Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

Topic DRIVERE - HP/COMPAQ

- - - - -
  • Please log in to reply
229 replies to this topic

#37
stefanutz

stefanutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 12.11.2006
nu inteleg... de ce vi mai usor sa deschideti topicuri cu "hellppppp...... driverrrr" inainte sa dati si voi un search pe google sau sa intrati pe site-ul oficial al producatorului..... prea putine produse sunt la care producatorul nu pune la dispozitia clientilor drivere si informatii de support pe site...

#38
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
Doar mie mi se pare sau în titlul topicului scrie mare "HP-urile nu vin cu drivere ?" ?
Când citeºti "nu vin" tu nu înþelegi ceva de genu' cã nu este nici un CD în cutie pe care sã scrie DRIVERS ?

Am explicat acum ceva vreme cã NU, nu vin cu nici un cd, si cã dacã îl cumperi cu SO pe el ai partiþia de restore, dar eu cel puþin nu agreez ideea.
Pe lângã mine au mai spus ºi alþii aceleaºi lucruri ºi totuºi dupã douã sãptãmâni mai vi ºi tu sã ne spui cã vorbim prostii, dupã care spui ºi tu aceleaºi "prostii".

Aºa ca sfat, deºi offtpic, eu zic sã nu mai alergi dupã posturi sau flame cã nu ai nimic de câºtigat decât reputaþie proastã.

#39
stefanutz

stefanutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 12.11.2006

View Postsergiu_spooky, on Oct 11 2007, 21:42, said:

Doar mie mi se pare sau în titlul topicului scrie mare "HP-urile nu vin cu drivere ?" ?
Când citeºti "nu vin" tu nu înþelegi ceva de genu' cã nu este nici un CD în cutie pe care sã scrie DRIVERS ?

nu, nu inteleg deloc ca nu este nici un CD in cutie pe care sa scrie DRIVERS ! daca chiar ii pana acolo, se poate interpreta topic-ul, dar nu de asta suntem aici.

cat despre "alergare dupa posturi", nu alerg deloc, vreau si eu sa-mi spun parerea sau eventual sa ajut unde pot !

#40
Luchian

Luchian

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 335
  • Înscris: 19.02.2004
Am cumparat si eu ieri un HP 510 si nu am gasit cd cu drivere.
Am descarcat pe pe site-ul Hp.

#41
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,857
  • Înscris: 06.10.2003
HP-urile vin cu Windows preinstalat si cu o partite si o aplicatie de recovery.
Daca aveti nevoie, totusi, de Win + aplicatiile primite de la HP, atunci trebuie sa dati un telefon la serviciul tehnic HP si sa le comandati. Atat CD-urile cat si transportul sunt gratuite. Eu le-am primit in cateva zile: 1 Cd cu Win XP Profi + 1 CD cu aplicatii & stuff( inca nu m-am uitat sa vad ce contine )...

Numarul de telefon de la Serviciul Tehnic HP este: 021-3154442, de luni pana vineri de la ora 9 la ora 18.
Inainte sa sunati, asigurati-va ca aveti langa voi S/N-ul si P/N-ul notebookului vostru, pentru ca o sa vi le ceara.

Spor!

#42
Luchian

Luchian

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 335
  • Înscris: 19.02.2004

View Postshiva, on Oct 19 2007, 13:25, said:

HP-urile vin cu Windows preinstalat si cu o partite si o aplicatie de recovery.
Daca aveti nevoie, totusi, de Win + aplicatiile primite de la HP, atunci trebuie sa dati un telefon la serviciul tehnic HP si sa le comandati. Atat CD-urile cat si transportul sunt gratuite. Eu le-am primit in cateva zile: 1 Cd cu Win XP Profi + 1 CD cu aplicatii & stuff( inca nu m-am uitat sa vad ce contine )...

Numarul de telefon de la Serviciul Tehnic HP este: 021-3154442, de luni pana vineri de la ora 9 la ora 18.
Inainte sa sunati, asigurati-va ca aveti langa voi S/N-ul si P/N-ul notebookului vostru, pentru ca o sa vi le ceara.

Spor!

Nu toate HP vin cu windows preinstalat !

#43
Hijacker

Hijacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 08.08.2005
Mai oameni buni HP pavilion dv6000 este o intreaga familie de notebook-uri, cu configuratii multe si diferite, unu are chipset intel, unu chipset nvidia si ui tot asa. Daca vreti sa stie lumea exact despre ce vorbiti, scrieti exact ce model aveti din aceasta familie dv6000. Sunt sigur ca puteti primi ajutor mult mai repede asa. Driverele sunt disponibile pe www.hp.com pentru absolut toate modelele si pentru toate tipurile de SO, trebuie doar sa sti unde sa cauti.

Edited by Hijacker, 23 October 2007 - 22:09.


#44
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
In general laptopul vine cu sistemul de operare instalat, asa ca cel putin teoretic nu ai nevoie de drivere. Daca nu ai Win pe ele, desi parca era nu stiu ce norma sa se pune sitem de operare, ce e asa greu sa scrii part number-ul pe google si sigur te duce la pagina cu drivere.

#45
Luchian

Luchian

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 335
  • Înscris: 19.02.2004
Nu e greu deloc, dar daca ptr. un amarat de mouse iti da cd cu drivers, etc, atunci de ce sa nu primesti si la un laptop.
In plus vad ca trebuie sa mergi pe mai multe site-uri ptr. drivere de hp. De ex. driverul video se gaseste mai nou pe site-ul intel, cand ar fi trebuit sa fie si pe site-ul HP.

#46
roadiro

roadiro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.04.2006
Caut un cd de recovery pentru HP Pavilion DV6500 Notebook PC de preferinta cu sistem de operare XP. Am probleme la introducerea driverelor SATA , nu are unitate de disckete (FDD)

#47
groovy

groovy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 04.05.2007
am un HP 6110 in configuratia tipica, tipul de la care l-am luat nu mai are cd-ul cu Operating System, de altfel nu a facut nici o reinstalare din 2006, si as vrea sa reinstalez windoze. nu gasesc nicicum drivere pentru placa de baza, a gasit pe site-ul HP pentru restul : vga, audio, ethernet, etc. dar pentru MB zic ca sunt livrate cu sistemul de operare preinstalat si cu driverele pe el, ceva personalizat;
PS : nu e furaciune

#48
uziii_007

uziii_007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.11.2007
HP Pavilion dv6604nr Notebook PC ,am probleme cu el,am avut instalat windows vista din fabrica,si lam sters si vreu sami instalez xp profesional sau pro ...... ,dar nu gasesc divere pentru:Chipset,placa video ,placa de reata si pt multimedia si altele.Daca ma puteti ajuta si pe mine ramnan dator ^_^

#49
uziii_007

uziii_007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.11.2007
Cine poate sa ma ajute si pe mine sami gasesc niste drivere audio pentru xp,am cautat si pe hp.com dar nu gasesc  :confuzzled: ,pls ajutatima :( :(.HP Pavilion dv6604nr Notebook PC

#50
pboby

pboby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 23.01.2004
am un laptop HP G6000 (HP G6030OEM) adus din Germania care are instalat WIN Vista Home
problema este ca am intalat WIN XP Prof SP2 dar nu gasesc drivere pentru WIN Xp
pe situl producatorului:
http://h10025.www1.h...r...396&lang=en
nu am gasit nimic

va rog sa ma ajutati
nu gasesc drivere
si WIN VISTA este in Germana

#51
LPR1975

LPR1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.09.2007

View Postpboby, on Nov 9 2007, 19:02, said:

am un laptop HP G6000 (HP G6030OEM) adus din Germania care are instalat WIN Vista Home
problema este ca am intalat WIN XP Prof SP2 dar nu gasesc drivere pentru WIN Xp
pe situl producatorului:
http://h10025.www1.h...r...396&lang=en
nu am gasit nimic

va rog sa ma ajutati
nu gasesc drivere
si WIN VISTA este in Germana

Prietene,
Am avut aceleasi probleme, laptop din Germania, Vista instalat, drivere pe site Hp "IOC".
Momentan singura rezolvare este sa pui vista la loc si sa cauti driverele dupa part number laptopului. Nu-ti spun ca mie mai mult de jumatate din cele de pe site cf. part numberului nu mi-au mers, ca sa aflu ca de fapt driverele mele erau pe la alte variante de laptopuri.
Laptopul meu este HP PAVILION DV 6545eg - si driverele erau pe la acelasi cod 6545 dar cu alte terminatii.
Oricum, daca laptopul a venit cu Vista sa stii ca cel mai bine o sa mearga tot cu Vista. Nu si-au batut capul cu versiuni de Windows anterioare

#52
LPR1975

LPR1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.09.2007

View PostLPR1975, on Nov 12 2007, 02:36, said:

Prietene,
Am avut aceleasi probleme, laptop din Germania, Vista instalat, drivere pe site Hp "IOC".
Momentan singura rezolvare este sa pui vista la loc si sa cauti driverele dupa part number laptopului. Nu-ti spun ca mie mai mult de jumatate din cele de pe site cf. part numberului nu mi-au mers, ca sa aflu ca de fapt driverele mele erau pe la alte variante de laptopuri.
Laptopul meu este HP PAVILION DV 6545eg - si driverele erau pe la acelasi cod 6545 dar cu alte terminatii.
Oricum, daca laptopul a venit cu Vista sa stii ca cel mai bine o sa mearga tot cu Vista. Nu si-au batut capul cu versiuni de Windows anterioare


Acum am vazut ca Vista pe care il ai este in germana. Vezi ca am impresia ca poti sa-l treci in engleza.
Eu am fost baiet destept, am sters si dupa aceea mi-am pus intrebarea daca nu se poate schimba.

#53
pboby

pboby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 23.01.2004
Am gasit drivere la alte modele de laptopuri HP dar m-am chinuit o noapte intreaga

#54
ogre11

ogre11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.12.2007
Salut tuturor,

V-as ruga frumos daca imi puteti spune si mie de unde sa-mi iau driverul video pt un Notebook HP 530. Am cautat pe site-ul oficial HP si nu am gasit. Am cautat si la intel si nici acolo nu am gasit. Mi-am luat laptopul ieri, am cumparat si windows XP Home Edition, si mi l-au instalat baietii de la magazin. mi-au zis k un singur lucru mai e de instalat: driverul video. Mi-au dat acest driver si l-am instalat insa nu-mi merge palca video. Ma gandesc k poate nu mi-au dat driverul corect. Pls help pt k mi-am facut o groaza de nervi deja :)

Multumesc frumos pt timpul acordat.


Ogre

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate