Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

ADtrade

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
negreanovidiu

negreanovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.03.2007
Adtrade plateste! si daca esti destept poti castiga mai bine decat cu Google AdSense ! Va recomand tuturor! Bafta!

#20
lupusoor

lupusoor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 27.07.2006
Mai mult ca adsense? cred ca glumesti ...

#21
vip_vyo

vip_vyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 24.04.2006
Mai eu il am de cateva zile si nici un cent nu am facut desi am 300 vizitatori.Si am incercat numai reclame care s-ar potrivi continutul site-ului...nu stiu ce sa zic...google adsense accepta site-uri cu avatare?

#22
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,527
  • Înscris: 16.03.2007

View Postvip_vyo, on Apr 3 2007, 19:33, said:

Mai eu il am de cateva zile si nici un cent nu am facut desi am 300 vizitatori.Si am incercat numai reclame care s-ar potrivi continutul site-ului...nu stiu ce sa zic...google adsense accepta site-uri cu avatare?

De ce nu ?
daca ai un continut in limba engleza ....

#23
bogdan_16

bogdan_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 29.04.2006
Da si eu folosesc adtrade si nu sunt foarte multumit :( adica lumea da click pe bannere dar nu descarca nimic cred ca e nevoie de campanii mai atragatoare   :( si bani frumusei asa obti decat daca folosesti tactici putin cam spammy si iritante pentru vizitatori , haideti sa discutam sa gasim cele mai bune solutii pentru "obtimizare adtrade" a campaniilor, a banerelor a locurilor unde sunt afisate cu un impact cat mai mic asupra vizitatorilor si cu un profit cat mai mare pentru noi.... :)

I-am trimis invitatie unuia din admini .. poate vine sa vb si cu noi :)

Off: Avem voie cu linkuri in semnatura ? daca nu nici macar cu  ceva de genu "nume.com" ?

Edited by bogdan_16, 04 April 2007 - 20:55.


#24
vip_vyo

vip_vyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 24.04.2006
Da si eu am observat , nu se merita sa pui o reclama deaia cu toolbar , nu sunt inca destule reclame bune pe adtrade , si cateva dintre ele accepta trafic numai din usa....deci nu prea avem sanse...Ar trebui sa fie si mai multe campanii cpc si cpa dar din Romania.

#25
bogdan_16

bogdan_16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 29.04.2006
Pai ar trebui sa gaseasca si ei mai multe campanii... cred

#26
Unultare

Unultare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.08.2006
Are dreptate Ovidiu cu adtrade faci 1000$$ cu Google sugus cand sa iti trimita bani zice ca nush ce si iti inchide contu deci eu sunt multumit de adtrade de 4 luni ;)  :coolspeak:

#27
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Cate clickuri ai si cate actiuni ai la o campanie?
Da cateva exemple.
Se castiga si cu adtrade , dar eu la cateva sute de clickuri abia fac 2,3,4,5 actiuni.

#28
vip_vyo

vip_vyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 24.04.2006
mah voi nu vedeti ca astia care zic ca au castiguri mari pe adtrade nu au nici un topic deschis si doar cateva posturi...sa-mi dea id-ul unu care zice ca face bani buni cu adtrade.

#29
negreanovidiu

negreanovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.03.2007
Pai asta care fac bani cu adtrade se gandesc sa-si ia un apartament ... o masina nu sa stea la postat pe forum :P Cat despre castiguri  se castiga peste mii $ pe luna VA ASIGUR

#30
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007

View Postnegreanovidiu, on Apr 6 2007, 17:41, said:

Pai asta care fac bani cu adtrade se gandesc sa-si ia un apartament ... o masina nu sa stea la postat pe forum :P Cat despre castiguri  se castiga peste mii $ pe luna VA ASIGUR

La tine problema este cand te trezesti. Dispar miile alea de $$$

#31
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Deci eu am 500 - 600 de clickuri/zi pe reclamele adtrade.
Si pana in 6-7 actiuni. Desi mi s-a dublat traficul zilele astea nu am observat nici o crestere.

Doar imi pun intrebarea:
Cum poate un soft sa monitorizeze daca un utilizator face ceea ce trebuie sa faca pentru a indeplini actiunea respectiva?

Cum puteti voi sa faceti mii de $ ? Cand eu am 600 de clickuri si fac de o suta de ori mai putin.

Site-ul are sectiuni asemanatoare cu reclamele.

#32
negreanovidiu

negreanovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 13.03.2007
Imi pare rau ca nu va iese ... :( eu am peste 150 de actiuni pe zi ... si am avut pana la 250 deci poate calcula fiecare cam cat fac ... trebuie sa va iasa si voua .. pune-ti putin capu la contributie si sigur o sa aveti de castigat! Multa Bafta!

273 de actiuni am avut cel mai mult ...

binenteles asta din 3 site-uri :P din unu nu stiu cat iese :) dar sigur tre sa va iasa !


Editat de DarkAngelBv: Data viitoare posturile puse unul dupa altul in intervale atat de scurte (2 minute 3 posturi) vor fi STERSE fara avertisment !!!

Edited by darkangelbv, 19 April 2007 - 23:26.


#33
vip_vyo

vip_vyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 24.04.2006
Din care campanie ati facut cei mai multi bani?

#34
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Fa un screenshot la statistici campanii cumulativ.

#35
vip_vyo

vip_vyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 24.04.2006
Pai pana  acum am facut bani numai din cpc de la adtrade , ca am pus campanaia smileytown o saptamana si nu am facut nici un ban cu ea...Am avut vreo 20 de click-uri si nici o actiune...Nu cred eu ca nimeni nu a downloadat tollbarul , dar ce sa mai zic.......Deaia am vrut sa va intreb care vi se pare cea mai buna campanie

#36
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Eu am integrat asa de bine in site. Am pus si in categoria download... s-au contorizat sute de clickuri ..... prea putine actiuni.

Din cauza asta am intrebat mai sus , cum stie softul ala sa monitorizeze.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate