Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

La ce se inchina crestinii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1171 replies to this topic

#19
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Aici aveti o bucata de mandibula . Nu va speriati, nu mai poate manca pe nimeni !

     Attached File  6.jpg   57.61K   218 downloads

#20
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Vi-l prezint in continuare pe dumnezeul "sfanta Olga, imparateasa Rusiei" . Probabil la acest dumnezeu s-au rugat rusii de li i-a trimis Dumnezeu pe Lenin si pe Stalin !

     Attached File  415_imparateasaRusie.jpg   58.92K   199 downloads

#21
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Asteptam o icoana cu Sfantul Jiji, Platitorul de bir.

#22
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postlandscape10, on Mar 19 2007, 00:13, said:

Asteptam o icoana cu Sfantul Jiji, Platitorul de bir.

     Ma duc sa o caut, daca nu gasesc, sigur voi gasi vreuna cu Sfantul Nobody, mancatorul de jir !

#23
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Iata acum o icoana in care apare si porumbelul la care se inchina crestinii. Sa te mai miri atunci ca scot atatia porumbei din gura lor ?!


     Attached File  icoana7.jpg   68.11K   115 downloads

Attached Files



#24
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View PostFadeToBlack, on Mar 18 2007, 22:32, said:

Eu cred ca lumea a luat filmul Stigmata in serios...macar cei de aici. Asta referitor la comunicarea cu Dumnezeu.

     Nu am vazut Stigmata. Despre ce era vorba ?

#25
Chao_Ab_Ordo

Chao_Ab_Ordo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.03.2007
Am fost mai demult la sanctuarul unui sfant (eu credeam ca ma duceau la munte dar nu a fost asa :nonobad: )...acolo intr-o parte il aveau intins pe masa pe sfantul asta, o statuie din piatra vopsita ca si cum ar fi vrut sa-i dea viata...de departe iti parea adevarat. In cealalta parte a bisericii era pus pe masa un cosciug de sticla imbracat cu catifea rosie, in care se gasea un alt manechin care vroia sa arate ca Iisus in momentul in care l-au dat jos de pe cruce. Era plin de sange, mi s-a parut o imagine luata dintr-un film horror, “efecte speciale” bune ca sa-ti intre bine in minte cat a suferit, ce mai...ceea ce m-a intristat a fost faptul ca pe acolo mai erau si copii pe care parintii aproape ca ii obligau sa se uite bine si sa faca semnul crucii si nu cred ca le-a ramas o imagine foarte frumoasa in urma vizitei  :confuzzled:  (nu mi-a ramas mie...). Si pe acolo sarutau si mangaiau statuile manechin ca si cum bucatile acelea de ciment, fara nici un pic de viata in ele, le-ar fi dat bilet pentru paradis...sute de oameni merg mereu acolo si in multe alte locuri incercand sa caute ceva sfant de care sa se agate cand problemele ies la suprafata, dar nu este oare TOT pamantul “sfant” prin energia ce-l mentine in viata? Dar oamenii se tem si nu se tem de Dumnezeu ci de autoritatea preotilor (care in loc sa lumineze caile, mai mult le-au intunecat cu teama si minciuni), se tem de haina de pe popi cum cel care a depasit viteza se teme de Garcea care-i da amenda. Oamenii nu-l cunosc pe Dumnezeu, daca l-ar cunoaste ar trai linistiti si fara teama. Era unul, imbracat in haine de calugar si se opreste pe strada langa un om care statea linistit pe o banca si il intreaba aratandu-i talpa pantofului...om bun, eu am niste pungi in mana, poti te rog sa iei un bat si sa dai la o parte murdaria de pe pantof? Am dat cu piciorul in treaba mare de caine. I-a curatat omul de pe banca pantoful fara sa clipeasca si multi altii au facut-o...a mai facut experimentul respectiv imbracat normal. L-au refuzat toti. Ca sa vedeti ce poate face o simpla haina, ca sa nu mai vorbim despre..altele. Nu sunt impotriva tuturor...am stat de vorba cu calugari intelepti, cu preoti care imi povesteau despre cum “EI (nu preotii)l-au omorat” pe Eminescu si am fost in biserici unde cantecele care faceau sa vibreze totul in jurul lor imi dadeau fiori. Dar lumea trebuie sa se trezeasca, sa piarda din frica cu care traieste si sa se inchine chiar si in fata unui pom...si daca Dumnezeu este mare si bun atunci o sa asculte...

#26
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Iata in continuare celebrul giulgi din Torino cu chipul "original" al lui Hristos ! De acum inainte, orice user Softpedia poate sa se inchine la "adevaratul dumnezeu" si sa-i ceara si numerele la loto daca are chef. Bineinteles ca ar trebui mai intai sa-l scoata pe Hristos din carpa respectiva. Oricum parerea mea este ca cine se inchina la carpe devine si el cu timpul tot un fel de carpa !

Attached File  mar_2005_8_1.jpg   55.3K   135 downloads

Attached File  giulgiu.jpg   9.17K   61 downloads

Attached File  maramaveronica.jpg   35.48K   55 downloads

     Pentru cei ce doresc mai multe informatii, dau link.


http://www.punctecar...mar_2005_8.html

#27
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Icoana "facatoare de minuni" de la Cetatuia, Buzau . Daca aveti ceva dureri de cap, priviti-o numai si veti capata altele in plus. Apropo, intrebati-o si pe ea numerele la loto, ca la cate minuni a facut pana acum sigur este o bagatela pentru ea sa va dea sase numere. Mie nu  a vrut sa-mi dea nici un numar, asa ca m-am suparat si am pus-o aici sa o vada toata lumea ca nu-i in stare macar sa zica bleanc, d-apai 4, 55, 33, 2, 45, 49 !

     Attached File  19_2.jpg   19.29K   94 downloads

     Eu m-am spalat pe cap cu ea. Cine vrea sa se spele si pe creier, dau link !

     http://www.formula-a...-de-minuni.html

#28
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Va prezint mai jos manastirea Sf. Pavel de pe MUntele Athos si "comorile" cu care atrage fraierii la ea :

     Attached File  app00063.jpg   84.65K   145 downloads

    " Mai are si două icoane făcătoare de minuni si o bucată din trestia pe care i-a dat-o în mână Mântuitorului spre batjocură Irod.

Aci se află o cutie de argint cu darurile care le-au adus magii Domnului la Vitleem: aur, smirnă si tămâie, 14 bucăti aur, 62 bucăti smirnă si tămâie însirată pe sârmă.

Părticele din sf. moaste de la Constantin cel Mare, Sf. Silvestru, Sf. Haralambie, Sf. Trifon, capul Sf. Teodor Stratilat, piciorul Sf. Grigore Teologul si altii. Pe mosia acestei M-ri se mai află multe schituri printre care: schitul româresc Lacu cu hramul Sf. Dimitrie în care vietuiesc ca la 70 călugări români."

     Sa te mai miri atunci ca crestinii sunt saraci cu duhul de cand s-au nascut de sunt in stare sa creada toate balivernele astea ?!

     Pentru curiosi, link !

http://www.sfaturior...hos/SFPAVEL.HTM

#29
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Ma duc sa ma culc. Maine va postez "minunile" crestinilor !

#30
shimen_musashi

shimen_musashi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 15.04.2005
tudorele ce vrei sa demonstrezi cu asta?

#31
panselutza

panselutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 30.01.2007
Faina manastire! M-as duce si io sa ma inchin p-acolo :coolspeak:

#32
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postshimen_musashi, on Mar 19 2007, 10:05, said:

tudorele ce vrei sa demonstrezi cu asta?

     Ai intuit bine, vreau sa demonstrez ceva. Dupa ce voi termina de postat tot ceea ce mi-am propus s-ar putea sa intelegi si singur. Daca nu, oricum voi veni atunci si cu explicatia corespunzatoare.

#33
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postpanselutza, on Mar 19 2007, 10:26, said:

Faina manastire! M-as duce si io sa ma inchin p-acolo :coolspeak:

     Du-te, da vezi sa nu-ti frangi mana in tresita aia de zic ca o avut-o Hristos in mana. Apropo, interesanta asocierea dintre Hristos si trestie. Candva, intr-o carte a Bibliei, evreii au fost certati ca s-au increzut in puterea Egiptului  in loc sa se increada in Dumnezeul lor. Un prooroc le-a spus atunci ca Egiptul va fi pentru ei o trestie franta cara le va frange mana in loc sa ii sprijine, si asa a fost.
     Oare asta sa fie si semnificatia trestiei pe care conducatorul lumii de atunci, Irod, a pus-o in mana lui Hristos ? Ca Hristos va ajunge un conducator ce va frange mana celui ce se va sprijini pe El ca pe unul din conducatorii acestei lumi ?
      Nu raspundeti, este doar o intrebare retorica !

#34
panselutza

panselutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 30.01.2007

View Posttudorel666, on Mar 19 2007, 10:47, said:

Du-te, da vezi sa nu-ti frangi mana in tresita aia de zic ca o avut-o Hristos in mana. Apropo, interesanta asocierea dintre Hristos si trestie. Candva, intr-o carte a Bibliei, evreii au fost certati ca s-au increzut in puterea Egiptului  in loc sa se increada in Dumnezeul lor. Un prooroc le-a spus atunci ca Egiptul va fi pentru ei o trestie franta cara le va frange mana in loc sa ii sprijine, si asa a fost.
     Oare asta sa fie si semnificatia trestiei pe care conducatorul lumii de atunci, Irod, a pus-o in mana lui Hristos ? Ca Hristos va ajunge un conducator ce va frange mana celui ce se va sprijini pe El ca pe unul din conducatorii acestei lumi ?
      Nu raspundeti, este doar o intrebare retorica !
E atat de fain ca nu conteaza ,rezolv cu ghips. :D

#35
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Va prezint in continuare o alta manastire de la Muntele Athos cu MINUNILE si bucatile de cadavre cu care atrage la ea mii de credinciosi zilnic :

Attached File  muntele_athos_45.jpg   40.42K   79 downloads



Icoana "Axion Estin" - este legata de minunea - icoana se afla la Chilia Adormirii Maicii Domnului langa schitul Sf. Andrei, in anul 980. Un ucenic se ruga in fata icoanei cu rugaciunea
"Ceea ce esti mai cinstita decat heruvimii si mai marita fara de asemanare decat serafimii care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul ai nascut, pe tine cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu te marim." Atunci apare Arhanghelul Gavriil in chipul unui calugar si ii spune sa se roage asa "Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu , cea pururea fericita si preanevinovata si maica Dumnezeului nostru" la care sa adauge "Ceea ce esti mai cinstita...", dar ucenicul nu a retinut exact cantarea , atunci ingerul a scris cu degetul pe o lespede de piatra aceasta cantare . Aceasta piatra se pastreaza si in zilele noastre.

Attached File  Careia__Athos__icoana_facatoare_de_minuni.jpg   5.17K   10 downloads      Attached File  icoana_facatoare_de_minuni_de_la_manastirea_Careia__muntele_Athos.jpg   5.93K   8 downloads

     Mai sus aveti unul dintre dumnezeii lor si ce minuni a facut acest dumnezeu, iar in continuare cu ce bucati de morti se mandresc :


Sfinte moaste: aici se gaseste capul Sfantului Apostol Andrei , particele de la sf. Alex Nevski , Sf. Maria Magdalena.

     Sorry, dar de la morti nu au postat fotografii ! Se pare ca pe astia nu-i poti vedea decat acolo si contra cost ; stiti voi, o lumanarica, niste slujbe, un acatist, margelute, iconite, tamuita si tot tacamul cultului de morti.

#36
panselutza

panselutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 30.01.2007
Un om mort nu valoreaza nimic,cum sa te inchini la el.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate