Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Adtrade.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
___mihai___

___mihai___

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 76
  • Înscris: 11.03.2007
Salu. Voiam sa intreb daca trebuie sa am neaparat o firma daca vreau sa inchei un contract cu adtrade. Si inac ceva; n-am inteles cat platesc la cost per action, adica cat imi dau pentru each action.

#2
wallgames

wallgames

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.03.2006
fa-ti cont la ei si vei vedea

#3
warrior!

warrior!

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 25.11.2006
la care ei? ca la mine dupa ce ma loghez pe site ma trimit pe un site de advertising strain, ca sa nu mai zic ca banii si contul "are gone". Mai mult decat atat, nici bannerele nu se mai afiseaza pe site. Asta da firma de publicitate, felicitari!

#4
adtrade

adtrade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.02.2007

View Postwarrior!, on Mar 12 2007, 17:07, said:

la care ei? ca la mine dupa ce ma loghez pe site ma trimit pe un site de advertising strain, ca sa nu mai zic ca banii si contul "are gone". Mai mult decat atat, nici bannerele nu se mai afiseaza pe site. Asta da firma de publicitate, felicitari!

Problema este de la DirectTrack, furnizorul nostru de software. Momentan ei lucreaza cu tot efectivul pentru a remedia situatia in cel mai scurt timp posibil.
Ne cerem scuze pentru neplacerile cauzate.

Adrian Danila
ADTrade

#5
sphinks

sphinks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 31.05.2003

View Postadtrade, on Mar 12 2007, 17:19, said:

Problema este de la DirectTrack, furnizorul nostru de software. Momentan ei lucreaza cu tot efectivul pentru a remedia situatia in cel mai scurt timp posibil.
Ne cerem scuze pentru neplacerile cauzate.

Adrian Danila
ADTrade


De vreo 3 ore situl e nefunctional si implicit reclamele afisate! Ce efectiv au aia? 1-2 oameni?

#6
adtrade

adtrade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.02.2007

View Postsphinks, on Mar 12 2007, 17:38, said:

De vreo 3 ore situl e nefunctional si implicit reclamele afisate! Ce efectiv au aia? 1-2 oameni?

Am ales DirectTrack pentru ca este cea mai buna solutie pentru o retea de afiliere. Din pacate se pare ca si la ei apar probleme destul de grave. Au fost foarte multe retele de afiliere din toata lumea afectate de aceasta problema, dar va asigur ca se depun toate eforturile, totul va reveni la normal in scurt timp.

#7
adtrade

adtrade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.02.2007
Totul e ok acum :)

#8
warrior!

warrior!

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 25.11.2006
nu cred ca este ok.. castigurile mele de ieri tot nu sunt in cont ;) can i ask why?

#9
adtrade

adtrade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.02.2007

View Postwarrior!, on Mar 12 2007, 19:03, said:

nu cred ca este ok.. castigurile mele de ieri tot nu sunt in cont ;) can i ask why?

Te rog sa ma contactezi ca sa pot verifica situatia contului tau.

#10
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
pentru adtrade  , crezi ca poti sa ne  spui si noua cate plati ati efectuat catre publisheri de cand ati deschis reteaua?

Edited by acidhouse, 12 March 2007 - 19:38.


#11
adtrade

adtrade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.02.2007

View Postacidhouse, on Mar 12 2007, 19:37, said:

pentru adtrade  , crezi ca poti sa ne  spui si noua cate plati ati efectuat catre publisheri de cand ati deschis reteaua?

De la deschiderea retelei, in noiembrie 2006 au fost efectuate platile in fiecare luna pe data de 15. In cursul saptamanii vitoare vor fi platite toate castigurile acumulate in luna februarie.

#12
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Eu as intra in adtrade cu o parte a unui site dar nu vad cateva informatii care-mi sunt necesare:
- reclama este contextuala?
- cum se calculeaza cpc-ul? care sunt valorile intre care variaza?
- ce formate de aduri oferiti? text, bannere, pot fi blenduite, ce dimensiuni au?
- puteti da 2-3 exemple de site-uri care folosesc reclamele dvoastra?
- daca statisticile mele nu sunt publice cum puteti determina daca am 100 de vizitatori pe zi? Ma rog, din alexa se vede ca site-ul are peste 1000 pe zi dar totusi.
- pot folosi si alte moduri de reclama pe site? Adsense, reclama privata, etc.

Edited by miromulus, 12 March 2007 - 20:55.


#13
TazzY

TazzY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 13.11.2006
Arunca un ochi AICI inainte de a incheia ceva...
Numai bine!

#14
superskill

superskill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 06.11.2006
mai bine ati incerca www.cj.com :) e ceva mai diversificat si mai sigur

#15
adtrade

adtrade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.02.2007

View Postsuperskill, on Mar 13 2007, 09:23, said:

mai bine ati incerca www.cj.com :) e ceva mai diversificat si mai sigur

Am sa enumerez cateva motive pentru care suntem o alternativa mai buna pentru romani fata de cj.com

- avem mai mai multe campanii pentru traficul din Ro, majoritatea campaniilor de la CJ sunt pentru traficul din SUA;
- comisioanele oferite de noi sunt mai mari decat la CJ;
- plata la noi se face la 15 zile, iar la CJ partenerii incaseaza banii cam dupa 70 de zile (plata se face net 30 si  30-40 de zile perioada de la depunerea cecului in banca la incasarea banilor);
-CJ nu garanteaza platirea comisioanelor, daca ei nu incaseaza banii de la advertiseri nu fac platile catre parteneri.

#16
adtrade

adtrade

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.02.2007

View Postmiromulus, on Mar 12 2007, 20:55, said:

Eu as intra in adtrade cu o parte a unui site dar nu vad cateva informatii care-mi sunt necesare:
- reclama este contextuala?
- cum se calculeaza cpc-ul? care sunt valorile intre care variaza?
- ce formate de aduri oferiti? text, bannere, pot fi blenduite, ce dimensiuni au?
- puteti da 2-3 exemple de site-uri care folosesc reclamele dvoastra?
- daca statisticile mele nu sunt publice cum puteti determina daca am 100 de vizitatori pe zi? Ma rog, din alexa se vede ca site-ul are peste 1000 pe zi dar totusi.
- pot folosi si alte moduri de reclama pe site? Adsense, reclama privata, etc.

- reclama nu este contextuala, tu ca partener poti alege campaniile care doresti sa le promovezi pe site-urile tale;
- in retea sunt mai multe tipuri de campanii: CPA(cost per action), CPS(cost per sale) si CPC. La campaniile CPA si CPS disponibile momentan comisionul variaza este intre 0.40 si 50$ /actiune iar la CPC au un minim de 3 centi/click. Dupa ce intri in cont-ul ADTrade poti vedea toate campaniile disponibile si comisionul aferent;
- bannerele sunt text, imagine sau flash; sistemul accepta doate dimensiunile; tu poti alege ce se potriveste site-ului tau, dintre ad-urile oferite de advertiseri;
- avem peste 120 de site-uri care folosesc serviciile ADTrade; ex: jocuri-gratuite.ro, idownload.ro, woow.ro, elinks.ro/
- daca noi suntem multumiti de calitatea site-ului (design, continut, etc.) putem accepta un site chiar daca nu stim sigur daca are sau nu 100 de vizitatori unici/zi;
- reclama ADTrade nu implica exclusivitate, ca partener poti folosi concomitent orice alt mod de reclama;

#17
___mihai___

___mihai___

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 76
  • Înscris: 11.03.2007
Eu tot nu am inteles daca ma pot inscrie daca nua m o firma. Daca nu ce scriu la Company?

#18
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
Mie mi-ar placea ca o firma care se ocupa cu asa ceva sa poate oferi unele noutati pentru site-urile care nu au zeci de mii de vizitatori pe zi.  ^_^  Sa gaseasca advertiseri care sa cumpere toate spatiile publicitare de un anume site...
Cu Adtrade nu am cine stie ce castiguri, chiar pot spune ca sunt mici.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate