sperii...am dat noroc cu el si iam zis ca asteptam album nou si alte concerte acasa la el in Iasi...era speriat si daca nu ma insel cu un sef...Putini stiu dar el lucreaza undeva foarte aproape de forumul asta ;) undeva ca redactor de reviewuri...si anume la Softpedia :D

#31
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View Postvlad_gidea, on Apr 2 2008, 21:00, said:

eu l'am gasit pe Crivat Florin pe strada..
si am ramas cam masca..dupa m'am intors si dupa ce am vazut geaca lui cu vena cava am stiut ca e el..si m'am dus sa'l sperii...am dat noroc cu el si iam zis ca asteptam album nou si alte concerte acasa la el in Iasi...era speriat si daca nu ma insel cu un sef...Putini stiu dar el lucreaza undeva foarte aproape de forumul asta ;) undeva ca redactor de reviewuri...si anume la Softpedia :D
stai un pic .. crivat lucreaza la softpedia?? ca asa rezulta in ce scrii tu mai sus..

#32
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
frumoasa melodia ;)

#33
flo.gavrilsson

flo.gavrilsson

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.09.2006
Celelalte Cuvinte si Bucovina in recital cu ocazia aniversarii primului an in Live Metal Club





Pe data de 05 mai 2007 s-a deschis cel mai mare club rock din Bucuresti. Cu ocazia deschiderii s-a organizat un festival marathon care a reusit sa stranga unele din cele mai in voga trupe romanesti si peste 700 de spectatori.

De-a lungul acestui an in LMC s-au organizat diferite evenimente care au reusit sa adune nume sonore ale muzici romanesti si internationale cum ar fi: Negura Bunget, God, Altar, Hecate Enthroned, Ancient Rites, Iron Maidnem, Necrodeath, Methedras, etc.

Pe data data de 9 si 10 mai 2008 LMC sarbatoreste un an de la inaugurare si impreuna cu Hard As Rock  organizeaza festivalul "Dupa un an" la care vor participa trupele Celelalte Cuvinte,  Dakonia, Bucovina, Ashaena, True Mind, Shadowsong si Ka Gaia An.

Pretul de intrare la acest festival este de 55 ron/ abonament sau 35ron/ prima zi (Celelalte Cuvinte si Dakonia) si 30 ron a doua zi (Bucovina, Ashaena, True Mind, Shadowsong si Ka Gaia An). In ambele seri concertale vor incepe la ora 20.00.

Grupul Celelalte Cuvinte a terminat recent inregistrarile noului album si a reluat seria concertelor dupa o lunga pauza. Recitalul din Live Metal va fi prima aparitie a trupei in Bucuresti dupa aproape doi ani, ultimul spectacol sustinut fiind cel de la Teatrul National cu ocazia aniversarii a 25 de ani de activitate in decembrie 2006.

Bucovina este una dintre putinele formatii de metal care valorifica elemente ale culturii populare romanesti; centrata pe cultura si spiritualitatea din nordul Romaniei, Bucovina pare sa isi fi gasit acum directia muzicala intr-un Traditional/Folk Metal cu un puternic caracter unic, distinct fata de celelalte formatii romanesti. In prezent, trupa lucreaza intens la urmatorul album, care va aparea in aceasta toamna, si care promite un metal mai melodios, un concept cu mai multa armonie si o muzica mai ancorata in traditiile vechi bucovinene.

Info si comenzi on-line prin: [email protected] sau [email protected]



_ _  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Vineri 09.05.2008
Ora: 20.00

Pret pe aceasta seara: 35 ron

Celelalte Cuvinte
Dakonia



Sambata 10.05.2008
Ora: 20

Pret pe aceasta seara: 30 ron



Bucovina (22.45 - 00.00)
Ashaena (21.30 - 22.30)
True Mind (21.30 - 22.15)
Shadowsong (20.45 - 21.15)
Ka Gaia An (20.00 - 20.30)



Pretul unui abonament pt ambele seri este de : 55 ron

Info si comenzi on-line prin: [email protected] sau [email protected]

#34
flo.gavrilsson

flo.gavrilsson

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.09.2006
[ http://img.photobucket.com/albums/v476/Sodomy88/Concerts/rnioa.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
**tu-i...iar sunt in sesiune in perioada aia. Vreau in disperare sa-i vad pe Korpiklaani live. Pentru Blind Guardian imi pregatisem o restanta (dar o amanare de ultim moment a rezolvat totul). Sa vedem cum stam aici, mai ales ca stiam de eveniment de ceva vreme.

#36
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
http://www.iabilet.r...-fabrica-22225/

concert Bucovina in Fabrica pe 13 decembrie

Edited by black_dizzy, 29 November 2014 - 12:42.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate