Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

O-Zone a "cucerit" Europa

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#1
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Surpriza... am descoperit doua posturi TV italiene (muzicale) care difuzeaza melodia ''Pupaza din Tei''!!!
Asta da lovitura... bravo lor! :OK:

Deocamdata Magic TV si Dance TV difuzeaza videoclipul baietilor de la O-Zone...
Am sa monitorizez si MTV-ul lor, precum si alte canale de la ei.

Magic TV se poate vedea si pe net...
www.magictv.tv/

#2
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Probabil pentru ca aia nu le pot intelege versurile...

#3
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
Nu O-zone ci Paula Mitrache aka Haiducii care a "preluat" melodia celor de la O-Zone. :D
Detalii mai jos:
http://www.expres.ro...?news_id=146211

#4
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Da, interesanta treaba...
Eu am vazut videoclipul lor, nu altceva.
Azi de dimineata, faceau reclama pe MTV-ul lor, la o compilatie... desigur, era prezenta si celebra melodie  (nu stiu daca cea originala sau cealalta)

#5
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
da,cica sunt cam in primele locuri in topurile din italia.asta vara se asculta din greu pe plaja picasso...din cate am auzit

#6
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Hmm..incep sa-mi pun intrebari acum!
De revelion, am fost in Germania si erau si un grup de italieni la petrecerea comuna care am facut-o. Fiecare punea muzica (italienii...dance acceptabil, romanii..manele) si la un moment dat am auzit o emlodie ozone destul de bine mixata.
A doua zi, vb cu un roman care cica pusese si el muzica, am aflat ca cel cu ozone ar fi fost cd-ul italienilor. Nu l-am crezut, insa incep sa cred ca poate avea dreptate!

#7
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
tocmai am vazut pe Magic TV videoclipul. Evident ca e putin modificat sa arate niste "draculi", dar e cam acelasi in esenta. Locul 3...nu e rau sa fii vecin de clasament cu Eros in tara lui :)

#8
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
Initial melodia a fost difuzata la un post de radio italian, de catre un dj care o mixase acasa. Apoi lumea a inceput sa o indrageasca, actualmente la radio deejay este in top 50, dupa ce a stat vre-o saptamana pe locul 1.

http://www.deejay.it...he/50songs.html

La posturile de radio italiene era difuzata si de 3 ori pe zi. Nu am mai ascultat de mult radio (2 saptamani) asa ca nu mai stiu exact situatia acum.

daca va intereseaza detalii, revin

#9
georges14

georges14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 02.03.2004
Duminica dimineata, pe canalul de televiziune  M6, grupul Ozon au fost dati cu melodia Dragostea din tei. Cei care prezentau aceasta emisiune, au spus ca este posibil ca melodia sa fie hitul verii in Franta ;)  .
   Bineinteles ca sa faca putin misto de romani (cum fac ei mereu),au zis ca nu stiu ce inseamna (dragostea din tei) da o sa se opreasca in prima intersectie si o sa afle :drac: .
   Incepand de ieri, pe postul de radio NRJ, au inceput sa ii faca reclama ca si cum ar fi o formatie Frantuzeasca.
   Ce ziceti? Misto! Mi-ar place sa inceapa sa se auda si muzica noastra prin Europa.  :band:

#10
kostyq

kostyq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 02.12.2003
Daca as pleca in vacanta in Franta si as auzi Ozon intr-adevar m-as simti ca in Romania intre tonete de bazar!  :ciocan:

#11
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Bleah. Aia e muzica? Poate daca nu ar zice aia nimic si ar lasa doar instrumentele sa cante.

#12
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
si ce numesti tu muzica adevarata ?

#13
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Deep Dish, Sasha, Faithless, Depeche Mode, Moby, Sting, Kilye, Tom Jones, Barry White etc.

#14
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
daca cheeky girls au facut furori cu muzica proasta in UK de ce Gazon astia sa nu fie tari in italia franta sau germania
bine ca nu e vorba de manelisti ca ma apuca nebunia

#15
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Si in ITALIA au inebunit lumea din cate am auzit.

#16
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
In Italia au ramas Haiducii aia...
O-Zone, s-au lansat cu adevarat in Spania, iar acum se pare ca au succes in Franta!
Urmeaza Germania, din cate am inteles.
Eu zic ca sunt simpatici baietii astia.

#17
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

Quote

Originally posted by johnny bravo
Deep Dish, Sasha, Faithless, Depeche Mode, Moby, Sting, Kilye, Tom Jones, Barry White etc.


muzica destul de limitata dpdv al genului, marea majoritate imi plac si mie (in afara de Moby pe care nu-l suport!!!).

totusi nu inteleg de ce vrei sa iti impui gustul tau asupra celorlalti ?  foarte bine daca nu iti place ozone, nu asulta, nici eu nu ma omor dupa ei. dar de aici pana la a spune ca asta nu-i muzica e mare distanta.

asta imi aduce aminte de cei care nu suporta manelele... mai oamenilor, nu va plac manelele nu le ascultati, e foarte simplu. desi o mare parte din acestia sunt destul de ipocriti incat sa danseze numai pe manele la discoteca, iar acasa sa se declare anti-manelisti.

#18
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Contractul din Italia a fost de 100.000 $
Au vandut 200.000 de albume in doar 2 saptamani.

Sa vezi ca acum si in Franta iar mai baga un contract si iar mai vand ceva albume....
Ce sa spun, se descurta baietii si brravo lor, daca stiu....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate