Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

The Prestige (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Sincer, ma asteptam la un film mediocru din primele trailere, insa produsul final mi-a depasait asteptarile.

The Prestige este un film reusit. Christian Bale face un rol foarte bun (tipic) iar Hugh Jackman isi spala rusinea de a fi aparute in filme gen Van Helsing. Lasand la o parte plasarea intr-un trecut alternativ, ideea pasiunii transformate in obsesie si finalul inteligent fac din film un ''must see''.

#2
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006

View Postkrossfire, on Mar 10 2007, 18:59, said:

Sincer, ma asteptam la un film mediocru din primele trailere, insa produsul final mi-a depasait asteptarile.

The Prestige este un film reusit. Christian Bale face un rol foarte bun (tipic) iar Hugh Jackman isi spala rusinea de a fi aparute in filme gen Van Helsing. Lasand la o parte plasarea intr-un trecut alternativ, ideea pasiunii transformate in obsesie si finalul inteligent fac din film un ''must see''.

mi-a placut mult
PS. a trebuit sa ma uit si cu prietena mea a doua oara...

#3
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Mie mi s-a parut o porcarie.   Mai ales fazele SF de la sfarsit.     Care a fost previzibil.

#4
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postfiberspeeder, on Mar 13 2007, 13:01, said:

Mie mi s-a parut o porcarie.   Mai ales fazele SF de la sfarsit.     Care a fost previzibil.

Doresti sa detaliezi si sa nu mai sectionezi frazele ?

#5
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Pai ce, vrei sa povestesc filmul?    

Spoiler: Aproximativ :P
Spoiler

Mda, nu apreciez filmele dupa nota IMDB cum fac altii.

2006, cel mai prost an cinematografic.

Edited by maxy, 13 March 2007 - 22:53.
vezi ca SPOILER are un TAG special!!


#6
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006
de ce nu te faci tu critic de film...?
probabil tie iti plac alea cu batai...si cum n-a scos van damme nimic in 2006 esti ofticat (sau a scos...whatever)

#7
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006

View Postmarius ro, on Mar 13 2007, 22:17, said:

de ce nu te faci tu critic de film...?
probabil tie iti plac alea cu batai...si cum n-a scos van damme nimic in 2006 esti ofticat (sau a scos...whatever)

Cred ca a scos 2 sau 3 dar nu asta e ideea.   Nu trebuie sa te oftici ca nu avem aceleasi gusturi.   Dupa mine e o porcarie, poate pentru tine e un apogeu al cinematografiei moderne si un scenariu de Oscar.  Asta nu inseamna ca o sa-ti servesc la randul meu o ironie in schimbul parerii tale.   Chiar ma bucur ca exista oameni asa usor de distrat.

#8
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006

View Postfiberspeeder, on Mar 14 2007, 01:46, said:

Cred ca a scos 2 sau 3 dar nu asta e ideea.   Nu trebuie sa te oftici ca nu avem aceleasi gusturi.   Dupa mine e o porcarie, poate pentru tine e un apogeu al cinematografiei moderne si un scenariu de Oscar.  Asta nu inseamna ca o sa-ti servesc la randul meu o ironie in schimbul parerii tale.   Chiar ma bucur ca exista oameni asa usor de distrat.

mda ..sunt usor de distrat si tu esti unul dintre aia care ma distreaza.. :D

#9
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Argumentele tale gen vacanta mare m-au umplut de stima.  Hai dispari trolule ca nimic nu zici on topic

#10
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Usor, baieti. Hai, totusi, sa ne respectam parerile va rog ;) Nu e cazul sa o dam in rautati

Si mie mi s-a parut un film neasteptat de bun (mai ales pentru Jackman :P) in ciuda mai multor faze previzibile :)

#11
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Pe langa celalalt film cu aceeasi subiect (The Illusionist), mi se pare mult mai bun.

#12
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003

View Postdon_dannielo, on Mar 14 2007, 10:30, said:

Pe langa celalalt film cu aceeasi subiect (The Illusionist), mi se pare mult mai bun.


The Illusionist a fost mult peste :)

#13
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
The Prestige are actiune mai interesanta si inteligenta, si personaje mai complexe.

Nimic de zis despre prestatia lui Edward Norton, dar pacat ca asta a fost tot.

#14
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Tot The Prestige aleg...ca si asa se fac legaturi intre asta si The Illusionist care e o telenovela cu Edward Norton.
The Prestige - 9/10.

#15
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006
pt fiberspeeder
aproape tuturor le-a placut the prestige...tie nu
(si fara cuvinte cum  ar fi 'dispari'...ca nu-s eu Jackman...tinere) :lol:

#16
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Stai linistit ca mai sunt "defecti" care nu apreciaza arta nici cand danseaza in fatza lor.   E usor sa aberezi despre masini de clonare dar scrie la inceput "Star Trek" sa stim o chestie.     Iar sfarsitul de telenovela M-a dat gata, daca mai dura putin aflam ca de fapt mosul este amantul sorei lui Edison si ca de fapt Tesla este unchiul bogat de la Paris al betivului din bar, betiv care are un prieten care il ajuta pe Tesla sa faca aparate de clonat, fantastic, aparate care au disparut in istorie si de atunci nu au mai fost vazute de nimeni.

Edited by fiberspeeder, 14 March 2007 - 21:09.


#17
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
SUnt cam la acelasi nivel...scenariul este mult mai bun la The Prestige, insa The Illusionist il are pe Edward Norton.

Recenziile le iau de pe Rotten Tomatoes, si urmaresc si acolo doar cateva publicatii ;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate