Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

mesteri si meseriasi

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
sorin-urzica

sorin-urzica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.01.2007
am construit un zid de sprijin la un rau de vreo 100.000 roni si la prima viitura mi l-a luat apa.
meseriasii au fost la negru si acuma trebuie sa-l refac pe banii mei.
e corect, mai ales ca i-am platit cu cat mi-au cerut ei?

#20
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,909
  • Înscris: 09.12.2004
TERMINATI CU TIGANEALA????

Sorin, daca ai dat termenul corect - zid de sprijin- si tu ai cerut sa ti se faca "zid de sprijin" iar flacaii au facut ce zice "clentu" e doar vina ta...ai comandat ceva eronat....pentru ca o aparare de mal se face cu gabioane, care e alta mincare de peste.
Zidul de sprijin are alta geometrie, alta destinatie si utilitate.

Se vorbea mai sus de consultanta....asta e un exemplu in care trebuia sa existe si o parere avizata iar daca te scumpesti la tarite cam asa se intimpla (daca la investitia de 100000 RON  :unsure:   mai dadeai 1-2% (tot la negru) unuia cu niste ani de scoala in plus, poate ca era alta situatie)

Asa se intimpla cind nu e un contract cu termeni conditii penalitati garantii etc.; la atita banet ma mir ca ai ales sa faci lucrarea la negru, deoarece nu e ca atunci cind chemi un instalator sa-ti schimbe o garnitura (asta daca nu ai cistigat la loto...)

#21
bibicu5

bibicu5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 20.01.2007
Fiul ploii,

Gata,s-a rezolvat...m-am si intors,firma creata,oameni angajati(i-am avut aici si lucreaza dupa norme franceze),lucru la greu si ....mai ales preturi!Nu,nu la firma mea ci la furnizori. Fratilor nu va mai plingeti ca va costa mult constructiile,asa este,firmele din Romania va jupaie de vii.Vina insa nu le apartine in totalitate lor ci furnizorilor sau importatorilor.Eu am gasit modalitatea de a scadea preturile: aduc direct de aici si clientul plateste mai putin. Un mic exemplu' intre multe altele: un robinet(mitigeur) marca Grohe din gama EUROSMART era in magazine in tara la cca 166€ in timp ce eu il cumpar cu cca 60€.Sper sa nu se considere publicitate ca am mentionat o marca dar trebuia un exemplu concret.Peste tot pe unde am fost este asa,furnizorii vor ca dupa 3luni sa-si cumpere 4X4 si vila la munte. Au ajuns pina acolo incit intr-o discutie cu un patron de "mare dealer de renume in tara","nu spui numele dar incepe cu numele tarii noastre" mi-a zis: "domne' daca vrei sa lucrezi la modul din vest sa stii ca nu o sa rezisti pe piata" cu alte cuvinte tre' sa vind scump ca fraierimea inghite.Se vorbea pe alte postari de modul de a instala o cada acryl,m-am lamurit cum,ce fel si ce calitate se foloseste.Intr-un alt magazin de sanitare am intrebat daca acea cada are picioare....UN MARE SEMN DE MIRARE PE FATA LOR!!!! "Da, dar sint optionale"!!!!Am fost in mari magazine de bricolaj,multe produse de foarte proasta calitate,scumpe si adesea lipsa lucrurilor utile in instalatii corecte,exemplul:robinet de alimentare WC sau sifon de lavabo sau chiuveta bucatarie.Ma rog,sint o multime de zis si inteleg necazurile celor ce intra pe aici sa-si verse oful. Sper ca cei din breasla instalatiilor sa incerce sa amelioreze starea lucrurilor.
@+,bibicu5

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate