Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

The Perfume 2007

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007
Acum.. pareri dupa ce l-am vazut:

Totul e cam la superlativ. Poveste extraordinara, nu am mai vazut un film care sa aiba o asemenea idee. Scenariul a fost super, iar realizarea la fel.


E vorba despre
Spoiler
:coolspeak:

SI dupa mine, acesta este unul dintre cele mai bune filme ale anului.

Edited by maxy, 01 April 2007 - 12:49.


#2
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 10.05.2005
l-am văzut prin februarie, unele pasaje din film mi-au plăcut altele erau cam lipsite de sens
a fost totuși interesant, finalul m-a dezamăgit

#3
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Film de nota 10.
Vazut prin decembrie, anul trecut...
Un film la care Kubrick a zis ca e de neregizat...totusi Tom Tykwer face o treaba excelenta in ciudat notei nemeritat de mica de pe imdb...

#4
DJAx3L

DJAx3L

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 18.11.2005
film destul de misto dar cu final idiot .. opinia mea

#5
riffmaster126

riffmaster126

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.12.2004
am citit mai intai cartea in germana (ca deh, autor german de renume, patrick suskind), si dupaia am vaut filmul... a meritat efortul, filmul e reusit, combinatia actori renumiti-actori noi a fost inteligenta iar povestea ravnea sa fie proiectata pe marele ecran. Nu degeaba si-a scos autorul 10 mil euro.  B)  

Verdict: Merita vazuta, e o poveste inovativa, nemaivazuta, concept original si mesaj interesant.

#6
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007
Nu stiam ca filmul e aparut de anul trecut, ca l-as fi vazut mai devreme.

In descriere am spus ca finalul este tragic, da nu am spus ca e si foarte naspa :| NonSense

#7
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Finalul mi s-a parut numai potrivit in povestea asta...
Un astfel de geniu ca Jean-Baptiste Grenouille nu putea intr-o astfel de lume...si ce a facut el e numai necesar.

Oricum tine si de fiecare spectator in parte daca finalul i s-a parut portrivit sau nu.

#8
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007

View PostM0n0, on Apr 1 2007, 12:55, said:

Finalul mi s-a parut numai potrivit in povestea asta...
Un astfel de geniu ca Jean-Baptiste Grenouille nu putea intr-o astfel de lume...si ce a facut el e numai necesar.

Oricum tine si de fiecare spectator in parte daca finalul i s-a parut portrivit sau nu.

A sfarsit un artist :) Oricum ideea e super. Si mi-a placut mult partea cand se prabusea casa :)))

#9
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006
Tocmai ce l-am vazut si-s inca sub influenta lui. Mi s-a parut extraordinar! Sfarsitul mi s-a parut potrivit iar ultimele zece minute mi-au facut neuronu' sa scartaie ingrozitor in incercarea de a "capta" morala. "Too much love will kill you"? :)

#10
babafm

babafm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 21.05.2006
Aaaaa... nu vreau sa fiu rau, dar ce va placut asa de mult la filmul asta? Doar faptul ca e o idee pe care nu  a mai fost pusa pe ecran? Poate ca imi explicati si mie cei carora vi s-a parut EXTRAORDINAR care a fost ideea si morala filmului?

#11
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Filmul imi da impresia de film fantasy cu aroma de epoca, in stilul Vidocq. Mi-a placut insa nu stiu daca il voi tine minte prea mult vreme...poate era si dorul de-al mai vedea pe Hoffman facand un rol ok (desi scurt).

#12
Vulpoi 80

Vulpoi 80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 13.02.2007
Film bun, de nota 9, asa cum l-am si votat pe IMDB.
Cu putin timp inainte sa-l vad, am citit cartea. Destul de reusita ecranizarea, a surprins aproape tot ce e esential in carte.
Bine ales actorul din rolul principal, interpretare destul de buna, un mic minus pentru faptul ca naratorul e introdus prea putin, dand explicatii prea rar. Cine nu a citit cartea, poate sa-si chinuie un pic mintea (nu chiar ca la Memento sau ca la Donnie Darko)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate