Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

m-am saturat! imi iau bicicleta

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#145
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
acuma iara s-a incalzit... o scot mai pe seara la plimbare... iar tre' sa mai mesteresc putin la ea, ca aseara mi-a sarit lantul :)
de strecurat nu ma strecor, trec pe langa trotuar prin spatiul lasat de masini :) m-am invatat minte, ca stateam in spatele masinii la semafor, eram al doilea... si vine unu din spate puternic pe frane de m-am cacat pe mine :confuzzled: daca nu inaintam putin cu bicla eram pe parbrizul lui :)

PS: pentru cei care vor sa isi ia bicicleta, NU LUATI FIRST BIKE!!! initial am zis ca n-are cum sa se strice... ei bine... m-am inselat... :death:

#146
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,959
  • Înscris: 06.04.2007
Iti sare lantu'? daca n-ai mers cu ea demult da-i putin ulei pe lant, dar putin.  :D  La mine s-au blocat doua zale din cauza ruginii, dar am remediat-o cu ulei si un patent

#147
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
dude, ce "demult"... o am de cca o saptamana :) e first bike si e proasta, aia e

#148
Black Daniel

Black Daniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.01.2007

 dsdev, on Jul 27 2007, 11:18, said:

subscriu. in vest majoritatea stau frumos in coloana de masini si asteapta ca orice vehicul in mers, iar cand se mai baga cate unul printre masini e luat la ochi. problema la noi e ca multi isi iau motoare/scutere/biciclete tocmai ca sa se strecoare mai usor printre masini... si pe urma tot ei cu gura mare ca domne de ce nu l-ai vazut ca e acolo  :death:
Nu stiu unde ai vazut tu asa ceva in vest. In Italia, "motorini"-stii te depasesc si pe stanga si pe dreapta cand esti oprit la semafor si se strang toti "stol" sa fie primii cand se face verde. Si culmea e ca nu sunt numai pustani. Am vazut si babe de 80 de ani facand asa.

#149
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005

 Black Daniel, on Jul 29 2007, 17:36, said:

Nu stiu unde ai vazut tu asa ceva in vest. In Italia, "motorini"-stii te depasesc si pe stanga si pe dreapta cand esti oprit la semafor si se strang toti "stol" sa fie primii cand se face verde. Si culmea e ca nu sunt numai pustani. Am vazut si babe de 80 de ani facand asa.

de exemplu in spania. sau in anglia (e adevarat, aici nu sunt asa de multi ca in spania/italia). nici macar in budapesta nu i-am vazut stoluri-stoluri ca la noi. pe de alta parte, te cred si pe tine ca la italieni se merge cum ai spus, stilul nostru de imbulzeala in traficul din orase se apropie foarte mult de cel italian  :confuzzled:

#150
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 18.03.2007
eu o sa mi iau acum in toamna, si asa le fuge sezonul.. in septembrie tre sa fie mai ieftine.
iau una aduse de la germanica sau italia etc care sa fie testata.. bine, ma costa 50 euro in stare f buna poate.
as vrea roti de 26 sau 28.
nu stiu unde o sa o pun la bloc dar nu o sa plang asa tare dupa 150 ron daca e cazul.

#151
Black Daniel

Black Daniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.01.2007
In comparatie cu circulatia de la noi, in Italia e super-civilizatie pe sosele. Eu in 2 saptamani nu am auzit nici un claxon si nu stiu daca am vazut 2-3 depasiri pe sosele. Se circula elegant si se sta si mai elegant la coada atunci cand e aglomeratie (la orele de varf).
Singurele exceptii sunt "motorini"-stii.
Bine, au si ei ciudateniile lor, dar in general se circula mai civilizat ca la noi.
Uite, de exemplu, doua ciudatenii pe care eu unul nu stiu cum sa le explic.
Prima ar fi ca nu semnalizeaza. In zona unde am fost eu, aproape toate intersectiile erau cu sens giratoriu. N-am vazut unul sa semnalizeze dreapta cand iese din sens ca sa vezi si tu ca poti sa te bagi.
Si a doua e prioritatea pentru pietoni la treceri. Poti sa stai pe trecere pana iti albeste barba ca nu opreste unul sa te lase sa treci. Daca ai prins o gaura din stanga intre masini si ai reusit sa ajungi in mijlocul strazii, mai trec 7-8 masini din dreapta pana se indura unul sa opreasca.
Si inca o shestie care m-a amuzat la ei. Rosul de la semafor e cel putin dublu ca dimensiune decat galbenul si verdele. Ca sa sara in ochi probabil.

#152
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
ieri era sa ma ia unu pe capota...

si altu care a iesit din parcare cu spatele, m-a facut pe mine sa imi tocesc cauciucul ( :D ), ca sa parcheze 2 masini mai incolo... tot taindu-mi fața... stupid, isn't it? :death:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate