Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Script pentru upload-ul de fisiere (PHP)

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#91
d3iuu

d3iuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.04.2008
dark din pacate nu merge scriptul de upload facut de tine ... imi da o eroare cand vreau sa vad in control pannel ce fisiere sunt updatate pe el ... cum pot rezolva asta ?

#92
bazzy

bazzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.10.2007
Ma initiez in tainele PHP si evident ajung la procedura de upload.
Gasesc f. interesant topicul (prima parte, cu tutorialul, restul e prea avansat in ceea ce ma priveste) , insa n-am gasit un website de joaca care sa-mi accepte sa fac upload via post (ori trebuie setat ceva in configuratia serverului...domeniu in care sunt bata, ca la inceput  :rolleyes: ). Rog daca stiti un astfel de site sa ma luminati cu un link.
Foarte multumesc
:)

#93
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postbazzy, on May 1 2008, 14:24, said:

Ma initiez in tainele PHP si evident ajung la procedura de upload.
Gasesc f. interesant topicul (prima parte, cu tutorialul, restul e prea avansat in ceea ce ma priveste) , insa n-am gasit un website de joaca care sa-mi accepte sa fac upload via post (ori trebuie setat ceva in configuratia serverului...domeniu in care sunt bata, ca la inceput  :rolleyes: ). Rog daca stiti un astfel de site sa ma luminati cu un link.
Foarte multumesc
:)
Poti descarca Wamp de aici sau XAMPP de aici si te joci cu ele cat iti pofteste inimioara... vei avea server web + PHP + MySQL pe care ti-l poti configura cum vrei :D

#94
SuSp3k7uL

SuSp3k7uL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.10.2007
nu mai apar si alte versiuni?

#95
mosul3t

mosul3t

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.06.2008
dark am facut exact cum ai zis tu si totusi numi merge Adica merge scriptul dar cand dau Upload Imi da  .....

Internet Explorer cannot display the webpage
  
   Most likely causes:
You are not connected to the Internet.
The website is encountering problems.
There might be a typing error in the address.

   What you can try:
     Check your Internet connection. Try visiting another website to make sure you are connected.  

     Retype the address.  

     Go back to the previous page.

      More information

This problem can be caused by a variety of issues, including:

Internet connectivity has been lost.
The website is temporarily unavailable.
The Domain Name Server (DNS) is not reachable.
The Domain Name Server (DNS) does not have a listing for the website's domain.
If this is an HTTPS (secure) address, click tools, click Internet Options, click Advanced, and check to be sure the SSL and TLS protocols are enabled under the security section.

For offline users

You can still view subscribed feeds and some recently viewed webpages.
To view subscribed feeds

Click the Favorites Center button , click Feeds, and then click the feed you want to view.

To view recently visited webpages (might not work on all pages)

Click Tools , and then click Work Offline.
Click the Favorites Center button , click History, and then click the page you want to view.

eru uploader mai tre facut ceva inafara de cele 2 fisiere  ?? Plss hell me  :worthy:

Edited by darkangelbv, 05 June 2008 - 23:48.


#96
CBalan

CBalan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 24.08.2006

View Postdarkangelbv, on Mar 15 2008, 00:07, said:

Ti-am atasat mai jos arhiva.. tot ce trebuie sa faci este sa inlocuiesti email-urile si sa dai chmod 777 la directorul "upload" pe host.

Attachment up_mail.zip


Dark, daca nu te superi, si chiar te rog sa nu o faci, ma intereseaza ceva in genul acestui formular, dar cu antispam. Am incarcat formularul pe un site si primesc zilnic cate 5-6 mesaje goale. Deci cineva isi baga nasucu pe acolo.
Un cod de validare a trimiterii ar fi super + sa nu trimita atata timp cat nu sunt completate toate casutele

#97
r_a_l_u

r_a_l_u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.07.2008

View Postxnoise, on Jul 12 2007, 15:31, said:

@wyrws: te duci in ftp, click dreapta pe director, si da-i 755 (in cazuri rare ai nevoie de 777). In Total Commander (daca il folosesti ca client de ftp) selectezi directorul si te duci in file->properties si faci acelasi lucru. Trebuie avut in vedere ce anume ai voie sa urci pe server si daca e server gratuit, daca iti este permis uploadul.

@tommy: probabil e o tehnologie bazata pe actionscript, xml si php. Ceva similar cu ajax. Mai multe detalii nu stiu sa iti dau.


Salut!
[incepator here]
Folosesc totalcmd pe post de client ftp. Am selectat folderul unde se uploadeaza imaginile am dat file->properties si mi-a deschis un fis needitabil. Nu stiu cum sa pun acel 777. Daca ma puteti ajuta as fii profund recunoscatoare....mai am putin si-mi smulg parul din cap :((.

merci anticipat

#98
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postr_a_l_u, on Jul 7 2008, 15:20, said:

Salut!
[incepator here]
Folosesc totalcmd pe post de client ftp. Am selectat folderul unde se uploadeaza imaginile am dat file->properties si mi-a deschis un fis needitabil. Nu stiu cum sa pun acel 777. Daca ma puteti ajuta as fii profund recunoscatoare....mai am putin si-mi smulg parul din cap :((.

merci anticipat

Pentru lucrul cu serverele FTP recomand SmartFTP.
Cu Total Commander nu am mai lucrat de cativa ani, deci nu te pot ajuta  :huh:

#99
cody79

cody79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.11.2006
am si eu nevoie de ajutor la un script din asta de upload
e ok am form-ul in index, am fisierul php in regula, simplut tot fara nu stiu cate limitari.
in schimb eu as vrea ca user-ul sa poata suprascrie un fisier pe server.
ex: downloadeaza de la mine fisier1.txt
lucreaza la el pe statie (completeaza ceva)
si apoi face upload
as avea nevoie sa poata suprascrie astfel incat fisierul sa ramana cu denumirea fisier1.txt

va rog daca aveti o solutie va multumesc

#100
livefm

livefm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 14.03.2006
salut am si eu o problema incerc sa fac un script de genul celui de aici http://24ur.com/bin/ua_form.php, mai nou si protv am vazut ca si-a pus http://stirileprotv.ro/bin/ua_form.php, ideea este daca puteti sa ma ajutati un link cu un script sau nu stiu putin ajutor.

#101
octavianus2008

octavianus2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.07.2008
salut
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un script care sa uploadeze si poza si cateva date din formular...si eventual sa le trimita pe mail?

#102
Clau_u

Clau_u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 30.11.2008
Salutare tuturor . Am descarcat Upload_Script_V1.1 , am bagat zend optimizer si primesc o eroare cand incerc sa instalez scriptul.
Atasez aici o imagine cu eroarea si doua cu phpinfo :
[ http://img233.imageshack.us/img233/5922/eroarezx2.th.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img504.imageshack.us/img504/7500/phpinfo1ux2.th.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img504.imageshack.us/img504/2016/phpinfo2ll9.th.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Clau_u, 14 December 2008 - 18:19.


#103
sebyseby

sebyseby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.01.2009
Mha daca miati putea zice si mie ce fel de programe am nevoie pentru a crea site aceste? ca eu as vrea sa fac un site de upload serios :P daca mi leati putea enumera:P(VA ROG FOARTE MULT ca sunt incepator in asha ceva)

#104
marian2oo7

marian2oo7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 14.01.2008
Am si eu un topic aicidaca ma poate ajuta cineva?

#105
tucashow

tucashow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 09.05.2004
salut DarkAngelBv

este 4 jumate dimineata , am fumat 2 pachete de tigari , dar acest zend optimizer mi se pare o prostie ....nu merge neam...l am instalat si reinstalat , am citit toate RFM din el si toate helpurile ...zice ca  "Zend Optimizer not installed"  am ajuns la capatul puterilor ...eu nu ma pricep asa bine la php si alte chestii de astea , dar invat facand si vazand ...dar acuma chiar mi am prins nasul , as fi vrut sa folosesc versiunea 1.1 de uploader , dar cred ca o sa incerc sa imi optimizez pt ce am eu nevoie , prima versiune ....aia necodata cu balaria asta de zend .


daca esti dragut sa imi trimiti si mie pe email varianta ne-codata cu zend ti as fi recunoscator ...daca nu vrei asta e...eu oricum nu prea ma pricep asa bine , dar vreau sa fac o chestie , am un radio pe net (radio fara filtru) si as vrea ca ascultatorii sa bage singuri in playlist melodiile lor sau daca nu in playlist (eu emit cu sambroadcasting alta chestie super compilcata) macar sa le bage intr un folder de unde sa iau eu mp3 urile si sa le bag in playlist manual . sper ca am fost destul de clar in cea ce vreau sa fac eu...

e mailul meu este [email protected]  


iti multumesc mult  :)

#106
alinasuciu

alinasuciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.06.2006
Salut,

sunt incepatoare rau de tot, si bineinteles ca m-am blocat la upload:(
Pagina simpla de upload fisier am reusit sa fac.
Pagina simpla de introducere informatii in baza de date am reusit sa fac.
Insa, daca vreau sa folosesc ambele proceduri pe aceiasi pagina, cu alte cuvinte, sa introduc denumirea, descrierea si mai apoi sa fac un upload de poza, nu mai reusesc:(
Ma ajuta cineva?
Multumesc
Alina

Edited by alinasuciu, 08 July 2009 - 15:04.


#107
f_c_d

f_c_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 21.06.2008
Salutare tuturor!
AM folosit search dar n-am gasit ceea ce vreau: As dori o bara de incarcare la upload...indiferent ce forma, doar sa functioneze... Am incercat sa fac in flash , dar nu stiu ce comenzi trebuie adaugate pentru a  executa corect...
Daca stie cineva, astept reply!

#108
virtualshare

virtualshare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.09.2009

View Posttucashow, on 3rd March 2009, 04:35, said:

salut DarkAngelBv

este 4 jumate dimineata , am fumat 2 pachete de tigari , dar acest zend optimizer mi se pare o prostie ....nu merge neam...l am instalat si reinstalat , am citit toate RFM din el si toate helpurile ...zice ca  "Zend Optimizer not installed"  am ajuns la capatul puterilor ...eu nu ma pricep asa bine la php si alte chestii de astea , dar invat facand si vazand ...dar acuma chiar mi am prins nasul , as fi vrut sa folosesc versiunea 1.1 de uploader , dar cred ca o sa incerc sa imi optimizez pt ce am eu nevoie , prima versiune ....aia necodata cu balaria asta de zend .


daca esti dragut sa imi trimiti si mie pe email varianta ne-codata cu zend ti as fi recunoscator ...daca nu vrei asta e...eu oricum nu prea ma pricep asa bine , dar vreau sa fac o chestie , am un radio pe net (radio fara filtru) si as vrea ca ascultatorii sa bage singuri in playlist melodiile lor sau daca nu in playlist (eu emit cu sambroadcasting alta chestie super compilcata) macar sa le bage intr un folder de unde sa iau eu mp3 urile si sa le bag in playlist manual . sper ca am fost destul de clar in cea ce vreau sa fac eu...

e mailul meu este [email protected]  


iti multumesc mult  :)
poate te ajuta :) cat de cat

View Postalinasuciu, on 8th July 2009, 15:03, said:

Salut,

sunt incepatoare rau de tot, si bineinteles ca m-am blocat la upload:(
Pagina simpla de upload fisier am reusit sa fac.
Pagina simpla de introducere informatii in baza de date am reusit sa fac.
Insa, daca vreau sa folosesc ambele proceduri pe aceiasi pagina, cu alte cuvinte, sa introduc denumirea, descrierea si mai apoi sa fac un upload de poza, nu mai reusesc:(
Ma ajuta cineva?
Multumesc
Alina
...si pe tine

View Postf_c_d, on 25th July 2009, 12:59, said:

Salutare tuturor!
AM folosit search dar n-am gasit ceea ce vreau: As dori o bara de incarcare la upload...indiferent ce forma, doar sa functioneze... Am incercat sa fac in flash , dar nu stiu ce comenzi trebuie adaugate pentru a  executa corect...
Daca stie cineva, astept reply!



puteti folosi urmatorul script
descarca script

este foarte simplu de folosit


Instalare si folosire

dezarhivati continutul fisierului intr-un director de pe server (upload de exemplu)

deschideti cu XAMPP,phpmyadmin....fisierul index.php

in options.php aveti setarile necesare


Nota:


- nu este realizatat de mine... :) deci atentia cu licenta (va recomand doar)
-si eu il folosesc(testez) ... pot aparea si erori
-folderul unde se stocheaza fisierele este files


o sa revin cu varianta in limba romana .... :D si mai multe detalii

Edited by virtualshare, 14 September 2009 - 21:25.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate