Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Prelungirea cablurilor tuturor perifericelor

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
la raciea aia cu apa se incinge placa de baza de o gaseste dracii ca acea racire cu apa raceste doar procul si placa video... si la urma urmei pe mine nu ma intereseaza la cat de bun e, pentru ca decat sa mai bag nush cate milioane pentru a-l face pe sistem cu apa si etc etc ca totusi hdd-urile sa provoace acel sunet mai bine dau 100 ron pe cabluri, le prelungesc si done, computerul e in alta camera apropiata si ma pot relaxa intr-o liniste deplina... dar deh... apropo, daca nu aveti de gand a raspunde-ti ontopic ferm despre ceea ce am intrebat... nu va mai incercati cu noi pareri ca sunt neinteresante.

cand incearca un om sa afle ceva prin urma unui topic, nu o face de nebun, stie el ce vrea si doar se documenteaza, asta fac si eu... eram curios de unde naiba sa iau 3 cabluri si daca sunt fiabile... era asa greu? pentru faptul ca nu stiti a raspunde la intrebari nu inseamna ca trebuie sa aruncati post-uri aiurea sau contradictorii, stii... bine, nu stii.... treci la alt topic

#20
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
iar referitor la topic-uri aiurea sau intrebari ciudate... nu inteleg ca va atacati atata, e treaba nebunului ce topic scrie, exista admini, moderatori, etc etc... asta e un forum se pot pune intrebari si intrebari in vederea informarii... nu va place topicul ''schimbati canalul'' nu va tine nici naiba sa cititi, ce e atata banalitate in aflarea functionarii unor cabluri, stricarea unui telefon, montarea si functionarea unui raid, etc etc etc, spun asta din mai multe topic-uri postate... sunt pur si simplu nelamurir eu cred ca voi ''aia care va simtiti'' nu aveti la ce sa raspundeti nestiind raspunsuri si va luari aiurea de simplii membrii ai forumului pentru topicurile asa zis ciudate pentru voi.

Sunt ciudate??? atunci raspunde-ti la ele... sa vedem, stiti raspunsul corespunzator?! pffff sunt unii ce se baga in treaba fara rost....


hay bay

#21
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
iar pentru cei ce intretin forumul....

da ma, bagati ban, suspend sau ce vreti voi... imi este indiferent acest forum daca e luam asa... atata timp cat am fost corect ''n-am dat la nimeni in cap'', am raspuns decent la intrebari, am postat lucruri ce le voiam raspunsul, am vorbit frumos, nu m-am luat de nimeni, etc etc nu intele de ce ati da un suspend sau ban sau ce mai aveti pe acolo...

ok n-am ce zice... am tot rabdat, am inghitit, si am trecut peste toate reply-urile negative nebagandu-le in seama, dar totusi pana cand??? treabuia sa imi vars nervii intr-un topic, asadr scuze inca odata pentru asta, la revedere

#22
yuly33

yuly33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 09.04.2006
pickone...

Cablul pt USB e simplu. USB 2.0 foloseste 4 fire, (+5V, Tx, Rx, si MASA), iei cablu pt microfon dublu ecranat, folosesti firul cald pt semnal iar tresele la masa. Pt +5V nu este obligatoriu sa il ecranezi, dar pe o lungime mai mare de 5M trebuie.
Cu cablul de semnal audio, foloseste din comert, 3, 5, 10M gata facut, sunt foarte bune. Eu folosesc un cablu audio de 10M din comert si CVBS, cablu coaxial de antena pe 10M si merge FB.
Totusi... trebuie sa stii sa le mufezi.

#23
smecheru32

smecheru32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 28.01.2007
Prelungitor pt USB exista gata facut in magazine

#24
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
am cumparat cablu usb activ 2.0 si vga de 5m ecranat si cu ferita la amandoua capetele etc etc.... acum am ramas in pauza de cablu audio :(

sunt pe aici pe la noi niste cabluri dar chiar sunt proaste credetzi-ma! :((

si ma gandeam sa gasesc ceva cablu de 5 metrii sau 10 maxim in care sa contzina conectori auritzi

stitzi ceva? vreun magazin d-asta de specialitate?! ca am cautat in tot internetul

sau daca nu auritzi macar ceva "sinonim" cat sa merga perfect sistemul fara sunete aiurea (fâsâit, sunet de fond, etc, etc) sa se auda ca si cum n-ar fi prelungitor audio pus

Edited by pickone, 02 April 2007 - 17:15.


#25
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Cumpara cablu audio ecranat, mufe jack sanatoase si il faci singur sau daca nu te pricepi te duci la un electronist si ti le face.

#26
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005

View PostDoru_Neo, on Apr 2 2007, 19:09, said:

Cumpara cablu audio ecranat, mufe jack sanatoase si il faci singur sau daca nu te pricepi te duci la un electronist si ti le face.


Ai dretapte..., dar de unde naiba mufe sanatoase, ca avem numa petarde pe aici prin magazine... stiu ca intr-un timp erau la Magazinul muzica chestii bune... acum nu mai au nici acolo! :(

#27
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Din 2007 pana acum nu s-a mai lovit nimeni de problema cablurilor prelungitoare? Ma intereseaza o recomandare pt cabluri prelungitoare bune, de calitate (vreau sa prelungesc mouse-ul, tastatura si unitatea DVD).

#28
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Din 2007 incoace playerele video s-au ieftinit pina cind au ajuns sa coste comparabil cu niste cabluri asa ca lumea nu se mai streseaza cu nu stiu ce prelungiri.

#29
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Ce treaba au playerele video cu tastatura de exemplu?

#30
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
In marea majoritate a scenariilor omul vrea sa-si scoata calculatorul din dormitor sa poata sa doarma linistit dar in acelasi timp sa se uite la filme. Asta mergea pe vremea cind iti trebuia un calculator decent pentru asta si un player dedicat era foarte slab si costa sute de euro. Acum nu mai e cazul.

Tastatura se prelungeste cel mai simplu: exista tastaturi wireless incepind cred de la citeva zeci de lei.

#31
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Asta functioneaza acasa.. Nu toata lumea vrea sa faca chestiile acestea acasa mai ales ca laptopurile sunt abordabile ca pret. Si nu toata lumea poate utiliza wireless sau bt la munca

#32
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu cred ca threadul asta se adreseaza situatiilor specifice unde nu sint permise emisiile electromagnetice (aviatie comerciala, diferite aplicatii medicale desi cred ca nu-i cazul la noi, oricum nu da nimeni doi bani, etc). Daca ai vreo aplicatie de-aia si trebuie sa intrebi pe softpedia eu zic mai bine sa schimbi jobul.

#33
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Mda, ai dreptate, o sa-mi dau demisia. Si nu o sa mai ating niciodata un pc. Si imi cer scuze ca am incalcat regula privind scopul in care se poate utiliza softpedia. Din pacate, nu toti oamenii sunt perfecti si destepti... asa ca tine. De fapt cred ca o sa-mi fac sepuku, nu mi-am dat seama ce standard jos am ... sa nu stiu eu pe ce da lumea doi bani si pe ce nu...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate