Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Sony-Ericsson K810

- - - - -
  • Please log in to reply
943 replies to this topic

#37
mahaiy

mahaiy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 02.03.2007

 adicted69, on Aug 6 2008, 11:16, said:

am si eu o intrebare pentru cine stie: daca il iau de la BD(prelungire de abonament) , merge decodat?pentru ca as vrea sa scap de meniul orange, de limitarile lui, si sa il folosesc pentru cosmote.se poate decoda, si daca da cam cat ar costa?
este cam 20-25 de ron decodarea la un tel pe la service..dar daca il decodezi nu cred ca scapi de meniul orange..cel putin eu asa aveam un tel ..pe vdf..si tot imi apareau alea cu vdf live..banuiesc ca asa e si aici .ca sa scapi de meniul orange cred ca trebuie resoftat .. meniul tine de soft nu de retea .eu asa cred .

Edited by mahaiy, 06 August 2008 - 14:09.


#38
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Salutare, L-a decodat cineva in banii astia? (20-25 ron)? . Intreb ptr ca m-ar interesa si pe mine si pretul mi se pare totusi putin cam mic.

PS: care stie segventa specifica SE pentru a intra in acel meniu ascuns? Ma intereseaza sa dezactivez din acel meniu incarcarea telefonului cand este legat la usb. Multumesc anticipat.


LE:  am gasit...era >*<<*<*   . 10x oricum

Edited by manea_razvanro, 06 August 2008 - 23:57.


#39
sisu_stelistul

sisu_stelistul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 01.02.2007
Ma bate gandul sa vand k800, si sa-mi iau k810 la abonament, si asa vroiam sa trec pe abonament, credeti ca merita, adica n-ar trebui sa pun foarte multi bani de la mine.

#40
mahaiy

mahaiy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 02.03.2007

 sisu_stelistul, on Aug 8 2008, 12:32, said:

Ma bate gandul sa vand k800, si sa-mi iau k810 la abonament, si asa vroiam sa trec pe abonament, credeti ca merita, adica n-ar trebui sa pun foarte multi bani de la mine.
eu zic ca se merita  :thumbup:

#41
atg1105

atg1105

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 22.10.2005
am luat si eu acum 2 zile la fidelizare... merge super... am mai avut un k750i si am fost foarte multumit de el... mai multumit decat de nokia 6300 si 5310 exp music....

#42
loredans

loredans

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.02.2008
Am cumparat de curind acest telefon de la orange shop si merge bine.
Ce am observat diferenta fata de k800i dupa prima incarcare nivelul bateriei creste in timp ce butonezi telefonul pina la 100%
Iar dupa ce sta putin scade iar.Sa fie ceva defect?

#43
duki

duki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 08.10.2006
Am cumparat si eu azi un k810i de la orange.Toate bune si frumoase,dar parca se incalzeste in zona tastelor cand umblu pe el.Inca nu lam "formatat".E caldura mainilor mele?E telefonul de vina?Doar al meu pateste asa?

#44
Tibi06

Tibi06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.04.2007
Salutare. Eu am cumparat telefonul de la Orange la BD prelungire de abonament si pot spune ca sunt multumit de el pana acum cu exceptia unui lucru :huh:  cand il conectez la calculator cam face figuri daca vreau sa copii ceva din calculator in tel. nu merge adica nu le pot vedea pe telefon dar calculatorul imi spune ca sau copiat bine si cand scot cablul de date din telefon dupa ce am terminat treaba mi se restarteaza calculatorul. Mai are careva problema asta ? Stie cineva care e problema ?

#45
duki

duki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 08.10.2006

 Tibi06, on Aug 10 2008, 22:21, said:

Salutare. Eu am cumparat telefonul de la Orange la BD prelungire de abonament si pot spune ca sunt multumit de el pana acum cu exceptia unui lucru :huh:  cand il conectez la calculator cam face figuri daca vreau sa copii ceva din calculator in tel. nu merge adica nu le pot vedea pe telefon dar calculatorul imi spune ca sau copiat bine si cand scot cablul de date din telefon dupa ce am terminat treaba mi se restarteaza calculatorul. Mai are careva problema asta ? Stie cineva care e problema ?


La mine merge fara probleme si cablul usb, dar m-am decis sa folosesc bluethoot-ul ca sa nu stric mufa telefonului.Fisierele se copie la fel de repede ca prin cablul usb.Incearca si tu sa faci rost de un bluethoot, eu am un bluesoleil si merge perfect,costa vreo 300 de mii (30 ron).
Si postez si o tema creata de mine aseara pe la ora 2.

Attached Files


Edited by duki, 11 August 2008 - 09:43.


#46
hamann08

hamann08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.08.2008
salut !  ultima versiune de soft la k810 este R8BF003 - RED53, intra pe http://www.topsony.c.../cmps_index.php aici vezi toate ver. noi... :peacefingers:

#47
hamann08

hamann08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.08.2008

 duki, on Aug 10 2008, 18:22, said:

Am cumparat si eu azi un k810i de la orange.Toate bune si frumoase,dar parca se incalzeste in zona tastelor cand umblu pe el.Inca nu lam "formatat".E caldura mainilor mele?E telefonul de vina?Doar al meu pateste asa?

In primul rand Li-ion si Li-Polymer nu se mai formateaza cat despre incalzire nu stiu ce sa zic, dar cred ca ti se pare la mine nu se intampla asa ceva. Am luat acum 2 saptamani si un SGH-D900i si acolo da chiar era problema daca il butonai 10-15 min chiar se incalzea (bateria).

#48
mark

mark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 12.02.2007
Cum pot sa pun thema IPhone de exemplu pe K810?

#49
hamann08

hamann08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.08.2008
Sa va zic ce imbunatatiri i-am facut la tel meu K810i cumparat acum 3 zile de la orange la BD:

-in primul rand l-am debranduit MAIN:K810 R8BA024 & FS:K810_R8BA024 FS MEDITERR RED52 (lb. romana)
-decodat (merge in toate retelele)
-meniu schimbat (icoane noi in meniu)
-driver camera schimbat ( pentru calitate mai buna a pozelor si video )
-driver audio schimbat ( se aude mai tare si clar )
-skin media player 11 ca pe PC
-icoane baterie si semnal schimbate ( cu cat la suta mai este din baterie si schimbarea culorii in functie de nivelul acesteia)

    - as vrea sa il fac sa filmeze in format  mp4 dar asta nu am reusit....daca stie cineva cum se face  sa posteze aici!

my id: hamann08 :OK:

#50
mahaiy

mahaiy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 02.03.2007

 mark``, on Aug 11 2008, 17:57, said:

Cum pot sa pun thema IPhone de exemplu pe K810?
eu am gasit-o pe un site.. nu e cine stie ce  da daca tie iti place..
o dezarhivezi si o pui in theme in card..

Attached Files


Edited by mahaiy, 11 August 2008 - 15:11.


#51
Cretulici

Cretulici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.08.2008

 atg1105, on Aug 9 2008, 15:26, said:

am luat si eu acum 2 zile la fidelizare... merge super... am mai avut un k750i si am fost foarte multumit de el... mai multumit decat de nokia 6300 si 5310 exp music....



Asa au unele modele de la Sony, se incarca bateria singura, nu e ceva de speriat  ;)

#52
duki

duki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 08.10.2006
Inca 2 theme...

Attached Files



#53
ovidiuanca30

ovidiuanca30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.08.2008
slautare all..........
am un k810i achizitionat de curand.............si tzine bateria kam 2 zile nu prea mult butonat
am auzit k dupa 5-6 incarcarcari isi revine
cine ma poate ajuta?

#54
duki

duki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 08.10.2006
Sa sti ca si eu am patit la fel, telefonul l-am cumparat duminica pe la ora 12, pana la ora 17 am umblat pe el pana s-a descarcat complet, apoi l-am tinut 3 ore la incarcat si azi la ora 16 ma anunta ca am low battery.Probabil ca asa is facute, pana se uzeaza un pic.Apropo, al tau telefon, se incalzeste cand umbli la el?Umbla vreo 10 min pe el, fa poze, asc muzica, uitate la un filmulet sau altceva, si zi-mi si mie te rog daca se incalzeste in zona joystick-ului, la taste.Merci

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate