Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

100% FM

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#1
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.06.2006
De sîmbătă reapare Sport Total FM

Un nou post de radio va putea fi recepționat începînd cu acest week-end. Mai întîi doar în București si Constanta, iar în viitorul apropiat și în alte orașe din țară. E vorba de Sport Total FM, pe 97,4 FM, un post de radio dedicat iubitorilor sportului, cu știri și comentarii proaspete din fotbal și nu numai. La fiecare sfîrșit de săptămînă, sîmbăta și duminica, va fi programat un maraton fotbalistic de 8 ceasuri, care va începe la orele prînzului și va oferi informații de la toate partidele disputate în Europa în acel răstimp.
Adresa de web va fi : http://www.sptfm.ro/
Sursa GSP

Edited by soldatel56, 16 March 2007 - 18:23.


#2
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Totalsport.ro (unde erau cei care se ocupau de Total Sport FM) nu este același lucru cu cotidianul de sporturi „Sport Total”.
A existat o colaborare între ei în 2005, când a apărut ziarul, însă această colaborare a încetat după câteva luni.

#3
Felixx

Felixx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.03.2007
Salutare!

Sport total a cumparat fostul total sport fm ;) in mai anul trecut. Cele doua institutii media au fuzionat. Mare parte dintre cei care am pus bazele radioului am emigrat prin alte parti..

#4
unique2

unique2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 15.07.2006
Am auzit ca emisia e de proba. Nu sambata a fost debutul oficial. Si nici frecventa nu e definitiva. Iar siteul mentionat pe acest forum nu merge

#5
Antenistu'

Antenistu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.09.2006
noutate 105.8Mhz sportu total in fm~!!! .. aici sa ramaina ca sa aud 97.3Minisat-ul .... vedeti ca sunt in trecere in Buc la oara asta si am ras ca am zis ca e un pirat da de unde! :lol:

Edited by Antenistu', 20 March 2007 - 05:08.


#6
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Cam greu cu informarea asta. Pe site-ul ziarului nu am găsit nimic despre acest post. Bine că am aflat de la concurență.

View PostFelixx, on Mar 18 2007, 21:24, said:

Salutare!

Sport total a cumparat fostul total sport fm ;) in mai anul trecut. Cele doua institutii media au fuzionat. Mare parte dintre cei care am pus bazele radioului am emigrat prin alte parti..
Salutare, Felix și bine ai venit pe forum!

Poate se va reface echipa fostului Total Sport FM. Ați făcut o treabă foarte bună acolo și sper ca noul post să se ridice cel puțin la nivelul celui vechi.

#7
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View PostAntenistu, on Mar 20 2007, 05:06, said:

noutate 105.8Mhz sportu total in fm~!!! .. aici sa ramaina ca sa aud 97.3Minisat-ul .... vedeti ca sunt in trecere in Buc la oara asta si am ras ca am zis ca e un pirat da de unde! :lol:
Are acoperire limitata pe Bucuresti, in afara orasului nu se mai prinde decat foarte slab...

#8
Felixx

Felixx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.03.2007
In opinia mea se puteau face niste lucruri mult mai bune, pt voi, ascultatorii... era loc de mai bine, dar din pacate a fost un proiect esuat. Multi dintre fostii mei colegi sunt angajati in alte redactii, asa ca va fi destul de dificil pana se va forma o echipa competitiva. Total sportul a avut si multe puncte slabe pt ca o parte din conducere nu a inteles niste lucruri vitale..
Este adevarat ca noul post va face angajari, dar sunt cam sceptic in privinta profesionalismului care va fi acolo. Iti multumesc sincer pentru apreciere si pt urarea de bun venit pe forum !

Sper sa ne reauzim pe frecventa...indiferent care va fi aceea !

Cu stima,

#9
adysab

adysab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 15.04.2006
SportTotal FM emite deieri pe frecventa 105,8 .
In fiecare sambata si duminica .... GOL DUPA GOL cu aceeasi formula de start : Gabi Safta , Dan Cucu si Gabi Turcu
Telefon : 2501084

#10
bobdan

bobdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,221
  • Înscris: 29.07.2004
Pe internet cand vor emite?

#11
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.06.2006

View Postbobdan, on Mar 26 2007, 10:32, said:

Pe internet cand vor emite?
Acum se poate asculta si pe internet la adresa http://www.sptfm.ro/.

Edited by soldatel56, 04 April 2007 - 09:22.


#12
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
Foarte bine. M-ar interesa și grila de programe.

#13
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006
am ascultat si eu in ziua tragerii la sorti pt champions league si cupa uefa noul SPORT TOTAL FM nepunandu-mi problema daca vor transmite asa un eveniment important sau nu.

stupoare: in timp ce SPORT.RO tv era in mijlocul tragerilor (nu vedeam dar aflasem), domnii de la SPORT TOTAL vorbeau fara oprire despre scandalul cu suporterii dinamovisti de la meciul cu gloria buzau. ce ma interesa pe mine ca ascultator asa ceva in acele momente?

trecand in revista rapid adversarele echipelor noastre din UCL si UC, in loc sa se vorbeasca despre asta, au revenit la dezbaterea de mai devreme. ca sa nu mai zic ca habar n-aveau de fotbal, mosii din berarii care discuta despre fotbal la un pahar pot sa spun ca sunt cu mult mai documentati decat acei prezentatori.

in finalul emisiunii, e prezentata lista cu cateva meciuri din UCL considerate de ei importante, spunand "pe cele cu echipe care se aleg in urma disputei turului 2 nu le mai prezentam"... poftim??

sunteti radio de sport sau nu? de celelalte meciuri din cupa uefa nici vorba.

urmand stirile de la fix, constat ca n-aveau nici o legatura cu sportul...


astea toate in comparatie cu fostul post de radio TOTAL SPORT FM care transmitea pas cu pas fiecare biletel extras din urne si toate informatiile de care era nevoie, in jurul carora ruland o emisiune intreaga pe tema asta. acolo se muncea din pasiune.

concluziile le trageti si voi. mie mi s-a parut penibil.

#14
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Mai exista acest post? .. parca emite sau emitea pe 105.9 in Buc

#15
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,715
  • Înscris: 14.10.2008
Pe 105,8 emite in Bucuresti. Au castigat 92,4 in Slatina in Decembrie 2008 si n-au pus-o inca in functiune.

#16
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Si la Galati si Botosani mai au licente, dar sunt in aceeasi situatie.

#17
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005
E mult mai accesibil akuma pt ca e prezent pe satelit amos pe un tp de la boom si deasemenea in orange world se poate asculta la radio streaming , acuma nust cat de bun mai e radio asta dar ii au pe gabi safta(crainicul sau fostul crainic de la steaua dp stadio) si radu banciu jurnalist si invitat sport.ro

#18
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,715
  • Înscris: 14.10.2008
Poate ca de pe Amos 4 Vest l-ar prelua daca ar emite in Slatina. E mai bine decat alt radio 1002-ist, cum e coana Europa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate