Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ticăloșii (2007)

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
„Ticăloșii” - România, 2007. Cu: Ștefan Iordache, Horațiu Mălăele, Monica Davidescu. Regia: Șerban Marinescu.

Din câte am înțeles vom regăsi multe personaje care au făcut carieră în viața politică post-decembristă. Pare interesant.
Vineri e premiera. Aștept impresiile voastre.

Detalii aici: http://www.cinemagia...i...ault&hist=1

#2
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
In aceasta seara, de la ora 20.00, la Cinema Studio va avea loc o premiera cinematografica de exceptie: “Ticalosii”, in regia lui Serban Marinescu, dupa romanul lui Dinu Sararu “Ciocoii noi cu bodyguard“.

Un articol despre acest film poate fi citit în „Cronica română” din 15 martie sau aici.

#3
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
„Ticăloșii” din film sunt personaje reale (articol din „Evenimentul zilei”).

#4
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Nu mi-a plăcut filmul în ciuda faptului că există niște tangențe reale cu viața reală a politicii române. Fără un scenariu logic și fără un final concludent, se pun cap la cap idei despre corupție în mod exagerat. Așteptam la mai mult de la el chiar dacă actorii au jucat bine ideile filmului nu le-au permis mai mult. Mă declar dezamăgit.

#5
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Actori buni, scenariu slabut cu o tema devenita deja cliseu. Initiativa este laudabila. O sa-l revad...poate am pierdut ceva :)

#6
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Quote

Fără un scenariu logic și fără un final concludent

adica un film romanesc

Quote

Actori buni, scenariu slabut cu o tema devenita deja cliseu.

adica un film romanesc si o legenda romaneasca (aia cu actorii buni)

Quote

Diaconescu si Nasul, in direct

vezi calinescu in filantropica

#7
ninetu

ninetu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.03.2007
Filmul romanesc nu e neaparat prost.
Nu stiu cine este Dinu Sararu cu titlul asta de roman pus satiric, desi nu e cazul la un subiect atat de invechit si "la fel de" inchegat precum scenariul din "Omul zilei", un alt film prost in care probabil vrea si Stefan Iordache sa faca un ban si atat. Initiativa nu este laudabila cred eu, pentru ca cine este smecher, politician, afacerist, pufneste in ras la un film atat de neserios si este d-acord cu producerea si a altor filme atat de inofensive, care se fac singure de ras.
E pacat si de Serban Marinescu si de o gramada de actori recunoscuti si de faptul ca filmul romanesc nu stie sa-si dea cu parerea decat despre revolutie, taran, emigrare, mostenirea comunista si alte lucruri care i se intampla lui in viata de zi cu zi.

#8
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
inainte de revolutie lumea gusta aluzile la conducatori, de parca ar fi scapat neobservate de securitate. Acum cind poti sa faci pe orice politician kkt si idiot, aceste aluzii nu mai au nici un farmec.

Inca astept un film romanesc care:
-sa nu fie cu mizerie
-sa nu urle nimeni
-sa nu fie violent
-sa nu se dezbrace tirfuline si actori trecuti de 60 ani  :puke:
-sa nu te deprime
-sa nu vorbeasca despre sf-uri (doctori care salveaza pacienti, pistruiati care fac atentate cu bombe, etc)

Atit timp cit filmele o sa fie facute de absolventi de iatc, o sa fie niste kkt-uri numite filme artistice...

Edited by H725, 01 April 2007 - 14:38.


#9
olteanul

olteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,285
  • Înscris: 05.12.2005
Sunt un fan al filmelor românești și mi-a plăcut să văd evoluția lor.
Și desigur că filmul românesc începe să se afirme. O stau dovadă și recunoașterile internaționale.
Dar, un film pe un scenariu de Dinu Săraru... pentru mine e compromis.
Dar cu toate astea o să vreau să-l văd să-mi dau seama dacă e cum am bănuit.

#10
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Dinu Sararu...de ce nu l-a mancat mocirla post decembrista pe omul asta, nu stiu...masonerii, afaceri, nimeni nu stie. Cert este ca atata timp cat romanii continua sa-i accepte existenta publica, eforturile intelectualilor de valoare vor avea o stavila in plus.

#11
Cel$o

Cel$o

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 05.01.2007
nu e un film rau, dar nici unul excelent! nu prea a avut scenariu! :D

#12
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 10.05.2005
nu mi-a plăcut

#13
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Slabut.
Un film romanesc bun mi s-a parut Senatorul Melcilor in regia lui Mircea Daneliuc. Aici Dorel Visan chiar joaca binisor B)

#14
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Film prost, sunet foarte prost. Pacat de atatia actori buni.  

Eu abia astept sa vad primul film SF romanesc :) cu nave prin spatiu...   In momentul ala promit ca ma urc pe un bloc in fundul gol si cant imnul pana dimineata.

Edited by fiberspeeder, 13 April 2007 - 23:06.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate