Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Problema ciudata camera web

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 25.02.2007

View Postaaltcinewaa, on Mar 18 2008, 19:56, said:

Am si eu o camera INTEX,iar beculetele stau aprinse tot timpul(daca este intuneric) chiar daca inchid calaculatorul.
Ai rezolvat problema??
Am citit ceva ca nu ti mai stau aprinse beculetele dupa ce stingi compu?!?
Toata stima... :rolleyes:
Nu pot sa zic ca 'am rezolvat' problema, cred ca tine de comp. Pur si simplu compu meu opreste alimentarea USB cand e oprit. S-ar putea sa fie o setare din bios, pe la ACPM, APM, S3 chestiile alea. Eventual monitorizarea device-urilor.. ca daca ai o tastatura pe USB si compul asteapta o tasta atunci e clar ca ai curent pe USB si stau si led-urile aprinse. Eu personal o tin scoasa din mufa si o bag doar cand am nevoie. Folosesc o mufa din fata.

#20
floddy

floddy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.08.2005
nu tine de comp problema, atata timp cat la alte camere web nu intampini aceasi problema, ..parerea mea;
am luat de la Intex modelul acela tip liliac (BAT), si sunt foarte multumit de ea, este excelenta, calitate, etc..
atat de multumit, incat am vrut sa fac cadou aceasi camera si unui bun prieten. din pacate n-am ma gasit modelul, asa ca am optat pt camera in discutie in topic... MARE GRESEALAAAAAAAAA ....

aceasi problema despre care scrieti toti, care este exagerat de enervanta si lipsita de orice bun simt .. din partea producatorului pana la urma...
este o problema a modelului, .. pana si vanzatoru' a ajuns laaceasi concluzie, dupa nr de reclamatii a avut.  numarul de useri care reclama aceasi problema, nu fac decat sa confirme aecst fapt.


solutia.. cel putin in cazul meu, unde a fost posibil, ... am schimbat-o cat de repede am putut.
norocu a fost ca at cand am fost sa mi-o schimbe, chiar primisera din nou modelul precedent, cel tip liliac, si asa am putut sa-l cadorisesc pe amicu meu ;) cu o camera de calitate chiar dc se vinde la "30-40lei" cum scria cineva mai sus..

cat despre afirmatia total gratuita a respectivului, pot sa afirm ca sunt camere la preturi de 2x sau chiar 3x care nu redau calitatea respectivei camere, de la acelasi producator, INTEX , daca nu ma insel, modelul era IT-305WC .
MDA, ESTE ALTA CAMERA DECAT CEA IN DISCUTIE :(

#21
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 25.02.2007

View Postfloddy, on Mar 26 2008, 13:52, said:

nu tine de comp problema, atata timp cat la alte camere web nu intampini aceasi problema, ..parerea mea;
la unele compuri mouse-ul ramane aprins cand compu e oprit. la compurile alea camera asta (IT305WC) ramane aprinsa.

#22
cocordel

cocordel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.04.2008
Am si eu o problema cu camera web IT-306WC  Intex usb pc camera (ZC0301H), operare Vista, instalez, totul e ok, dar cand
  activez camera pe yahoo (pe alt mess n-am incercat), se inchide tot yahoo-ul. Cine ma poate ajuta cu un sfat ?
Mentionez ca driver-ul original este pentru Xp, dar totusi merge instalat, camera chiar o pot deschide si sa vad.
Conflictul este pe yahoo. Astept sfaturi ! Merci Mult !

#23
miron1947

miron1947

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 09.12.2006
Nu stiu daca functioneza si la Vista,incercati.

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate