Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

amenajare apartament 2 camere

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Dyonissos

Dyonissos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 30.11.2004

 clarinett, on Mar 11 2007, 14:58, said:

Sunt proprietarul unui apartament de 2 camere in bucuresti titan, suprafata de 48 mp. si as dori sa intreb cit m-ar costa amenajarea lui cu echipa .(MP.la gresie,faianta,tavan rigips,parchet)

Daca cumva ti l-ai renovat intre timp, poti sa-mi spui si mie ce lucrari ai facut si cat te-a costat, eventual si cu cine ai lucrat?
Merci mult, acum sondez si eu piata ca sa vad de cati bani am nevoie.......
Toate cele bune!

#20
oviviu

oviviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.04.2006

 Valy1, on 29th March 2007, 18:01, said:

Nu cred ca e deloc exagerat 200-400 mil pentru un apartament de 2 camere renovat complet (usi interioare , usa intrare , parchet , termopane , zugraveala etc..

Vad ca este vechi thread-ul dar nu ma pot abtine. Esti dus cu pluta prietene. Este foarte exagerat. De unde vii si pe ce lume esti? 400 de milioane? ...ptr 2 camere :)) .

Ca sa fac o comparatie, e ca la haine. Iti poti lua o camasa frumoasa si buna cu 100 RON dar poti sa iei si versace cu 1500 RON. Dupa ce ti-ai luat camasa versace  sustii in fata tuturor ca o camasa buna costa in jur de 1500 RON, ceea ce e departe de adevar.

#21
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

 oviviu, on 18th February 2010, 20:56, said:

Vad ca este vechi thread-ul dar nu ma pot abtine. Esti dus cu pluta prietene. Este foarte exagerat. De unde vii si pe ce lume esti? 400 de milioane? ...ptr 2 camere :)) .

Ca sa fac o comparatie, e ca la haine. Iti poti lua o camasa frumoasa si buna cu 100 RON dar poti sa iei si versace cu 1500 RON. Dupa ce ti-ai luat camasa versace  sustii in fata tuturor ca o camasa buna costa in jur de 1500 RON, ceea ce e departe de adevar.

400 mil pt 2 camere nu e deloc exagerat pt materiale de calitate medie spre buna. Ti se pare tie mult care pb ca nu esti in domeniu dar cand incepi sa te interesezi de preturi si le aduni o sa vezi..

Edited by belogerer, 18 February 2010 - 09:27.


#22
darieto

darieto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.01.2010
Am renovat de curand apartamentul ( 2 camere / 60 mp ) Pret materiale 350 mil. Manopera i-mi apartine. Fara sa pun la socoteala faptul ca materialele pentru instalatia electrica si cea sanitara le aveam aduse de afara, deci nu le-am cumparat ( cele de buna calitate au si ele un pret pe masura ) Asa ca pentru calitate si bun gust ( nu fite si prost gust, gen faianta cu swarovski), 300 - 400 mil nu sunt multi, si asta doar pentru materiale, manopera e o alta poveste. Eu am poze cu apartamentul puse pe ,, inCasa.ro,, Dsigur, se poate si cu 100 mil, mat+manopera, depinde de buget, si de ceea ce vrei sa faci.....

#23
mihaha

mihaha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 17.07.2008
Nu e mult 400 mil. Si noi am renovat acu 2 ani tot apart cu 2 camere, aprox. 55 mp si am ajuns la aprox 10.000 euro, chiar un pic peste, inclus manopera, fara mobila, restul tot, de la A la Z. Si manopera am avut-o un pic mai mica decat normal, erau ceva cunostinte.

#24
Hana79

Hana79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 17.06.2008

 logatul, on 13th March 2007, 12:07, said:

eu refac o garsoniera de 35 mp. si din calcule se apre ca trece usor de 100 mil
un apartament 2 camere,60mp oare cat ar fi?

 darieto, on 18th February 2010, 18:32, said:

Am renovat de curand apartamentul ( 2 camere / 60 mp ) Pret materiale 350 mil. Manopera i-mi apartine. Fara sa pun la socoteala faptul ca materialele pentru instalatia electrica si cea sanitara le aveam aduse de afara, deci nu le-am cumparat ( cele de buna calitate au si ele un pret pe masura ) Asa ca pentru calitate si bun gust ( nu fite si prost gust, gen faianta cu swarovski), 300 - 400 mil nu sunt multi, si asta doar pentru materiale, manopera e o alta poveste. Eu am poze cu apartamentul puse pe ,, inCasa.ro,, Dsigur, se poate si cu 100 mil, mat+manopera, depinde de buget, si de ceea ce vrei sa faci.....
uite ca am aflat si eu un raspuns
ms mult!
acum dau ''fuguta'' la site sa ad

Edited by Hana79, 26 February 2010 - 21:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate