Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

O-Zone a "cucerit" Europa

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#109
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004
Era doar un citat din Parazitii, care a fost si cenzurat, deci nu vad care ar fi problema

#110
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
...eu zic sa fim mai temperati. de fapt declaratiile mi se par legate de marketing la care se adauga prelucrarea presei moscovite.
are dreptate dan cand spune ca in moldova sunt influente din mai multe culturi. si in ardeal sunt influente, la fel si in constanta (turci, greci). cand afirma ca succesul lor in rusia se datoreaza si melanjului din cultura acestui spatiu, influente rusesti si zaporojene inca de pe vremea lui Stefan, e perfect adevarat. si intelept pentru cineva care concerteaza la moscova.
iar faptul ca le plac manelele nu e de tras in teapa (ar fi nevoie de prea multe tepe, vezi showurile protv...). la fel ca nu apreciaza rockul romanesc, tine de gust si educatie muzicala. vocalistul canta inainte death metal, ceva underground a la napalm death, care cu greu mai il incadrezi in rockul clasic. as zice ca ce canta inainte vocalistul era mai apropiat de undergroundul rusesc, mai apropiat de punk. pe cand zdubilor le plac red hot cp dar si phoenix...
sa nu uitam ca printre primele piese o-zone este Nu ne lasam de limba noastra...

#111
rebelhawk

rebelhawk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 15.11.2003

Quote

Originally posted by Allex
Scuipand peste Romania, O-Zone se pupa ruseste

Dan Balan a declarat intr-o rusa impecabila ca muzica romaneasca este lipsita de orice savoare, iar singurul stil care i-a atras atentia este... maneaua! „.......... In Romania, situatia este mult mai plictisitoare, cu exceptia fenomenului Natalia Maneli, un fel de Tarkan, insa in romaneste si avand radacini in folclorul romanesc… Muzica dance este foarte banala in Romania, iar rock-ul pur si simplu nu exista. Totul este insipid si prooccidental”, a concluzionat Balan.



si ce este neadevarat si antiromanesc (!!!) aici, fratilor?

#112
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Un cunoscut de-al meu a fost vara trecuta si de fiecare data cand vroia sa intre intr-o discoteca numai gunoiul asta de "melodie" era. Cand a vrut sa traga pe dreapta la vecini se auzea... Ozone. De atunci n-o mai inghite.

#113
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Pe langa faptul ca am fost uimita sa constat ca "Dragostea din tei" era mare hit la toate posturile de radio din Israel, care o difuzeaza in prostie, am primit azi mailul asta:

Translation request from [email protected] - languages : ROMANIAN to  
ENGLISH .
Name : Lipaz and Julia
Gender : F
Mother tongue : english
Country : United States

this is a song that we have found in romanian, and we would love to
know what the song is saying.  a rough explanation would be perfect.  
thank you so much for your time and help!
Mai-ia-hii
Mai-ia-huu
Mai-ia-haa
Mai-ia-ha ha

Mai-ia-hii
Mai-ia-huu
Mai-ia-haa
Mai-ia-ha ha

Mai-ia-hii
Mai-ia-huu
Mai-ia-haa
Mai-ia-ha ha

Mai-ia-hii
Mai-ia-huu
Mai-ia-haa
Mai-ia-ha ha

Hallo, salut, sunt eu, un haiduc
Si te rog, iubirea mea, primeste fericirea
Hallo, hallo, sunt eu Picasso
Ti-am dat beep, si sunt voinic
Dar sa stii nu-ti cer nimic

Vrei sa pleci dar nu ma, nu ma iei
Nu ma, nu ma iei
Nu ma, nu ma, nu ma iei
Chipul tau si dragostea din tei
Mi-amintesc de ochii tai

Vrei sa pleci dar nu ma, nu ma iei
Nu ma, nu ma iei
Nu ma, nu ma, nu ma iei
Chipul tau si dragos

Mi se pare INCREDIBIL, INCREDIBIL, nu am cuvinte. Idiotenia asta fara margini de "melodie" e pana si pe cele mai indepartate site-uri de POLIFONICE! si in toate topurile, absolut peste tot. Uimitor, cui naiba poate sa-i placa asa ceva, chiar si daca nu intelege cuvintele alea insiruite atat de aiurea si enervant pe post de umplutura la negativ? De ce e asa un hit extraordinar? Groaznic.

#114
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
nu stiu cum de le plac europenilor "muzica" asta. nu am crezut vreodata ca o melodie romanesca atat de tampita va ajunge pe topurile europene. Si toti ii considera niste "meseriasi". A auzit cineva de solid base, e-type sau ace of base? Probabil ca da dar nu mai multi decat au auzit de o-zone si bamby sau andre :)

#115
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
Io am ascultat acu' vreo 2 zile un post de radio (cred ca era turcesc) pe unde scurte si ghici ce melodii se votau: Elvis Presley cu "Suspicos Minds", una pop arabeasca si  O-Zone-"Dragostea din tei"
Lol, nu?

#116
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004
[B] nu stiu cum de le plac europenilor "muzica" asta. nu am crezut vreodata ca o melodie romanesca atat de tampita va ajunge pe topurile europene. Si toti ii considera niste "meseriasi". A auzit cineva de solid base, e-type sau ace of base? Probabil ca da dar nu mai multi decat au auzit de o-zone si bamby sau andre [B]

pai noi cand ascultam tarkan cu hepsi senin nu era cam acelasi draq? :D

#117
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
Daca vreti melodie misto ascultati Trooper - Zorzon (parodie dupa Dragostea din tei)  :naughty:  (18+ si nu cu volumul prea tare) :coolspeak:

#118
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
De unde pot sa downladez si io melodia aia?
Poate pune careva versurile pe net.

#119
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Nebunia cu "Pupaza din tei" a trecut si a inceput ascensiunea in topuri a deja hitului in Romania "Despre tine"...  :cursing:  Parca de aceasta data occidentalii sunt putin in urma noastra cu muzica...  :rolleyes:  
Ascultati Radio Enjoy, care emite numai pe Internet, din Bruxelles, fiind singurul radio din Belgia cu "emisie" exclusiva pe Internet. Muzica de pe acest radio e foarte buna si noua si - ce imi place si s-ar impune si pe la noi - se afiseaza in Winamp numele fiecarei piese rulate.

Edited by Allex, 26 September 2004 - 01:28.


#120
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
O-Zone a "cucerit" Europa si Ungaria  :P

Attached Files

  • Attached File  aa.jpg   187.73K   26 downloads


#121
Bertino

Bertino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 02.09.2003
Am fost intr-o delegatie in Maroc si vreau sa va spun ca prin toate bazarele si la toate terasele se asculta in disperare O-zone, in special "Dragostea din tei"... si cand te gandesti ca sunt o tara musulmana...
intr-un fel m-a facut sa ma simt mandru ca sunt roman. Nu au o muzica chiar atat de detestabila si in felul asta mai afla si strainii de Romania...

Edited by Bertino, 28 September 2004 - 16:38.


#122
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003

HellRaiser, on Sep 24 2004, 15:17, said:

Daca vreti melodie misto ascultati Trooper - Zorzon (parodie dupa Dragostea din tei)  :naughty:  (18+ si nu cu volumul prea tare) :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>


SUPER, SUPER!!! :D

o are careva?  (PM me!)
o caut in disperare... :(

Edited by craiuVerde, 19 October 2004 - 11:17.


#123
as xxl

as xxl

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 13.02.2003
ascult o cu totul si cu totul alta muzica decat cea reprezentata de o-zone.
mie personal mi se pare un pic "tampitica" un pic "generatia pro", muzica a unei generatii bombardata cu prea multe stimulente superficiale.

DAR,

oameni buni inainte, sa va dovediti originea balcanica si de a arunca cu rah@ in tot ce nu e pe gustul vostru, uitand ca daca, poate, v-ati fi nascut in alt cartier, ati fi avut alti prieteni sau alta varsta ati fi fost poate extaziati de lalu-lalu-lei.

E FOARTE BINE

ca O-zne se vinde in afara tarii.
e bine poate pentru ca neamtu' care topaie in cluburi poate o sa faca si alta asociatie in afara de romani=tigani, hoti.
e bine pentru ca spaniolu' care vede din masina cohoarda de culegatori romani de portocale o sa ne priveasca cu mai multa intelegere.

E FOARTE BINE pentru ca toata Europa le spune celor de la O-ZONE romani si nu moldoveni, astfel subliniind apartenenta la aceeasi origine a fratiolor nostri de peste Prut.

oameni buni, vedeti si mai departe de un metru in jurul vostru.

#124
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,144
  • Înscris: 09.09.2003
O-ZONE a vandut peste hotare 2 milioane de discuri...  la noi nu au atins 500 de bucati! asta spune tot!

#125
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
Spune ca la noi in tzara pirateria este in floare! Multi au ascultat-o dar nimeni nu dadea doi bani pe ea!

#126
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004
De aici puteti downlada legal si pe gratis Trooper - "Zorzon":
http://www.muzicabun.../mp3.php?ai=774 :o

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate