Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Adsense :cum sa scap de click-urile care valoreaza 1 cent ?

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
creanga

creanga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 03.03.2007
Salut! ati putea sa imi spuneti va rog cum sa scap de click-urile care valoreaza 1 cent ?

De exemplu ieri am avut 160 click-uri si am facut in jur de 10$ iar azi am 32 de click-uri pana la ora asta si 64 de centi.

Sunt multe zile in care am 100 click-uri si fac 2-3$

Ce imi recomandati?

Multumesc anticipat!

#2
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
deh daca e site romanesc cu afisari multe e greu sa cresti ... si eu am multe clicuri de 1 cent, dar se prind si clicuri mai bune :)

#3
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Foloseste Competitive Ad Filter.

Inti in contul tau Adsense - AdSense Setup - Competitive Ad Filter. Acolo scrii adresele pe care le crezi tu ca platesc putin.

#4
creanga

creanga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 03.03.2007
am configurat la competitive ad filter dar tot reclame ieftine afiseaza. am pus si liste de la adsblacklist.com si tot nashpa :(
multumesc oricum!...sper sa prind zile mai bune de acum incolo :)

#5
aghyutza

aghyutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 14.12.2005
Daca siteul are continutul in limba romana nu o sa scapi niciodata de clickurile de 1c, deoarece asta e pretul advertiserilor romani.

#6
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005
Smart priced.
Cauta pe Google.
Nu are nimic de-a face cu limba. Pur si simplu Google nu apreciaza calitatea vizitatorilor tai, poate si sursa lor.

#7
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
eu elimin zilnic site-urile MFA :)
deja am cele 200 de linkuri din filtru si acum bat din buza ca nu mai pot adauga nimic.

#8
creanga

creanga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 03.03.2007
exact asa patesc si eu dupa ce adaug cele 200. of...si azi 100 click-uri si 4$ :(

#9
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
Si de unde ati gasit atatea site-uri sa le puneti pe lista?  -_-

#10
six_feet_under

six_feet_under

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.06.2006
pai le gaseste situ respectiv si iti genereaza o lista cu maxim 200 de situri pe care le adaugi la filtrul din adsense dupa ce tu introduci niste keywords ale sitului tau!

#11
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006
Site-ul meu are majoritatea visitatorilor Americani si mi so intamplat de multe ori sa primesc $1-2 pe click deci conteaza cine iti da click. Am testat treaba asta si am vazut ca un click de la un IP Romanesc nu iti da mai mult de 15 centi si asta e raritate.

#12
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Cel mai mare click luat pe un site romanesc de mine a fost de 72 de centi dar majoritatea sunt de 5-8 centi. Din pacate momentan nu poti scapa de clickurile mici in ro (cu toate ca nu ne confruntam cu problema MFA-urilor) din simplul motiv ca oferta e mai mare decat cererea. Nu exista concurenta intre advertiseri.

#13
six_feet_under

six_feet_under

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.06.2006
Conteaza si cine da click pe reclama,am observat si eu ca vizitatorii din vest aduc profit fata de clicurile autohtone,am avut si 2,7$ dintr-un singur click (era din Canada)

#14
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,499
  • Înscris: 16.03.2007

View Postsix_feet_under, on Apr 1 2007, 12:02, said:

Conteaza si cine da click pe reclama,am observat si eu ca vizitatorii din vest aduc profit fata de clicurile autohtone,am avut si 2,7$ dintr-un singur click (era din Canada)

Cel mai mare click din Ro a fost si primul click 0.67$
de atunci numai 0.7-1.0  :-s

#15
danielro

danielro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 18.02.2007
Eu am facut testul pe un site strain de-al meu cu Firefox referal.
Am pus un roman sa il downloadeze si sa instaleze.
Mi-au dat doar 25c, pe cand daca install-ul venea din America primeam 1$.

Daca vrei sa scapi de click-urile de 1c incearca sa reduci numarul de AD UNITS.
Iti recomand large rectangle, mie asta imi aduce cel mai mare profit. Un singur AD UNIT pe fiecare pagina, nu mai mult.
Mai multe add-units => mai multe AD impressions => CTR mai mic => smart pricing (din experienta mea)

Edited by danielro, 06 April 2007 - 02:01.


#16
aGp

aGp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.06.2006
cum sa scapi de reclamele ieftine ?


cred ca poti gasi lejer despre problema asta pe net .
dar hai sa incerc sa te ajut.

incep cu inceputul ca sa spun asa . in primul rand , daca site-ul este in romana profitul o sa fie f mic ....
ca sa spun asa incearca sa folosesti : Google Keyword Tool si nu uita sa selectezi Choose data to display > Cost and Ad position estimates ,dupa care day search ..


uite un exemplu dupa ca am aranjat dupa Estimated AVG CPC


austin texas dwi attorney $79.06 1 - 3 Add »
austin texas dui lawyer $77.80 1 - 3 Add »
austin texas dwi lawyer $72.20 1 - 3 Add »
attorney law firm $5.32 1 - 3 Add »
austin real estate $4.65 1 - 3 Add »
attorney law firms $4.57 1 - 3

dupa ce iti faci lista de keywords ... te duci fain frumusel in postul de pe site si incluzi sau faci textul cu acele cuvinte .. pentru targeting google ads ... si pe urma daca vrei poti selecta ce sa caute adsense prin siteul tau incluzand anumite parti din continut intre <!-- google_ad_section_start --> si <!-- google_ad_section_end -->


succes

#17
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Mda, numai ca aici apare o problema. Trebuie sa verifici 2 lucruri: competitia advertiserilor si a publisherilor pt acel cuvant cheie. Nu de alta dar foarte multi fac pagini targetate pe un cuvant cheie platit bine dar nu multi se incumeta sa plateasca 70$ pe click.

#18
M4ryus

M4ryus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.07.2007
Am pe site un banner de 120x600 pe care castig numai cate 1cent pe click in ultimul timp. De ce ? Din cauza unde e pozitionat ?  Bannerul e ala din dreapta de pe joculete-tari.net.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate