Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Restaurant mic 100 clienti

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
demonyx

demonyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 01.02.2007
Daca mai faci rost de inca 50.000de euro, iti dau eu o ideea de afacere beton, cu castig sigur de 3-5000/luna.

#20
Albert Einstein

Albert Einstein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 19.01.2007

View Postcristiandu, on Mar 15 2007, 16:27, said:

salut,

nu ma pricep la constructii deloc, nu am facut nici-o casa sa am experiente din astea.

dar am o mica sansa sa pot sa intru intr-o afacere . Un teren, nu prea bine pozitionat pt. restaurant, dar e intr-o zona "verde" adica intre case. As vrea sa fac acolo un restaurant mic, pentru maxim 100 de persoane, poate si 100 e cam prea mult. Dar dispun de maxim 50 mii Euro. Penru tot, si astia sunt bani luati de la banca. Se poate construi un asa business cu banii astia?Pentru teren nu trebuie decat sa platesc o chirie care nu e mai mare de 500 Euro pe luna pentru un spatiu de 700 m2. Care as zice eu e destul pentru un spatiu si o parcare cat de cat. cine se pricepe sa i-mi dea ceva sfaturi?

Nu sunt hotarat deloc, e numai in faza de idee de afacere atat.

Multumesc mult.

Salut,
cu banii pe care ii ai, poti realiza o constructie pe structura usoara - LEMN - poate fi chiar ok pentru un restaorant.
Dar asa cum s-a mai spus, ramai cu f putini bani pentru restul.
uita-te pe http://forum.softped...t...203121&st=0 si o sa vezi si alte cheltuieli de luat in calcul + autorizatii spagi, etc.
-.-

#21
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

View Postddorin, on Mar 22 2007, 17:58, said:

Atentie, cred ca omul vinde afacerea (societatea comerciala, vadul, etc) si nu cladirea si utilajele, pentru care probabil platesti chirie. E pret de juma de garsoniera, ce Dumnezeu.....
In alta ordine de idei, cu 50.000 poti sa te gandesti la amenajarea unei terase cochete, (daca locul e bun), ca tot vine caldura mare. Bere, racoritoare si gratar, cu dotari minime, iar daca ai un sezon bun, la anul poti spera si la restaurant (unde costurile sunt mari, intr-adevar). Parerea mea...

Da, omul vinde afacerea cu tot cu utilitati. Si sa nu-mi spui ca a investii 100.000 de euro in bucatarie si vinde afacerea cu totul acuma la doar 23.000:D.


View Postdemonyx, on Mar 22 2007, 23:11, said:

@Arpi Bravo mai ca ai gasit, cum am spus mai devreme, sclipesti de inteligenta, as vrea sa vad cum o sa obtii autorizatiile necesare functionarii la acele restaurante, dar fiindca tu esti de o inteligenta rar intalnita, o sa te descurci. Iti doresc numai bafta !


Copiii, omul vinde afacerea, da restaurantul cu tot cu utilitati. NU VINDE cladirea. NU era vorba de cladire, era vorba de bani bagati intr-o bucatarie.

@demonyx tu ai zis ca intr-o bucatarie poti investii 100.000de euro. NU intr-o cladire. intr-o cladire poti investii milioane de euro. Era vorba de investiatia pentru o bucatarie.

Cate restaurante crezi ca s-ar deschide daca ar costa investia la 100.000 doar intr-o bucatarie? Cine si-ar mai deschide.
Inca o data, nu spun ca nu se pot investii 100.000 de euro dar 90% din restaurantele din Romania nu au facut o asemenea investie.

Crezi ca persoana care vinde restaurantul nu are aprobare de functionare? sincer...

Inca o data...nu-i lua speranta omului.

Intr-adevar cu 50.000 de euo nu o sa faca multe, dar are un inceput in acest domeniu.

Cu 50.000 de euro poate ridica o cladire pentru un restaurant de 100 de persoane. DOAR cladirea,  mai greu ce-i adevarat.

@cristiandu
uite aici un link unde poti vedea cu aproximatie cam cat costa o cladire/casa ;).

#22
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

View PostAlbert Einstein, on Mar 23 2007, 11:26, said:

Salut,
cu banii pe care ii ai, poti realiza o constructie pe structura usoara - LEMN - poate fi chiar ok pentru un restaorant.
Dar asa cum s-a mai spus, ramai cu f putini bani pentru restul.
uita-te pe http://forum.softped...t...203121&st=0 si o sa vezi si alte cheltuieli de luat in calcul + autorizatii spagi, etc.
-.-

Omul nostru intreba strict de cladire  :peacefingers:

View Postcristiandu, on Mar 15 2007, 18:47, said:

Numai constructia ma intereseaza daca se face in 50 mii Euro. Dotarile din bucatarie mese, etc. e alta mancare. Momentan asta e dilema mea nr. 1.

Multumesc


#23
Albert Einstein

Albert Einstein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 19.01.2007

View PostArpi, on Mar 23 2007, 12:19, said:

Omul nostru intreba strict de cladire  :peacefingers:


IN cazul asta

DA!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate