Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Experiment Psihologie - psi-experimentala

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
PL_500

PL_500

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.10.2006
Salut, m-a rugat cineva sa-i gasesc pe net un experiment de psihologie, cred ca materia se numeste Psihologie Experimentala. Nu gasesc pe net si nici habar nu am, va rog daca puteti sa-mi dati un link unde sa-i gasesc unde sa-i gasesc niste informatii ceva....Multumesc

#2
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
http://www.zimbardo.com/   el e rofesor de psihologie, noi l-am studiat la psihologie sociala.....

http://www.prisonexp.org/ -unul dintre cele mai cunoscute si controversate experimente ale sale.

#3
Dorian Grey

Dorian Grey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.02.2007

View PostPL_500, on Mar 12 2007, 15:35, said:

Salut, m-a rugat cineva sa-i gasesc pe net un experiment de psihologie, cred ca materia se numeste Psihologie Experimentala. Nu gasesc pe net si nici habar nu am, va rog daca puteti sa-mi dati un link unde sa-i gasesc unde sa-i gasesc niste informatii ceva....Multumesc


Salut.
Pe net poti cauta pe site-urile cu referate ``Efectul Stroop`` de exemplu si o sa gasesti un referat care contine descrierea experimentului respectiv si multe alte informatii -referatul este conceput in stilul unui raport de cercetare. Tot pe net si tot pe site-urile cu referate poti gasi rapoarte de cercetare la experimente despre memorie sau timpul de reactie. Da-i o cautare pe google si gasesti sigur ceva.
Poti cauta prin librarii -in Pitesti se gaseste- sau la biblioteca ``Psihologia consumatorului`` de Nicholas Gueghen -nu stiu daca am scris corect ca habar n-am de franceza; in cartea asta sunt descrise o gramada de experimente.
Succes.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate