Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Site firma IT

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
vyra

vyra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.12.2006
Asa, Deci sa trecem la subiect: Vreau sa fac un site pt. o Fira IT... Si.. daca stau sa-l fac in HTML.. si vreau sa modific ceva.. trebe sa modific vreo 300 de pagini html. si ma apuca revelionu' :). (aaa. intai il fac la lx si dupe aia cumpar domeniu :D) Stiti voi ceva.. de genu joomla, php-nuke etc. special pt. site-uri de fire IT? (lx nu suporta joomla). :D

Multumesc anticipat.

#2
jarionut

jarionut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.03.2007

View Postvyra, on Mar 14 2007, 11:44, said:

Asa, Deci sa trecem la subiect: Vreau sa fac un site pt. o Fira IT... Si.. daca stau sa-l fac in HTML.. si vreau sa modific ceva.. trebe sa modific vreo 300 de pagini html. si ma apuca revelionu' :). (aaa. intai il fac la lx si dupe aia cumpar domeniu :D) Stiti voi ceva.. de genu joomla, php-nuke etc. special pt. site-uri de fire IT? (lx nu suporta joomla). :D

Multumesc anticipat.
incearca e107

#3
vyra

vyra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.12.2006
ok... incerc e107 :) sper sa mearga.. MS oricum :P

#4
zmeutz

zmeutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 25.07.2006
sau php fusion ... e foarte stabil si are o multime de chestii!

#5
vyra

vyra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.12.2006
nu am reusit sa pun e107.. zice ceva de genu: Permisiuniile Fisierelor Fisierul nu poate fi scris : ...
[be107_config.php
Directorul nu poate fi scris : ...
e107_files/cache/
Directorul nu poate fi scris : ...
e107_files/public/
Directorul nu poate fi scris : ...
e107_files/public/avatars/
Directorul nu poate fi scris : ...
e107_plugins/
Directorul nu poate fi scris : ...
e107_themes/
Versiunea PHP 5.2.1 TRECUT
MySQL 4.1.14-standard TRECUT
Extensie XML Instalata[/b]
Php fusion am avut pe site meu.. dar nu prea stiu sa lucrez in el..  din cate stiu poti posta stiri pe prima parina.. chestii deastea.. nu poti face un site pt o Firma IT

Edited by vyra, 14 March 2007 - 19:42.


#6
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
pai trebuie sa dai permisiune de scriere pe acele directoare.... adica CHMOD 777

#7
vyra

vyra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.12.2006

View Postdarkangelbv, on Mar 14 2007, 19:54, said:

pai trebuie sa dai permisiune de scriere pe acele directoare.... adica CHMOD 777

Si cum se face asta?? daca poti sa-mi spui. :) plz plz k vreau sa modific la php-fusion.. sa nu fie sitiri postate de utilizatori.. vreau site pt firma IT si sa pun produsele.. !

#8
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Depinde cu ce client FTP te conectezi.. la Internet Explorer pur si simplu dai click dreapta/properties pe fisier/director si bifezi drepturile de scriere/citire/executie pt fiecare grup de useri.

#9
kevinro

kevinro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 31.03.2004
E clar ca esti 0 barat pe parte de PHP. Dar daca zici ca stii HTML, tot e bine: baga la cap macar instructiunea "include" din PHP si ai scapat de belea. Adica poti sa faci asa:

<html>
<head>
bla bla
</head>
<body>
<?
  include("meniusus.inc");
?>
cod html
<?
  include("meniulateral.inc");
?>
alt cod html
etc.
</body>

Practic, nu trebuie sa faci modificarile decat in fisierele care reprezinta ariile cu continut site-wide: iti iei prin includere meniurile, headerurile... - vezi si tu pe acolo, ce se repeta si ce nu in paginile tale. Si foloseste CSS din belsug. CSS extern, evident! In felul asta nu vei avea probleme cu managerizarea unui site de 300 de pagini. Repet, cu conditia sa stii cu adevarat HTML!

#10
vyra

vyra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.12.2006

View Postkevinro, on Mar 14 2007, 20:59, said:

E clar ca esti 0 barat pe parte de PHP. Dar daca zici ca stii HTML, tot e bine: baga la cap macar instructiunea "include" din PHP si ai scapat de belea. Adica poti sa faci asa:

<html>
<head>
bla bla
</head>
<body>
<?
  include("meniusus.inc");
?>
cod html
<?
  include("meniulateral.inc");
?>
alt cod html
etc.
</body>

Practic, nu trebuie sa faci modificarile decat in fisierele care reprezinta ariile cu continut site-wide: iti iei prin includere meniurile, headerurile... - vezi si tu pe acolo, ce se repeta si ce nu in paginile tale. Si foloseste CSS din belsug. CSS extern, evident! In felul asta nu vei avea probleme cu managerizarea unui site de 300 de pagini. Repet, cu conditia sa stii cu adevarat HTML!

Thanx ;) incerc asa

#11
orio

orio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.04.2006

View Postvyra, on Mar 14 2007, 11:44, said:

Asa, Deci sa trecem la subiect: Vreau sa fac un site pt. o Fira IT... Si.. daca stau sa-l fac in HTML.. si vreau sa modific ceva.. trebe sa modific vreo 300 de pagini html. si ma apuca revelionu' :). (aaa. intai il fac la lx si dupe aia cumpar domeniu :D) Stiti voi ceva.. de genu joomla, php-nuke etc. special pt. site-uri de fire IT? (lx nu suporta joomla). :D

Multumesc anticipat.
mey dar firma aiaIT ce face? vrei sa aiba un magazin virtual unde sa-si vanda produsele sau vrei sa adaugi articole despre calculator....
Pt articole iti indic mambo iar pt vanzari un oscommerc

#12
vyra

vyra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.12.2006
magazin virtual...

#13
smarthosting

smarthosting

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 10.02.2007
pai ..oscommerce e bun pt vanzari online.... am si eu unul...nu este ff greu de implementat ... vezi crotal.com
bafta !

#14
Bobyo

Bobyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 13.03.2006
oscommerce roolz, poti incerca si cubecart si mai e zencart din cate stiu eu, oricum shef ai de munca frate :) daca vrei un exemplu clar dar fara magazin fix firma IT www.ghici.eu facut in joomla

#15
orio

orio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.04.2006

View Postvyra, on Mar 31 2007, 19:12, said:

magazin virtual...
daca iti cumperi un host care are cpanel genul acesta de scripturi (oscommercial ,zetcard ...etc) le poti instala fff usor , doar din 2 max 3 clickuri.

#16
zmeutz

zmeutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 25.07.2006
cs-cart costa ceva scriptul dar are tot ce vrei pentru o firma de IT este ~200$, vine cu skinurile lui are pc config si multe altele! vezi sertechpc.com

#17
vyra

vyra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 29.12.2006
Eroare zencart

    * Connection to Database failed
      Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)

ce sa fac?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate