Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

La ce se inchina crestinii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1171 replies to this topic

#1
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
De-a lungul scurtei mele vieti am observat ca, desi crestinii se declara monoteisti, se inchina la o mie si una de lucruri unele din ele extrem de scarboase si luate parca din arsenalul unei secte sataniste.
     Postez mai jos poza unui sfant la care ortodocsii sa inghesuie sa se roage si sa-l sarute evlaviosi convinsi ca un mort poate mijloci rugaciunile lor catre Dumnezeu.

Attached File  fata.jpg   190.19K   818 downloads

#2
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Iata in continuare alti dumnezei care "mijlocesc" pentru crestini in fata lui Dumnezeu. Cu astfel de mijlocitori, muti, surzi si nemiscatori, nu e de mirare deci ca rugaciunile lor nu prea ajung la destinatie.

Attached File  10_03_20072.jpg   104.34K   550 downloads

     Pentru cei care doresc sa se documenteze mai bine, dau si linkul de la pagina respectiva:


http://www.gardianul...isi-s91292.html

#3
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Iata-l in continuare pe prea sfantul parinte Lacatusu. Daca toti sfintii arata ca el, eu marturisesc cu mana pe inima ca NU VREAU SA FIU SFANT !

     Attached File  holyrelics.jpg   15.36K   493 downloads

#4
Cafea_albastra

Cafea_albastra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 08.02.2007

View Posttudorel666, on Mar 18 2007, 20:59, said:

De-a lungul scurtei mele vieti am observat ca, desi crestinii se declara monoteisti, se inchina la o mie si una de lucruri unele din ele extrem de scarboase si luate parca din arsenalul unei secte sataniste.
     Postez mai jos poza unui sfant la care ortodocsii sa inghesuie sa se roage si sa-l sarute evlaviosi convinsi ca un mort poate mijloci rugaciunile lor catre Dumnezeu.

Attachment fata.jpg
Maestre cred ca la faza asta sunt de acord cu tine... :clapping: mi-ar trebui multe beri sa ajung sa ma milogesc de cadavre sa-mi dea sanatate si sculatoare vesnica :roflmao: Bravo.

#5
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Uitati-o in continuare si pe dumnezeul Parascheva . Nu prea i se cunoaste bine fata, dar oricum nu are importanta : va asigur eu ca tot moarta este si nemiscata de sute de ani. Daca oamenii acestia , de sute de ani nu pot sa diferentieze un mort de un sfant viu din imparatia lui Dumnezeu, nu ma mir ca multi dintre ei nu au invatat inca sa deosebeasca bine dreapta de stanga !


Attached File  1.jpg   68.3K   505 downloads

#6
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
Bisericile sunt clinici de geriatrie. De obicei marii "credinciosi" fac chestii dintr-astea. Se roaga de mort, ca sa nu il viziteze prea devreme...o fi o chestie si nu stiu si eu...

#7
freemastter

freemastter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.11.2006
Aici am si eu dreptate cu Tudorel..pana si la ora de religie ne pun sa invatam datele sfintilor . pt ce ? asta demonstreaza ca stii religie ? Tudorel as vrea si eu un id de messenger de la tine,am vazut unele din posturile tale si nu stiu cum sa-mi dau cu parerea..m-am cam speriat cand am vazut username-ul tau .. dar faceai afirmatii total diferite,ma gandeam ca esti un satanist(nu te supara) dar mi-am schimbat parerea..totusi,in thread-ul tau cu "si eu vorbesc cu Dumnezeu" ai luat rugaciunea ca pe ceva putin mai artificial,ai specificat ca in "chat-ul" tau cu Dumnezeu mai si injuri ?! sau ori n-am vazut eu bine..ei apreciez ca tu vb cu Dumnezeu,dar exagerezi.crezi ca Dumnezeu te mai asculta daca tu te adresezi intr'un fel "of la naiba am avut o zi proasta" .. poate te va asculta nu stiu P.S.:  scuzati pt acel cuvant,eu unul nu-l folosesc si nu injur si incerc sa ma indrept :)

#8
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Evreii purtau in pustie chivotul lui Dumnezeu care avea in el mana pe care o mancau ei . Ortodocsii poarta in procesiuni lungi "chivoturi" pline cu oase de morti si carnuri neputrezite ce nu le-ar manca nici cainii . Sa te mai miri atunci ca Dumnezeu nu vrea sa ni se arate ?!

     Attached File  7th.jpg   4.49K   45 downloads

#9
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
Eu cred ca lumea a luat filmul Stigmata in serios...macar cei de aici. Asta referitor la comunicarea cu Dumnezeu.

#10
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postfreemastter, on Mar 18 2007, 22:26, said:

Aici am si eu dreptate cu Tudorel..pana si la ora de religie ne pun sa invatam datele sfintilor . pt ce ? asta demonstreaza ca stii religie ? Tudorel as vrea si eu un id de messenger de la tine,am vazut unele din posturile tale si nu stiu cum sa-mi dau cu parerea..m-am cam speriat cand am vazut username-ul tau .. dar faceai afirmatii total diferite,ma gandeam ca esti un satanist(nu te supara) dar mi-am schimbat parerea..totusi,in thread-ul tau cu "si eu vorbesc cu Dumnezeu" ai luat rugaciunea ca pe ceva putin mai artificial,ai specificat ca in "chat-ul" tau cu Dumnezeu mai si injuri ?! sau ori n-am vazut eu bine..ei apreciez ca tu vb cu Dumnezeu,dar exagerezi.crezi ca Dumnezeu te mai asculta daca tu te adresezi intr'un fel "of la naiba am avut o zi proasta" .. poate te va asculta nu stiu P.S.:  scuzati pt acel cuvant,eu unul nu-l folosesc si nu injur si incerc sa ma indrept :)

     ID-ul meu este mariantudorellazar .

#11
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Postez in continuare trei maini la care se inchina ortodocsii. Picioare nu am gasit. Cand voi gasi, voi posta. Apropo, mai am niste capuri. Nu pierdeti ocazia !!!

     Attached File  5th.jpg   3.02K   51 downloads

     Attached File  18th.jpg   3.46K   45 downloads

     Attached File  9th.jpg   3.83K   36 downloads

#12
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
3 la 10 mii :)
Ce vrei sa dovedesti? Ca lumea face o groaza de prostii doar pentru a arata ca sunt credinciosi? Ca sunt o groaza de babe care se inchina de parca si-ar da viata? Ca multi nu au nici o baza religioasa? Credeam ca se stiu astea... Spune ceva nou :).

#13
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Iata si capurile promise . Va urez distractie placuta si vise frumoase !

     Attached File  22th.jpg   3.54K   48 downloads

     Attached File  23th.jpg   3.38K   45 downloads

     Attached File  24th.jpg   3.78K   32 downloads

#14
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View PostFadeToBlack, on Mar 18 2007, 22:44, said:

3 la 10 mii :)
Ce vrei sa dovedesti? Ca lumea face o groaza de prostii doar pentru a arata ca sunt credinciosi? Ca sunt o groaza de babe care se inchina de parca si-ar da viata? Ca multi nu au nici o baza religioasa? Credeam ca se stiu astea... Spune ceva nou :).

     Astea nu sunt deloc prostii, sunt lucruri in care cred sincer milioane de oameni si cu toate astea, cei carora Dumnezeu le-a dat mai multa minte si ar putea sa le-o deschida si celor mai slabi cu duhul, nu fac decat sa se miorlaie toata ziua ca nu-l gasesc pe dumnezeu, sa spuna ca ceilalti sunt prosti si ei nu se baga, ca ei sunt prea destepti sa le deschida mintea prostilor si mai bine se preocupa de propria liniste sufleteasca si gasirea lui Tanti Nirvana.
     Parerea mea este sa o mai lase in pace pe Madam Nirvana si sa puna mana pe matura sa dea afara gunoiul din propria ograda !

#15
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
N-am zis eu ca sunt prostii, m-am referit doar la manifestarile in preajma icoanelor (cred ca exista o confuzie in vorbele mele). Am zis ca exista si partea asta, si intr-adevar nu sunt de acord cu ea. Nirvana, nu-i vad legatura cu ortodoxismul...diferitele stari psihice se pot obtine prin fumat ierburi, nu prin Dumnezeu. Nu o sa te duca El la Nirvana vreodata.

Edited by FadeToBlack, 18 March 2007 - 23:02.


#16
red-dog-cena

red-dog-cena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2007
da ce aveti voi cu prietenu' meu...cate beri am baut eu cu el...inainte sa ajunga(ca in foto)  ;)...el mi-a spus ca face cinste cu o bere la inmormantare si nu a facut-o...prosti sunt cei ce cred in asta ( mantuitorul IIJOS...ca sus am cautat eu si nu era :lol:;) )

Attached Files



#17
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View PostFadeToBlack, on Mar 18 2007, 22:59, said:

N-am zis eu ca sunt prostii, m-am referit doar la manifestarile in preajma icoanelor (cred ca exista o confuzie in vorbele mele). Am zis ca exista si partea asta, si intr-adevar nu sunt de acord cu ea. Nirvana, nu-i vad legatura cu ortodoxismul...diferitele stari psihice se pot obtine prin fumat ierburi, nu prin Dumnezeu. Nu o sa te duca El la Nirvana vreodata.

      Nirvana este o simpla metafora. Voiam sa spun ca cei carora Dumnezeu le-a dat minte, in detrimentul celor carora nu le-a dat asa de multa si i-a desemnat sa ne mature strazile si sa ne munceasca pe ogoare sau pe santiere, ar trebui sa o lase mai moale cu filozofeala si cautarea propriei fericiri si sa se gandeasca ca de-aia Dumnezeu lor le-a dat minte si altora nu, ca sa se foloseasca de mintea si cunostintele lor si cei umili care nu sunt dotati cu asa ceva, nu sa-i lase sa zaca in intunericul  prostiei si superstitiilor !

#18
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
Complexa idee.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate