Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Autostrada Budapesta - Nadlac cam pe unde a ajuns?

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 26.08.2006
Salut!
Veau sa plec de Pasti la Viena si m-ar intersa daca stiti cam pe unde a ajuns autostrada Budapesta  Nadlac.
Am inteles ca a trecut de Szeged .Cum fac sa ajung la ea fara a mai ajunge in Szeged (cica se poate si asa).
Va multumesc!

#2
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 26.08.2006
chiar nu stie nimeni?

#3
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
A ramas tot la Szged. Se construiesti si portiunea urmatoare, dar se circula pana la Szeged.
Nu stiu cum poti ocoli si daca se poate ocoli orasul

#4
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 26.08.2006
mersi

#5
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 26.08.2006
am inteles ca se lucreaza linga Budapesta si e mare aglomeratie.Trebuie sa evitati zona!

#6
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 26.08.2006
autostrada e tot pina la szged.
nu se mai lucreaza pe M0.drumul e OK.

#7
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
poti iesi din tara si prin jud timis, pe la cenad

szeged nu are centura. are in schimb indicatoare bune...

nu uita de vigneta...
la ei cum se inregistreaza numarul masinii (cind cumperi vigneta), cu o camera de supraveghere afla imediat cine nu a cumparat vigneta..

Edited by H725, 12 April 2007 - 14:29.


#8
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 26.08.2006
mersi pt sfaturi!

#9
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,621
  • Înscris: 01.10.2002
Nu ai centura la Szeged, trebuie sa treci prin el. La ore de varf traficul e destul de aglomerat. De cum ai intrat in Ungaria poti sa-ti cumperi vigneta (matritza, cum ii zic ei.).

#10
neludok

neludok

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 12.03.2006
tot la Szeged incepe si se termina autostrada lor !
am fost in jur de 1 iunie cand am plecat si venit din Elvetia, Austria etc
in Szeged se poate merge pe un soi de centura interioara a lor, sunt indicatoare panou verzi azi NOI peste tot, indicand chiar BUCURESTI respectiv BUDAPEST la fiece intersectie semaforizata si sunt destule pana scapi de oras, dar te descurci f.usor totul e sa respecti viteza si sa ai rabdaaaare!
La asta te obliga si asfaltul e execrabil adica ca pe la noi: guri de canal cat incape pe mijloc cu denivelari mari, tot ca pe la noi... :naughty:

#11
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Informatii despre autostrazile din Ungaria, cit costa vigneta, de unde se poate cumpara, inclusivi in limba engleza: autopalya

Informatii despre stadiul dezvoltarii autostrazilor: autostrazi

Cred ca nu repara strazile pt ca sint distruse de camioanele aflate in tranzit si primaria nu doreste chelutuie banii pt asta... Daca nu le-au reparat inca, inseamna ca finalizarea autostrazii este aproape...

Edited by H725, 07 June 2007 - 08:48.


#12
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
super tari ungurii astia. Noi stam sa ne frecam la 1000km de autostrazi si astia o sa-si umple tarisoara de asa ceva

#13
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostRoVal1972, on Jun 7 2007, 11:42, said:

abia astept sa-i dau 240km/h pe Szeged-Buda-saptamana viitoare, asa de control, :notangel: daca tot platesc, barem sa uzez carosabilul... :naughty:  :naughty:  :naughty:  :naughty: nu am vazut radar acolo niciodata.Dar  nu se stie...desigur,,,

PS Sunt tari baietii cu toate ca noi ar trebui sa fim de 10 ori mai tari.Doar ca suntem prosti.

Edited by MAK, 10 June 2007 - 22:14.


#14
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
:eek: Ai grija. Pe la jumatea drumului e o bucata de autostrada (pe langa niste palcuri de padure) care e impanzita de obicei cu radare langa care stau baietii cu degetul pe intrerupator :notangel:... si majoritatea stiu sa iti explice si in romana ca e de rau pentru tine daca nu cotizezi. :naughty:

#15
rocaddy

rocaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 11.03.2007

View Postsanddy1964, on Jun 10 2007, 17:00, said:

abia astept sa-i dau 240km/h pe Szeged-Buda-saptamana viitoare, asa de control, :notangel: daca tot platesc, barem sa uzez carosabilul... :naughty:  :naughty:  :naughty:  :naughty: nu am vazut radar acolo niciodata.Dar  nu se stie...desigur,,,

PS Sunt tari baietii cu toate ca noi ar trebui sa fim de 10 ori mai tari.Doar ca suntem prosti.
Am un prieten ungur care se plange tot timpul ca la ei politicienii fura de sparg , daca la ei fura si au facut atatia km de autostrada ce sa mai zicem de ai nostrii :confuzzled: .

#16
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostAlexIP, on Jun 10 2007, 19:38, said:

:eek: Ai grija. Pe la jumatea drumului e o bucata de autostrada (pe langa niste palcuri de padure) care e impanzita de obicei cu radare langa care stau baietii cu degetul pe intrerupator :notangel: ... si majoritatea stiu sa iti explice si in romana ca e de rau pentru tine daca nu cotizezi.

Igen! :naughty: S-a marcat dar sper sa nu stea sambata... :lol:  :lol: o spaguta nu e buna si pt ei? Un detector in bara nu-i miroase de la distanta? Plus ca respect restrictiile.Daca scrie 100, cu atata merg.Unde nu scrie, inseamna ca se mai permite... :lol:  :lol:

#17
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Ti'as zice si pe unde e dar cand am fost era iarna, mi'era somn si eram in dreapta. Am dormit ca porcul si nu mai tin minte. :notangel: Totusi, a fost ciudat, de obicei nu obisnuiesc sa dorm in vehicule pe care nu le conduc eu. :D

#18
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View PostAlexIP, on Jun 11 2007, 01:15, said:

:notangel: Totusi, a fost ciudat, de obicei nu obisnuiesc sa dorm in vehicule pe care nu le conduc eu. :D
:huh:  Dar in care ?  :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate